Swiatsportu.pl > Piłka nożna > PKO BP Ekstraklasa zmienia swój terminarz dla Lukasa Podolskiego
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:41

PKO BP Ekstraklasa zmienia swój terminarz dla Lukasa Podolskiego

Lukas Podolski
Alexander Hassenstein - UEFA/Imago Sport and News/East News

Lukas Podolski przechodząc do Górnika Zabrze, wywołał dużą ekscytację w środowisku piłkarskim. To jeden z największych transferów w historii PKO BP Ekstraklasy, która zdecydowała się nawet podporządkować terminarz dla największej gwiazdy. Wszystko po to, aby napastnik mógł połączyć grę ze swoją drugą pracą w niemieckiej telewizji.

  • PKO BP Ekstraklasa zmienia terminarz dla Lukasa Podolskiego

  • Wszystko po to, aby piłkarz nie musiał rezygnować z projektu niemieckiej telewizji

  • "Poldi" został bowiem niedawno jednym z jurorów w programie "Mam talent"

PKO BP Ekstraklasa ruszy już pod koniec lipca i cały jej terminarz był zaplanowany. Przyjście Lukasa Podolskiego sprawia, że władze ligi poszły na rękę piłkarzowi i zdecydowały się na pewne korekty.

Wszystko po to, aby piłkarz mógł łączyć występy w Górniku Zabrze z funkcją jurora niemieckiej edycji programu "Mam talent". Niemieckie media piszą nawet, że Podolski "dąży do podwójnej kariery".

Lukas Podolski został jurorem "Mam talent"

Na początku lipca Lukas Podolski został jurorem programu "Mam talent". Nowy piłkarz Górnika Zabrze zastąpił w tej roli Dietera Bohlena, muzyka i producenta muzycznego, który wcześniej występował w zespołach Modern Talking i Blue System. Taka decyzja telewizji RTL nie spotkała się z najlepszym przyjęciem widowni.

- Niektórzy użytkownicy podejrzewali, że komunikat był nawiązaniem do satyrycznego magazynu 'Der Postillon', podczas gdy inni stwierdzili, że Podolski sam w sobie jest rozrywką i nie mogą doczekać się nowego jurora - pisze serwis nordbayern.de. Były reprezentant Niemiec będzie pracował przy piętnastej edycji talent-show naszych zachodnich sąsiadów. Jego udział w tym projekcie będzie kolidować z meczami PKO BP Ekstraklasy, dlatego w kalendarzu polskich rozgrywek dojdzie do kilku zmian.

PKO BP Ekstraklasa zmienia terminarz dla swojej gwiazdy

Domink Wardzichowski z portalu sport.pl ustalił, że trwają rozmowy Górnika Zabrze z władzami PKO BP Ekstraklasy, które pozwolą dokonać takich zmian w terminarzu, aby nie kolidowały one z pracą Lukasa Podolskiego przy tworzeniu "Mam talent".

Portal rnd.de podaje, że wszystkie daty emisji programu zostały już uzgodnione z jurorami. 9 i 10 lipca odbędą się ostatnie castingi w Kolonii. To dopiero jednak początek nowej edycji "Mam talent".

Odcinki będą nagrywane głównie jesienią, a z już 25 lipca w Polsce rusza sezon ligowy. W związku z tym Podolskiego czeka bardzo pracowita jesień, ale miejmy nadzieję, że nie odbije się to na jego dyspozycji w barwach "Górników".

Wstępnie zabrzanie swój pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe 27 lipca o godzinie 20:00 z Pogonią Szczecin. Napastnik będzie miał wówczas okazję na spełnienie swojego marzenia i zadebiutowanie w barwach Górnika.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane