Swiatsportu.pl
Adam Kszczot

AFP/EAST NEWS

Adam Kszczot nie jedzie na IO w Tokio. Zadecydowały problemy zdrowotne i sprawy rodzinne

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Adam Kszczot był jedną z naszych największych nadziei medalowych na igrzyska olimpijskie w Tokio. Niestety nasz mistrz świata i sześciokrotny mistrz Europy zrezygnował z udziału w tegorocznej olimpiadzie "na ostatniej prostej". Lekkoatleta urodzony w Opocznie poinformował, że musiał podjąć taką decyzję ze względu na kłopoty zdrowotne i sprawy rodzinne.

  • Adma Kszczot nie jedzie na igrzyska olimpijskie

  • Naszemu znakomitemu biegaczowi organizm odmówił posłuszeństwa

  • Na jego decyzję wpłynęły także sprawy rodzinne

Ostatnie dni nie są pomyślne dla naszych lekkoatletów. W czwartek 24 czerwca poinformowaliśmy Was, że na igrzyska olimpijskie w Tokio nie pojedzie Sofia Ennaoui, o czym szerzej przeczytacie tutaj.

Dziś niespodziewanie Adam Kszczot podzielił los swojej koleżanki "po fachu". Nasz biegacz przekazał, że ze względu na kłopoty zdrowotne i sprawy rodzinne jest zmuszony zrezygnować z walki o medal. To wielka strata dla naszej reprezentacji, bowiem 31-latek był jednym z faworytów do wywalczenia krążka.

Projekt bez tytułu - 2021-06-27T214723.279

Bartosz Kurek MVP Ligi Narodów. Czterech Polaków w drużynie marzeń

CZYTAJ DALEJ

Adam Kszczot nie jedzie na igrzyska olimpijskie w Tokio

Adam Kszczot przekazał dziś na swoim Facebooku, że rezygnuje ze startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Sportowiec podkreślił, że olimpiada jest najważniejszym momentem dla sportowca, do którego przygotowania trwają latami, ale mimo prawa startu zmuszony był podjąć decyzję o pozostaniu w Polsce.

- Na pewno czytając to zastanawiasz się dlaczego, nie ma jednego winnego, jest natomiast domino zdarzeń, które na mnie wpłynęły:

  • obóz w Kenii, gdzie chciałem przygotowywać się w najlepszych warunkach, mimo fantastycznego treningu, organizm po powrocie do polski odmówił posłuszeństwa,

  • sprawy rodzinne,

  • złe samopoczucie po szczepieniu, które wyłączyło mnie na moment z treningów.

Ten rok, to wiele fantastycznego treningu, nowe doświadczenia i kolejna ważna lekcja w życiu. Dziękuję wszystkim tym którzy trzymali kciuki, ja nie składam broni i zaczynam przygotowania do drugiej części sezonu .Ze swojej strony trzymam mocno kciuki za wszystkich olimpijczyków w Tokyo. Niech siła, pewność siebie, wiara i dobre wibracje będą z Wam [pis. oryg.] - napisał Kszczot .

Nasz mistrz był jedną z naszych największych nadziei medalowych

Wielka szkoda, że tak znakomity sportowiec nie będzie mógł powalczyć o medal, którego brakuje mu w tak bogatej kolekcji. Adam Kszczot stawał bowiem na podiach najważniejszych zawodów w Europie i na świecie i nierzadko sięgał po medal najcenniejszego kruszcu.

Biegacz urodzony w Opocznie ma na swoim koncie dwa wicemistrzostwa świata w biegu na 800 metrów, a także halowe mistrzostwo oraz wicemistrzostwo i brązowy medal. Polak nie ma sobie jednak równych w Europie, bowiem wywalczył trzy złota na mistrzostwach Europy zarówno na otwartym stadionie, jak i na hali.

Do tej pory Kszczot brał udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku oraz cztery lata później w Rio de Janeiro i w obu przypadkach swoje występy zakończył na półfinale. Być może uda mu się jeszcze wystartować na olimpiadzie w Paryżu w 2024 roku, ale niewykluczone, iż 31-latek stracił swoją ostatnią szansę na olimpijski medal.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

TOKYO 2020

Róża Kozakowska zdobyła pierwsze złoto dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich

Czytaj więcej >
Michał Derus w Tokio

TOKYO 2020

Michał Derus ze srebrnym medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio

Czytaj więcej >
Marcin Polak i Michał Ładosz w Tokio

TOKYO 2020

Polscy medaliści z Tokio Marcin Polak i Michał Ładosz są podejrzani o doping!

Czytaj więcej >

TOKYO 2020

Legendarny piłkarz zrobił wspaniały prezent polskiemu paraolimpijczykowi

Czytaj więcej >
Justyna Kozdryk w Tokio

TOKYO 2020

Justyna Kozdryk wywalczyła trzeci medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich

Czytaj więcej >
Igrzyska paraolimpijskie Polska Klasyfikacja medalowa

TOKYO 2020

Igrzyska paraolimpijskie: Biało-Czerwoni wysoko w klasyfikacji medalowej

Czytaj więcej >