Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Sportowcy w wiosce olimpijskiej będą spać na łóżkach z tektury
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Sportowcy w wiosce olimpijskiej będą spać na łóżkach z tektury

tt paul chelimo
twitter.com/@Paulchelimo

Igrzyska olimpijskie ruszają już 23 lipca. Kilka dni przed inauguracją największej imprezy sportowej świata, kibice dowiedzieli się, w jakich warunkach ich ulubieni sportowcy będą musieli mieszkać w wiosce olimpijskiej w Tokio. Kulisy ujawnił znany amerykański biegacz Paul Chelimo. Okazuje się, że zawodnicy będą spać na łóżkach wykonanych z tektury.

  • Igrzyska olimpijskie wzbudzają wielkie emocje jeszcze przed startem sportowej rywalizacji

  • Amerykański biegacz Paul Chelimo zaskoczył wszyskich zdjęciami, które ukazują, w jakich warunkach będą mieszkać sportowcy w wiosce olimpijskiej

  • Jak się okazuje, zawodnicy będą spać na łóżkach wykonanych z tektury

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się już w najbliższy piątek. Na kilka dni przed inauguracją zmagań najlepszych sportowców świata dowiedzieliśmy się, jakie warunki czekają na nich w wiosce olimpijskiej. 

Igrzyska olimpijskie w Tokio szokują jeszcze przed startem zawodów

Kibice na całym świecie odliczają już dni i godziny do startu igrzysk olimpijskich w Tokio. Choć fani nie będą mogli pojawić się na arenach sportowych w stolicy Japonii z powodu stanu wyjątkowego wprowadzonego przez tamtejsze władze na czas pandemii (więcej TUTAJ), przed telewizorami na pewno zasiądą miliony sympatyków sportu, głodnych wielkich emocji. 

Na kilka dni przed startem największej imprezy sportowej świata dowiedzieliśmy się, jakie warunki czekają na zawodników w wiosce olimpijskiej. Delikatnie mówiąc, są one zaskakujące. Dla sportowców przewidziano bowiem łóżka wykonane z... tektury. 

O sprawie poinformował znany amerykański biegacz Paul Kipkemoi Chelimo. Specjalista od biegów długodystansowych pokazał na Twitterze zdjęcia owych łóżek. Nie krył także niezadowolenia z takiego rozwiązania organizatorów igrzysk.

- Łóżka w wiosce olimpijskiej będą wykonane z tektury, co ma na celu zabicie intymności wśród sportowców. Łóżka będą w stanie wytrzymać ciężar pojedynczej osoby, aby uniknąć sytuacji pozasportowych - napisał Chelimo.

- W tym momencie będę musiał zacząć ćwiczyć spanie na podłodze, ponieważ jeśli moje łóżko się zapadnie i nie jestem przyzwyczajony do spania na podłodze, to będę miał dość. Więcej dodatkowego stresu w drodze do Tokio - dodał srebrny medalista z Rio de Janeiro w biegu na 5 tys. metrów

Sportowcy będą spać na tekturowych łóżkach

Dlaczego sportowcy będą spać na tekturowych łóżkach? Jak w swoim poście zauważył Paul Chelimo, ma to na celu ograniczenie liczby kontaktów intymnych między mieszkańcami wioski olimpijskiej. 

Organizatorzy igrzysk w Tokio zdążyli już wydać oficjalny zakaz uprawiania seksu w wiosce olimpijskiej. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa i ryzykiem jej dalszego rozprzestrzenienia się. Eksperci i byli uczestnicy igrzysk nie wierzą jednak, że to powstrzyma sportowców przed kontaktami seksualnymi.

- Ten zakaz to pośmiewisko, to nie zadziała. Sportowcy są u szczytu sprawności fizycznej i po zawodach chcą uwolnić z siebie energię. Odbywa się jedna impreza za drugą, jest obecny alkohol. Zdarza się, że ludzie uprawiają seks, chętnych na to jest dużo - powiedziała w rozmowie z “Bildem” Susen Tiedtke, była reprezentantka Niemiec w skoku wzwyż, uczestniczka igrzysk w 1992 i 2000 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane