Swiatsportu.pl
Joanna Wołosz w barwach reprezentacji Polski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Joanna Wołosz nie zagra z kadrą na mistrzostwach Europy

24 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet zakończyła udział w tegorocznej Lidze Narodów na fazie grupowej. Przed naszymi zawodniczkami w tym roku jeszcze jedna ważna impreza, którą będą mistrzostwa Europy. Dziś Jacek Nawrocki poinformował, że Joanna Wołosz nie zagra na tym turnieju i to nie ze względu na jego decyzję, czy dyspozycję sportową. Tak postanowiła sama rozgrywająca.

  • Joanna Wołosz nie zagra z reprezentacją na mistrzostwach Europy

  • Zawodniczka podjęła decyzję, że potrzebuje więcej odpoczynku po długim sezonie

  • "Byłaby olbrzymim wzmocnieniem naszej drużyny" - mówi Jacek Nawrocki

Polskie siatkarki nie wyszły z grupy w Lidze Narodów, a wcześniej nie zapewniły sobie także udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Dlatego najważniejszą imprezą dla naszych zawodniczek w tym sezonie reprezentacyjnym będą mistrzostwa Europy.

Dziś okazało się, że "Biało-Czerwone" na turniej, który odbędzie się w Bułgarii, Chorwacji, Rumunii oraz Serbii pojadą bez Joanny Wołosz. Nasza najlepsza rozgrywająca przekazała Jackowi Nawrockiemu, że potrzebuje nieco więcej odpoczynku, ale zgłasza gotowość na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Sofia Ennaoui

Sofia Ennaoui nie jedzie na igrzyska. Polkę spotkał prawdziwy dramat

CZYTAJ DALEJ

Joanna Wołosz poprosiła o "wolne"

W tym sezonie klubowym Joanna Wołosz sięgnęła wraz ze swoim Imoco Volley Conegliano po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dla naszej rozgrywającej był to bardzo długi i trudny sezon, dlatego też nie oglądaliśmy jej w Lidze Narodów.

Jak się okazuje, Wołosz w rozmowie z selekcjonerem reprezentacji Polski w siatkówce, poprosiła o całkowitą przerwę w tym sezonie kadrowym ze względu na przeciążenia.

– Przed sezonem rozmawialiśmy z Asią. Grała wtedy jeszcze w Lidze Mistrzyń. Powiedziała, że potrzebuje czasu na podjęcie decyzji dotyczącej sezonu kadrowego. W późniejszej rozmowie podkreślała, że potrzebuje przerwy. Te dwa ostatnie sezony były dla niej bardzo ciężkie pod względem obciążeń, jak i problemów zdrowotnych. Ze względów osobistych chciałaby mieć przerwę od kadry i prosi też o zrozumienie takiej jej decyzji - powiedział Jacek Nawrocki wywiadzie dla kanału Polska Siatkówka na YouTube.

Jacek Nawrocki: Byłaby olbrzymim wzmocnieniem naszej drużyny

Taka decyzja oznacza, że reprezentacja Polski w siatkówce na sierpniowo-wrześniowych mistrzostwach Europy, podobnie jak w Lidze Narodów, będzie musiała radzić sobie bez swojej najlepszej rozgrywającej.

- Byłaby olbrzymim wzmocnieniem naszej drużyny w mistrzostwach Europy, ale z drugiej strony nie może być tak, że na jednej zawodniczce będzie zawieszona gra drużyny narodowej. To klasa sama w sobie, ale musimy szanować jej zdanie - powiedział Jacek Nawrocki.

Dlatego w trakcie Ligi Narodów o pozycję rozgrywającej walczyły Julia Nowicka, Martyna Łazowska, Katarzyna Wenerska i Marta Krajewska. To ostatnia zerwała jednak więzadła krzyżowe i nie będzie mogła wystąpić na mistrzostwach Starego Kontynentu. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że żadna z tych zawodniczek nie dorównywała Joannie Wołosz.

Na szczęście, jak wspomniał nasz selekcjoner, świeżo upieczona klubowa mistrzyni Europy w kolejnym sezonie reprezentacyjnym będzie już do dyspozycji. Wołosz miała już okazję grać na kilku mistrzostwach Europy, dlatego trudno mieć do niej pretensje, że w momencie, kiedy czuje przemęczenie, postanowiła tym razem powiedzieć pas. Nasza najlepsza rozgrywająca przyda nam się przede wszystkim wypoczęta na przyszłorocznych MŚ.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 18 sierpnia, a zakończą 4 września.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Plus Liga GKS Katowice AZS Olsztyn

Siatkówka

Burza po meczu Plus Ligi. "Zostaliśmy upokorzeni"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Vital Heynen PZPS

Siatkówka

Heynen zabrał głos w sprawie kadry kobiet. Przy okazji skrytykował PZPS

Czytaj więcej >
GKS Katowice siatkówka Plus Liga

Siatkówka

Napadnięto zawodnika GKS-u Katowice. Sprawa zgłoszona na prokuraturę

Czytaj więcej >
Sebastian Świderski

Siatkówka

A jednak! Będzie konkurs na nowego selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Grzegorz Wagner

Siatkówka

Polską siatkówkę czeka rewolucja? Zaskakujący pomysł kandydata na selekcjonera

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski siatkarzy Michał Winiarski

Siatkówka

Winiarski obejmie kadrę siatkarzy? "Czuję się gotowy"

Czytaj więcej >