Polski Komitet Olimpijski będzie interweniował u Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w sprawie nieprzyjemnej sytuacji związanej z ceremonią medalową naszej sztafety mieszanej 4x400 m, która wywalczyła złoty medal w Tokio. Polacy chcą zmiany w regułach nagradzania medalistów, tak, aby wszyscy, którzy przyczynili się do sukcesu, mogli stanąć na podium. PKOl będzie starał się, aby wszyscy uczestnicy sztafet uczestniczyli w dekoracji Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio członkowie drużyny z półfinału nie mogli stanąć na podiumPozostali członkowie zespołu nie mogli nawet zbliżyć się do finalistów, gdy ci odbierali medaleZ tego powodu wybuchła niemała aferaSobotę 31 lipca 2021 roku zapamiętamy na długo. Polska sztafeta mieszana 4x400 m w składzie Konrad Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński sięgnęła po złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio (więcej o tym tutaj). Niestety, ale zgodnie z zasadami tylko wspomniana czwórka mogła dzień później stanąć na podium, odebrać medale i odśpiewać hymn. Takiej możliwości nie mieli już Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Dariusz Kowaluk, którzy równie mocno przyczynili się do tego sukcesu. Wraz z Kajetanem Duszyńskim wspominana trójka pobiła rekord Europy w półfinale i wywalczyła awans do finału. Ich trud nie został należycie nagrodzony i dlatego PKOl będzie nakłaniał MKOl do zmiany tej zasady.
Dramat Aleksandry Kowalczuk. Nasza olimpijka otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zawodniczka uprawiająca taekwondo jeszcze nie wyleciała do Tokio i jej udział w igrzyskach olimpijskich stanął pod dużym znakiem zapytania. Aleksandra Kowalczuk może nie wystartować na olimpiadzie w TokioNasza zawodniczka otrzymała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19"Pierwszy dał wynik negatywny, a drugi pozytywny" - przekazał trener Polki Za sześć dni wystartują igrzyska olimpijskie w Tokio. Niestety na kilka dni przed najważniejszą imprezą czterolecia prawdziwy dramat spotkał Aleksandrę Kowalczuk. Nasza zawodniczka taekwondo może nie wystartować na olimpiadzie, do której przygotowywała się przez ostatnie lata. Polka podczas obowiązkowych testów na obecność koronawirusa otrzymała jeden wynik pozytywny. Pierwszy był co prawda negatywny, ale negatywne muszą być oba. Trener naszej 25-latki podkreślił, że to już drugi taki przypadek u jego podopiecznej, dlatego jest nadzieja na pomyślny finał tej sytuacji.
Andrzej Duda był jednym z tych prezydentów, którzy wybrali się na ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich. Głowa naszego państwa pozostała jeszcze, aby przez dwa dni obserwować rywalizację. Okazuje się, że polityk najprawdopodobniej złamał zasady bezpieczeństwa sanitarnego w Tokio, co wynika z regulaminu imprezy. Andrzej Duda był obecny na igrzyskach olimpijskich w TokioNasz prezydent mógł poważnie naruszyć zasady bezpieczeństwa sanitarnego Tak przynajmniej wynika z 70-stronicowego regulaminu, przygotowanego przez JapończykówIgrzyska olimpijskie w Tokio zostały przełożone o rok. Wszystko ze względu na pandemię, która wybuchła w 2020 roku. Dlatego tegoroczna olimpiada rozgrywana jest w ściśle określonym reżimie sanitarnym. Z obrazków, które dotarły do nas z dalekiej Azji, może się wydawać, że Andrzej Duda prawdopodobnie złamał zasady bezpieczeństwa określony przez Japończyków. Na dodatek regulamin mówi, że za ich naruszenie surowych kar mogą spodziewać się... nawet głowy danego państwa.
Adam Kszczot był jedną z naszych największych nadziei medalowych na igrzyska olimpijskie w Tokio. Niestety nasz mistrz świata i sześciokrotny mistrz Europy zrezygnował z udziału w tegorocznej olimpiadzie "na ostatniej prostej". Lekkoatleta urodzony w Opocznie poinformował, że musiał podjąć taką decyzję ze względu na kłopoty zdrowotne i sprawy rodzinne. Adma Kszczot nie jedzie na igrzyska olimpijskie Naszemu znakomitemu biegaczowi organizm odmówił posłuszeństwa Na jego decyzję wpłynęły także sprawy rodzinne Ostatnie dni nie są pomyślne dla naszych lekkoatletów. W czwartek 24 czerwca poinformowaliśmy Was, że na igrzyska olimpijskie w Tokio nie pojedzie Sofia Ennaoui, o czym szerzej przeczytacie tutaj. Dziś niespodziewanie Adam Kszczot podzielił los swojej koleżanki "po fachu". Nasz biegacz przekazał, że ze względu na kłopoty zdrowotne i sprawy rodzinne jest zmuszony zrezygnować z walki o medal. To wielka strata dla naszej reprezentacji, bowiem 31-latek był jednym z faworytów do wywalczenia krążka.
Polscy sportowcy ruszają już do Tokio, gdzie będą walczyć o medale igrzysk olimpijskich. Polski Komitet Olimpijski przedstawił chorążych polskiej reprezentacji podczas ceremonii otwarcia, którymi zostali Maja Włoszczowska i Paweł Korzeniowski. Start imprezy już za 10 dni.Igrzyska Olimpijskie już za dziesięć dni rozpoczną się na stadionie olimpijskim w TokioPolski Komitet Olimpijski zapowiedział w poniedziałek, że chorążymi polskiej reprezentacji zostaną Maja Włoszczowska i Paweł KorzeniowskiReprezentacja Polski na igrzyskach w Tokio będzie liczyła 215 zawodników z 28. dyscyplinIgrzyska olimpijskie w Tokio z rocznym opóźnieniem rozpoczną się już za dziesięć dni. 23 lipca w stolicy Japonii odbędzie się ceremonia otwarcia i w końcu dowiedzieliśmy się, kto wprowadzi reprezentację Polski na płytę stadionu.Polski Komitet Olimpijski w poniedziałek poinformował, że chorążymi Biało-Czerwonych zostali kolarka Maja Włoszczowska i pływak Paweł Korzeniowski. Polska jako jeden z wielu krajów z optymizmem przyjął pomysł Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o wprowadzeniu dwóch chorążych.
Ewa Swoboda nie pojedzie na igrzyska olimpijskie w Tokio. Najszybsza polska sprinterka od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją, która ostatecznie uniemożliwiła jej start na igrzyskach. Pierwsze informacje o absencji 23-letniej sprinterki pojawiły się w poniedziałek. We wtorek te doniesienia potwierdził Polski Związek Lekkiej Atletyki.Ewa Swoboda nie pojedzie do Tokio walczyć o medale olimpijskiePolska sprinterka od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją, która wcześniej wykluczyła ją ze startu na mistrzostwach PolskiAbsencję polskiej zawodniczki na igrzyskach we wtorek potwierdził Polski Związek Lekkiej AtletykiEwa Swoboda była jedną z największych polskich nadziei na dobry występ sprinterek na igrzyskach w Tokio. 23-latka jest jedyną naszą zawodniczką, która wypełniła indywidualne minimum olimpijskie. Dwa lata temu pobiegła w czasie 11,07 sekundy. Na jej pomoc liczyła także sztafeta. W poniedziałek niepokojące informacje przekazał trener Jacek Lewandowski w rozmowie Michałem Chmielewskim z TVP Sport. Szkoleniowiec wyjawił, że Swoboda z powodu problemów ze zdrowiem może nie wziąć udziału w sztafecie na igrzyskach.
Igrzyska olimpijskie w Tokio wystartują lada dzień i będą to najdziwniejsze igrzyska w historii. Ze względu na pandemię w stolicy Japonii wprowadzono stan wyjątkowy i w związku z tym na najważniejszej imprezie czterolecia zabraknie kibiców. W wiosce olimpijskiej również czuć obecność koronawirusa, co kibicom na swoim Instagramie pokazała Zofia Klepacka. Zofia Klepacka dotarła już do Tokio Nasza brązowa medalistka z IO w Londynie pokazała wioskę olimpijską Windsurferka przyznała, że warunki są niemal takie same "jak w kryminale"Igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną zainaugurowane już 23 lipca, ale rywalizacja windsurferów rozpocznie się trzy dni wcześniej. Dlatego w wiosce olimpijskiej zameldowała się już m.in. Zofia Klepacka. Nasza najlepsza windsurferka odsłoniła kulisy i pokazała, jak wyglądają warunki w wiosce olimpijskiej. Bez wątpienia na każdym kroku można dostrzec, że pandemia nie odpuszcza w Tokio, przez co według naszej medalistki olimpijskiej z Londynu warunku zbliżone są do tych, które panują w kryminale.
Reprezentacja Polski pływaków jest już w Japonii, gdzie przygotowuje się do startu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Niespodziewanie część z nich nie znalazła się na listach startowych imprezy. Przez błąd sześciu Biało-Czerwonych może zakończyć udział w igrzyskach, zanim odbędzie się ceremonia otwarcia.Reprezentacja Polski w pływaniu napotkała w Japonii na niespodziewane problemySześciu polskich pływaków przez błąd może nie wystąpić na igrzyskachNajczarniejszy scenariusz zakłada, że reprezentacja Polski nie będzie mogła wystawić sztafetReprezentacja Polski w pływaniu kilka dni temu złożyła przysięgę olimpijską i poleciała do Japonii. Do wioski olimpijskiej sportowcy mogą wejść dopiero na pięć dni przed startem, dlatego karda przebywa i trenuje w Takasaki.Na tydzień przed ceremonią otwarcie igrzysk w Tokio okazało się, że sześciu naszych zawodników nie znalazło się na listach startowych. Całą sprawę ujawnił Dawid Brilowski z TVP Sport.
Członkowie reprezentacji Polski w pływaniu przechodzą bardzo trudne chwile. Dziś okazało się, że przy zgłoszeniu naszej kadry pływackiej przez PZP pojawiły się błędy. Wskutek tego trzy zawodniczki i trzech zawodników mogą nie wystartować na igrzyskach w Tokio. Polskie pływaczki bez ogródek skomentowały tę sytuację w mediach społecznościowych. Trzy zawodniczki i trzech zawodników kadry pływackiej może nie wziąć udział w IO w TokioWiele wskazuje, że PZP popełnił błąd przy zgłoszeniach naszych pływaków Prezes PZP Paweł Słomiński zrzuca winę na międzynarodową federację pływacką FINADziś gruchnęła wiadomość, że sześciu naszych reprezentantów może nie wystartować na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Mowa o kadrze naszych pływaków, a konkretnie Paulinie Pedzie, Aleksandrze Polańskiej i Alicji Tchórz oraz Mateuszu Chowańcu, Janie Kozakiewiczu i Jakubie Krasce. Wiele wskazuje na to, że PZP popełnił błąd, zgłaszając to grono na zawody w Tokio. Prezes polskiej federacji zrzuca jednak winę na FINĘ, szerzej pisaliśmy od tym tutaj. Nasi trenerzy walczą, aby każdy z tych zawodników i zawodniczek otrzymali prawo startu, a całą sytuacją ostro skomentowały nasze pływaczki.
Szóstka polskich pływaków nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Światowa Federacja Pływacka nie dopuściła Alicji Tchórz, Aleksandry Polańskiej, Pauliny Pedy, Mateusza Chowańca, Jana Kozakiewicza i Jakuba Kraski do startu. Potwierdziły się zatem najgorsze obawy naszych zawodniczek. To fatalna wiadomość dla naszych sportowców i kibiców. Podjęto decyzję co do występu sześciu członków naszej kadry pływackiej w TokioFINA zadecydowała, że nie otrzymają oni zgody na start w igrzyskach olimpijskichPZP miał jednak pewną możliwość, z której jednak nie skorzystałWielkie zamieszanie z występem polskich pływaków na igrzyskach olimpijskich w Tokio od wczoraj jest zmartwieniem polskich zawodniczek i zawodniczek oraz kibiców. Wszystko przez błąd przy zgłoszeniu sześciu naszych reprezentantów, o czym pisaliśmy dla Was tutaj. Wiadomo już, że Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Paulina Peda, Mateusz Chowaniec, Jan Kozakiewicz i Jakub Kraska nie będą rywalizowali na tegorocznej olimpiadzie. Cała szóstka niestety musi wrócić do domu, choć istniała możliwość, aby przynajmniej część z nich wystąpiła na najważniejsze imprezie czterolecia.
Igrzyska olimpijskie ruszają już 23 lipca. Kilka dni przed inauguracją największej imprezy sportowej świata, kibice dowiedzieli się, w jakich warunkach ich ulubieni sportowcy będą musieli mieszkać w wiosce olimpijskiej w Tokio. Kulisy ujawnił znany amerykański biegacz Paul Chelimo. Okazuje się, że zawodnicy będą spać na łóżkach wykonanych z tektury.Igrzyska olimpijskie wzbudzają wielkie emocje jeszcze przed startem sportowej rywalizacjiAmerykański biegacz Paul Chelimo zaskoczył wszyskich zdjęciami, które ukazują, w jakich warunkach będą mieszkać sportowcy w wiosce olimpijskiejJak się okazuje, zawodnicy będą spać na łóżkach wykonanych z tekturyIgrzyska olimpijskie rozpoczną się już w najbliższy piątek. Na kilka dni przed inauguracją zmagań najlepszych sportowców świata dowiedzieliśmy się, jakie warunki czekają na nich w wiosce olimpijskiej.
Igrzyska olimpijskie w Tokio ruszają już w piątek i na kilkanaście godzin przed startem imprezy wielki problem ma nasza sztafeta żeńska 4 × 400 m. Liderka naszej kadry Justyna Święty-Ersetic zmaga się z urazem mięśniowym i ma zakaz biegania. Nie wiadomo, czy zdąży się wykurować na start na igrzyskach.Igrzyska olimpijskie w Tokio miały być okazją do pokazania siły polskiej sztafety 4 × 400 mNa dzień przed rozpoczęciem imprezy kontuzjowana jest jedna z liderek sztafety Justyna Święty-ErseticPolka zmaga się z urazem mięśnia uda i obecnie ma zakaz biegania. Nie wiadomo czy zdąży się wykurować na igrzyskaIgrzyska olimpijskie w Tokio oficjalnie rozpoczną się od piątkowej ceremonii otwarcia. Na kilkanaście godzin przed startem imprezy z obozu polskich lekkoatletów docierają niepokojące informacje, na temat zdrowia Justyny Święty-Ersetic.Jedna z naszych najlepszych zawodniczek na 400 metrów zmaga się z kontuzją. Jeszcze przed wylotem do Tokio wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski zdradził, że zawodniczka ma problemy ze zdrowiem, co potwierdził trener kadry Aleksander Matusiński.
Andrzej Duda po tym jak był jednym z gości na ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich, pozostał jeszcze w Tokio, aby obserwować poczynania naszych reprezentantów. Dziś prezydent pojawił się na meczu deblowym Łukasza Kubota i Huberta Hurkacza. Głowa naszego państwa zaskoczyła swoją obecnością przeciwników polskich tenisistów. Dziś Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz odpadli z rywalizacji debla Na trybunach kortu bocznego w Tokio pojawił się Andrzej Duda Obecność naszego prezydenta tylko na chwilę pomogła polskim tenisistomRywalizacja Łukasza Kubota i Huberta Hurkacza w deblu nie ułożyła się po ich myśli. Nasi tenisiści odpadli już w pierwszej rundzie turnieju. Niestety na niewiele zdał się doping Andrzeja Dudy z wysokości trybun, choć nasz prezydent wprawił na chwilę rywali Polaków w konsternację.
Igrzyska olimpijskie w Tokio wciąż bez polskiego medalu. Wskazywana do krążka nasza wioślarska dwójka podwójna w składzie Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zajęła dopiero szóste miejsce w swoim finale. Biało-Czerwoni mimo ambitnej walki nie byli w stanie włączyć się do walki o medale.Igrzyska olimpijskie w Tokio wciąż bez medalu dla PolskiWskazywana do olimpijskiego medalu była nasza męska dwójka podwójnaPolacy po ambitnej walce zajęli dopiero szóste miejsce w finaleIgrzyska olimpijskie w Tokio, póki co nie są szczęśliwe dla polskich sportowców. Pierwszą środową szansą medalową była nasza dwójka podwójna w składzie: Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Nasi wioślarze musieli poczekać kilka dni na rozegranie finałów.Początkowo decydujące wyścigi miały się odbyć w poniedziałek i wtorek. Jednak pogoda na torze Sea Forest Waterway nie pozwalała na rozegranie zawodów. Silny boczny wiatr spowodował, że wyniki regat byłyby wypaczone, dlatego organizatorzy postanowili przenieść finały na środę.
Poza halą rywalizacja w siatkówce toczy się również na plaży. Tam także mamy swoich przedstawicieli, którzy radzą sobie znakomicie. Zapewne znany szerszej publiczności Grzegorz Fijałek tym razem w parze z Michałem Brylem, odnieśli swoje drugie zwycięstwo w Tokio i dzięki temu są już pewni awansu do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali wczoraj chilijski duet 2:0Polacy odnieśli swoje drugie zwycięstwo na olimpiadzie w Tokio Dzięki tej wygranej już przed ostatnim meczem "Biało-Czerwoni" są pewni gry w ćwierćfinaleO awans do fazy finałowej walczy również drugi polski duet: Piotr Kantor i Bartosz ŁosiakNie tylko drużyna Vitala Heynena, ale również nasi siatkarze plażowi dają polskim kibicom duże powody do radości. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali wczoraj chilijski duet Marco Grimalt/Esteban Grimalt. Dzięki temu zwycięstwu "Biało-Czerwoni" już zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. W turnieju plażowym startuje również druga polska drużyna złożona z Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Na razie Polacy wygrali jedno spotkanie, a drugie przegrali, ale nie z byle kim, bo z wicemistrzami świata. Ten duet również ma jeszcze szansę na wyjście z grupy.
Wojciech Nowicki został dziś mistrzem olimpijskim w rzucie młotem. Nasz reprezentant jutro otrzyma swój złoty medal za triumf podczas olimpiady w Tokio. Jak się okazuje, białostoczanin oprócz krążka otrzyma również specjalną nagrodę od prezydenta rodzinnego miasta. Wojciech Nowicki oprócz złotego medalu olimpijskiego otrzyma także coś jeszcze Prezydent Białegostoku zapowiedział nagrodę pieniężną dla naszego mistrza i jego trenerkiNasz młociarz jest rodowitym białostoczaninem i zawodnikiem Podlasia BiałystokDzisiejszy konkurs rzutu młotem ułożył się znakomicie dla naszych reprezentantów. Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim, a Paweł Fajdek wywalczył brązowy medal. Okazuje się, że złoty krążek za wygraną na igrzyskach olimpijskich w Tokio nie będzie jedyną nagrodą dla tego pierwszego. Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku zapowiedział na Twitterze, że świeżo upieczony mistrz otrzyma od miasta dodatkową nagrodę pieniężną, podobnie jak jego trenerka. Mowa o kilkudziesięciu tysiącach złotych.
Szokujące doniesienia z Tokio. Brązowi medaliści igrzysk paraolimpijskich Marcin Polak i Michał Ładosz są podejrzani o stosowanie dopingu. Dowody na stosowanie niedozwolonych środków przez naszych zawodników są bardzo poważne, a takie działanie zostało określone przez POLADę, jako "najpoważniejsze oszustwo dopingowe".Marcin Polak i Michał Ładosz wywalczyli pierwszy medal ma Polski na igrzyskach paraolimpijskich w TokioTeraz nasi reprezentanci podejrzani są o stosowanie dopinguPróbki obu sportowców wskazują na obecność w ich organizmach niedozwolonych substancjiIgrzyska Paraolimpijskie w Tokio rozpoczęły się dla naszych sportowców wyśmienicie. Już pierwszego dnia reprezentanci wywalczyli dwa medale, a kolejnego cieszyliśmy się w sumie z trzech krążków na koncie polskiej kadry.Pierwsze podium na zawodach w dalekiej Azji wywalczyli Marcin Polak i Michał Ładosz (więcej tutaj). Teraz niestety obaj zostali posądzeni o stosowanie dopingu. Oskarżenia są wynikiem śledztwa przeprowadzonego przez POLADę.
Malwina Kopron podczas igrzysk olimpijskich Tokio wywalczyła brązowy medal. Jedna z naszych najlepszych młociarek mogła jednak nie wystartować na najważniejszej imprezie czterolecia. Polkę w zeszłym roku dopadły poważne problemy zdrowotne, przez które mogła nawet stracić życie. Malwina Kopron zdobyła się na wstrząsające wyznanie Nasza znakomita młociarka opisała sytuację, w której myślała, że pękł jej wyrostek robaczkowy - Mogliśmy teraz tutaj nie siedzieć - powiedziała 27-latka dziennikarzowi "Przeglądu Sportowego"Igrzyska olimpijskie w Tokio zakończyły się dwoma medalami naszych młociarek (więcej tutaj). Po złoto sięgnęła Anita Włodarczyk, a brąz przypadł Malwinie Kopron. To właśnie nasza brązowa medalistka w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" przyznała, iż w 2020 roku bała się nie tylko o swoją karierę, ale nawet o życie.
Nie żyje Agnes Jebet Tirop. Znakomita kenijska została zasztyletowana we własnym domu. W tym roku startowała na igrzyskach olimpijskich w Tokio i ustanowiła nowy rekord świata w biegu na 10 km. Na swoim koncie miała kilka medali mistrzostw świata. - Straciliśmy prawdziwy klejnot - pisze Kenijski Związek Lekkiej Atletyki. Agnes Jebet Tirop została zamordowana Wstępne poszlaki w śledztwie wskazują, że zabójcą był jej mążKenijka jeszcze w tym roku pobiegła w finale IO w Tokio w biegu na 5000 mAgnes Jebet Tirop była jedną z najbardziej utytułowanych kenijskich biegaczek. Specjalizowała się w biegach długodystansowych. W 2013 roku w Bydgoszczy została mistrzynią świata w biegach przełajowych, a złoty medal zdobyła również dwa lata później. Podczas zawodów rangi MŚ w biegach przełajowych wywalczyła jeszcze dwa srebrne medale. Ponadto została również dwukrotną mistrzynią Afryki w tej dyscyplinie. Jej najważniejszymi osiągnięciami były brązowe medale z lekkoatletycznych mistrzostw świata z 2017 i 2019, zdobyte w biegu na 10 km.
Karolina Kucharczyk wywalczyła trzeci dziś złoty medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Nasza reprezentantka zdobyła krążek na trzeciej odsłonie najważniejsze imprezy czterolecia z rzędu w skoku w dal. Na dodatek Polka pobiła własny rekord paraolimpiady sprzed siedmiu lat. Ponadto Biało-Czerwoni wywalczyli jeszcze dwa złote krążki. Karolina Kucharczyk została mistrzynią igrzysk paraolimpijskich w skoku w dal Polka odzyskała tytuł po dziewięciu latach, ale w 2016 także stanęła na podiumDziś złote medale wywalczyły również Natalia Partyka w parze z Karoliną Pęk oraz Barbara Bieganowska-ZającPolscy sportowcy mają znakomity dzień na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Wszystko jest zasługą naszych reprezentantek, które zdobyły trzy złote medale. Najpierw w biegu na 1500 metrów wygrała Barbara Bieganowska-Zając, a następnie Natalia Partyka i Karolina Pęk zwyciężyły w rywalizacji debla w tenisie stołowym. Fantastyczne występy Polaków w piątek zwieńczyła Karolina Kucharczyk. Nasza skoczkini w dal po raz w drugi karierze została mistrzynią igrzysk paraolimpijskich i po raz drugi uczyniła to w tak samo spektakularny sposób, bijąc rekord paraolimpiady.
Rafał Czuper i Marzena Zięba zdobyli kolejne medale dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Nasz tenisista stołowy wywalczył srebro, ale niewiele zabrakło, aby sięgnął po złoto. Z kolei reprezentantka Polski w podnoszeniu ciężarów wywalczyła brąz w kategorii + 86 kilogramów. Polscy paraolimpijczycy dorzucili dziś dwa medale Rafał Czuper na kolejnej paraolimpiadzie wywalczył srebro w turnieju tenisa stołowegoMarzena Zięba zdobyła brąz, stając na podium na drugich igrzyskach z rzęduPolscy paraolimpijczycy kapitalnie radzą sobie w Tokio. Do wczoraj nasi sportowcy mieli na koncie 11 medali. Dziś dołożyli kolejne dwa, a wszystko za sprawą Rafała Czupera i Marzeny Zięby. Polak w finałowym starciu przegrał z Francuzem Fabienem Lamiraultem i niewiele zabrakło, aby z tego spotkania wyszedł zwycięsko. Za to nasza sztangistka nie miała aż takiego horyzontu na wygraną, bowiem Chinka Xuemei Debg była bezkonkurencyjna, wyciskając sztangę o wadze 153 kilogramów.
Reprezentanci Polski w piątek powiększyli swój dorobek medalowy na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Biało-Czerwoni zdobyli pierwszy złoty medal za sprawą fantastycznego występu Róży Kozakowskiej w rzucie maczugą. Polka zdeklasowała rywalki i ustanowiła nowy rekord świata.Reprezentacja Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio doczekała się pierwszego złotego medaluNajcenniejszy krążek wywalczyła w piątkowym konkursie rzutu maczugą Róża KozakowskaPolka nie dała szans rywalkom i pobiła rekord świataPolscy paraolimpijczycy mogą cieszyć się ze zdobycia pierwszego złotego medalu na igrzyskach w Tokio. Najcenniejszy krążek udało się wywalczyć Róży Kozakowskiej. Doświadczona paralekkoatletka nie miała sobie równych w konkursie rzutu maczugą i ustanowiła nowy rekord świata.
Michał Derus zdobył dziś srebrny medal w biegu na 100 metrów podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Polak na dodatek pobił rekord Europy. Zawodnik urodzony w Tarnowie jest bardzo utytułowanym sportowcem. Ma on na swoim koncie m.in. dwa mistrzostwa świata. To dla niego drugi krążek na zawodach tej rangi. Michał Derus wywalczył srebro na IP w TokioDodatkowo nasz reprezentant pobił rekord Europy z czasem 10,68 sTo już 13. medal biegacza z Tarnowa imprez najwyższej rangiNasi sportowcy znakomicie radzą sobie na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Polacy mają na swoim koncie już cztery medale. Dziś czwarty krążek wywalczył bowiem Michał Derus, zajmując drugie miejsce i bijąc rekord Europy. To kolejny sukces w jego przebogatej karierze.
Niesamowita historia prosto z igrzysk paraolimpijskich, które odbywają się w Tokio. Kamil Otowski, reprezentant Polski w pływaniu, może liczyć na wyjątkowe wsparcie. Specjalne wideo nagrał dla niego legendarny napastnik reprezentacji Urugwaju Diego Forlan. Były gracz m.in. Manchesteru United i Atletcio Madryt zrobił Polakowi piękną niespodziankę.Reprezentant Polski w pływaniu na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio Kamil Otowski dostał wyjątkowy prezentLegendarny napastnik reprezentacji Urugwaju Diego Forlan nagrał dla niego specjalne wideoForlan przesłał Otowskiemu pozdrowienia. Dla 21-latka był to wyjątkowy moment, gdyż jest wielkim fanem reprezentacji UrugwajuKamil Otowski, który reprezentuje Polskę w pływaniu na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio, otrzymał niesamowitą niespodziankę. Kciuki za 21-latka trzyma Diego Forlan, legendarny urugwajski napastnik. Były piłkarz przesłał młodemu zawodnikowi specjalne wideo.
Justyna Kozdryk zdobyła dziś trzeci medal dla polskiej kadry na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce w rywalizacji ciężarowców do 45 kilogramów. Co ciekawe, to już drugi krążek dla reprezentantki Polski na imprezie tej rangi. Pierwszy zdobyła wiele lat temu. Justyna Kozdryk zdobyła brązowy medal na paraolimpiadzie w Tokio Polka była trzecia w zmaganiach ciężarowców w kategorii do 45 kilogramówLepsze okazały się od niej Nigeryjka oraz ChinkaTrwają igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Polacy radzą sobie w nich znakomicie podobnie, jak w poprzednich edycjach zawodów tej rangi. Dziś trzeci krążek dla naszej kadry wywalczyła Justyna Kozdryk, zajmując trzecie miejsce w zawodach podnoszenia ciężarów.
Polacy zrobili drugi medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Tym razem srebro wywalczył Adrian Castro. Nasz szermierz zaczął turniej od porażki, ale później odniósł siedem zwycięstw. Ostatecznie w finale przegrał, ale i tak może cieszyć się z życiowego sukcesu, choć to dla niego już drugi krążek z paraolimpiady. Adam Castro został wicemistrzem igrzysk paraolimpijskich w TokioNasz szermierz w dzisiejszym turnieju odniósł siedem zwycięstw i zaznał dwóch porażek W finale lepszy okazał się Chińczyk Yank FengWczoraj zainaugurowano igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Pierwszy dzień rywalizacji dla naszych sportowców jest bardzo udany. Już rano informowaliśmy Was o brązowym krążku Marcina Polaka i Michała Ładosza (więcej tutaj). Polacy zafundowali nam jednak jeszcze więcej emocji. Adam Castro wywalczył dla nas drugi krążek tego dnia, zajmując drugie miejsce w turnieju szermierzy. To dla niego drugi medal paraolimpiady. Pierwszy zdobył przed pięcioma laty w Rio de Janeiro.
Jest pierwszy medal dla Polski na paraolimpiadzie w Tokio. Marcin Polak wraz ze swoim przewodnikiem Michałem Ładoszem zajęli trzecie miejsce w wyścigu na dochodzenie na dystansie 4000 metrów. Nasi reprezentanci pokonali w biegu o podium Alexandre Lloverasa i Corentina Ermenaulta z Francji. Marcin Polak i Michał Ładosz zdobyli pierwszy medal dla Polski na paraolimpiadzie w Tokio Nasi reprezentanci wywalczyli go w kolarstwie torowym Polacy był trzeci w wyścigu na dochodzenie na 4000 metrówWczoraj w Tokio zostały zainaugurowane paraolimpijskie. Dziś, czyli pierwszego dnia rywalizacji nasza reprezentacja ma już w swoim dorobku pierwszy medal. Marcin Polak i jego przewodnik Michał Ładosz zdobyli brązowy medal w kolarstwie torowym.
Igrzyska olimpijskie w Tokio były niezwykle udane dla naszych "Aniołków", które przywiozły dwa medale. Powodów do zadowolenia nie miała jednak Dominika Baćmaga, która do Japonii poleciała jako rezerwowa. Zawodniczka w mediach społecznościowych poinformowała, że jest blisko zakończenia kariery."Aniołki" Matusińskiego na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobyły dwa medaleW żadnym z biegów nie wystąpiła Dominika Baćmaga, która zamieściła w mediach społecznościowych emocjonalny wpis25-latka poinformowała, że rozważa zakończenie kariery, a decyzja ma zapaść w najbliższych tygodniachIgrzyska olimpijskie w Tokio, które zakończyły się dwa tygodnie temu były niezwykle udane w wykonaniu polskich lekkoatletów. Biało-Czerwoni ze Stadionu Olimpijskiego wywieźli aż dziewięć medali w tym cztery złote.