Swiatsportu.pl
ball-Didgeman

pixabay.com/Didgeman

Dramat na piłkarskim boisku. Sędzia reanimowała dwóch piłkarzy jednego dnia

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Kibice ledwo otrząsnęli się po dramacie, jaki spotkał Christiana Eriksena w trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy Danią a Finlandią, a świat właśnie obiegły informacje o kolejnej niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce na piłkarskim boisku. W trakcie młodzieżowych rozgrywek w Portugalii na murawie zasłabło dwóch młodych piłkarzy. Ich życie uratowała sędziująca zawody Eunice Mortagua. Kobieta została bohaterką narodową.

  • Do dramatycznych scen doszło w trakcie młodzieżowych rozgrywek piłkarskich w Portugalii

  • W trakcie dwóch meczów na boisku zasłabło dwóch młodych piłkarzy

  • Z pomocą piłkarzom pospieszyła Eunice Mortagua, sędzia, która prowadziła oba spotkania

  • Kobieta podjęła działania reanimacyjne, dzięki którym udało się uratować obu młodych graczy

Kibice byli wstrząśnięci widząc walkę o życie Chrisiana Eriksena, który miał atak serca w trakcie meczu Euro 2020. Niestety dziś dowiedzieliśmy się o kolejnych dramatycznych zdarzeniach, które dotknęły piłkarzy właśnie w trakcie meczu. Dwóch młodych graczy zasłabło w Portugalii, na szczęście ich życie uratowała prowadząca zawody sędzia.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T152736.625

Jakub Świerczok w rok ze strefy spadkowej Ekstraklasy do Ligi Mistrzów

CZYTAJ DALEJ

Sędzia uratowała życie dwóm piłkarzom jednego dnia

Piłkarski świat wciąż ma świeżo w pamięci dramatyczne sceny, które miały miejsce w trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią. Christian Eriksen nagle padł na murawę i stracił przytomność. Okazało się, że Duńczyk miał atak serca (więcej TUTAJ).

Lekarze przez kilkanaście minut toczyli walkę o życie zawodnika. Na szczęście udało się im, a Eriksen odzyskał świadomość. Został przetransportowany do szpitala w Kopenhadze, gdzie przeszedł niezbędne badania, a także operację wszczepienia kardiowertera-defibrylatora (więcej TUTAJ).

Na szczęście Christian Eriksen ma się już znacznie lepiej. Dzisiaj jednak światem piłki nożnej wstrząsnęła kolejna dramatyczna historia. Podczas młodzieżowych rozgrywek w Portugalii aż dwóch piłkarzy straciło przytomność i także konieczna była reanimacja. 

Dramat miał miejsce w miejscowości Valongo de Vouga. W trakcie jednego z meczów zasłabł 18-letni zawodnik. Z pomocą młodemu piłkarzowi pospieszyła sędziująca spotkanie Eunice Mortagua. Kobieta rozpoczęła reanimację, którą prowadziła do czasu, aż na miejsce przybyła karetka. 

Nie był to jednak koniec przerażających przeżyć dla bohaterskiej kobiety tego dnia. Eunice Mortagua kilka godzin później sędziowała kolejne spotkanie. W jego trakcie tym razem 17-letni piłkarz padł nagle na murawę! Sędzia ruszyła mu z pomocą. Późniejsze badania wykazały, że u zawodnika doszło do zatrzymania akcji serca.  

Eunice Mortagua okrzyknięta bohaterką narodową Portugalii

Na szczęście ta straszna historia ma szczęśliwe zakończenie. Dzięki szybkiej reakcji sędzi udało się uratować obu zawodników. Portugalski Związek Piłki Nożnej przekazał, że obaj piłkarze opuścili już szpital. Eunice Mortagua została natomiast okrzyknięta bohaterką narodową.

- Choć widziałam na boisku wiele złamań rąk lub nóg, tego dnia nigdy nie zapomnę. Cieszę się, że wszystko potoczyło się dobrze – powiedziała Mortagua w rozmowie z portalem jn.pt.

Eunice Mortagua (fot. abola.pt)

(fot. abola.pt)

(fot. abola.pt)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Ziemniaki

Piłka nożna

Zmienił klub za tonę ziemniaków. Nietypowy transfer w Polsce

Czytaj więcej >
Jacek Gmoch i Antoni Piechniczek

Piłka nożna

Antoni Piechniczek o Robercie Lewandowskim. "Nigdy nie dogoni Grzegorza Laty"

Czytaj więcej >

Piłka nożna

FIFA surowo ukarała Albańczyków za atak na polskich piłkarzy

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Trener Pogoni wskazał, co Kamil Grosicki musi poprawić w swojej grze

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Kuriozalny gol w meczu Radomiaka z Górnikiem Łęczna (WIDEO)

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Patrice Evra wyznał straszną prawdę. W dzieciństwie był molestowany seksualnie

Czytaj więcej >