Swiatsportu.pl
ball-Didgeman

pixabay.com/Didgeman

Dramat na piłkarskim boisku. Sędzia reanimowała dwóch piłkarzy jednego dnia

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Kibice ledwo otrząsnęli się po dramacie, jaki spotkał Christiana Eriksena w trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy Danią a Finlandią, a świat właśnie obiegły informacje o kolejnej niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce na piłkarskim boisku. W trakcie młodzieżowych rozgrywek w Portugalii na murawie zasłabło dwóch młodych piłkarzy. Ich życie uratowała sędziująca zawody Eunice Mortagua. Kobieta została bohaterką narodową.

  • Do dramatycznych scen doszło w trakcie młodzieżowych rozgrywek piłkarskich w Portugalii

  • W trakcie dwóch meczów na boisku zasłabło dwóch młodych piłkarzy

  • Z pomocą piłkarzom pospieszyła Eunice Mortagua, sędzia, która prowadziła oba spotkania

  • Kobieta podjęła działania reanimacyjne, dzięki którym udało się uratować obu młodych graczy

Kibice byli wstrząśnięci widząc walkę o życie Chrisiana Eriksena, który miał atak serca w trakcie meczu Euro 2020. Niestety dziś dowiedzieliśmy się o kolejnych dramatycznych zdarzeniach, które dotknęły piłkarzy właśnie w trakcie meczu. Dwóch młodych graczy zasłabło w Portugalii, na szczęście ich życie uratowała prowadząca zawody sędzia.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T152736.625

Jakub Świerczok w rok ze strefy spadkowej Ekstraklasy do Ligi Mistrzów

CZYTAJ DALEJ

Sędzia uratowała życie dwóm piłkarzom jednego dnia

Piłkarski świat wciąż ma świeżo w pamięci dramatyczne sceny, które miały miejsce w trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią. Christian Eriksen nagle padł na murawę i stracił przytomność. Okazało się, że Duńczyk miał atak serca (więcej TUTAJ).

Lekarze przez kilkanaście minut toczyli walkę o życie zawodnika. Na szczęście udało się im, a Eriksen odzyskał świadomość. Został przetransportowany do szpitala w Kopenhadze, gdzie przeszedł niezbędne badania, a także operację wszczepienia kardiowertera-defibrylatora (więcej TUTAJ).

Na szczęście Christian Eriksen ma się już znacznie lepiej. Dzisiaj jednak światem piłki nożnej wstrząsnęła kolejna dramatyczna historia. Podczas młodzieżowych rozgrywek w Portugalii aż dwóch piłkarzy straciło przytomność i także konieczna była reanimacja. 

Dramat miał miejsce w miejscowości Valongo de Vouga. W trakcie jednego z meczów zasłabł 18-letni zawodnik. Z pomocą młodemu piłkarzowi pospieszyła sędziująca spotkanie Eunice Mortagua. Kobieta rozpoczęła reanimację, którą prowadziła do czasu, aż na miejsce przybyła karetka. 

Nie był to jednak koniec przerażających przeżyć dla bohaterskiej kobiety tego dnia. Eunice Mortagua kilka godzin później sędziowała kolejne spotkanie. W jego trakcie tym razem 17-letni piłkarz padł nagle na murawę! Sędzia ruszyła mu z pomocą. Późniejsze badania wykazały, że u zawodnika doszło do zatrzymania akcji serca.  

Eunice Mortagua okrzyknięta bohaterką narodową Portugalii

Na szczęście ta straszna historia ma szczęśliwe zakończenie. Dzięki szybkiej reakcji sędzi udało się uratować obu zawodników. Portugalski Związek Piłki Nożnej przekazał, że obaj piłkarze opuścili już szpital. Eunice Mortagua została natomiast okrzyknięta bohaterką narodową.

- Choć widziałam na boisku wiele złamań rąk lub nóg, tego dnia nigdy nie zapomnę. Cieszę się, że wszystko potoczyło się dobrze – powiedziała Mortagua w rozmowie z portalem jn.pt.

Eunice Mortagua (fot. abola.pt)

(fot. abola.pt)

(fot. abola.pt)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >