Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę. Mamy oficjalne potwierdzenie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:35

Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę. Mamy oficjalne potwierdzenie

Mistrzostwa Europy kibice
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Polska będzie jednym z gospodarzy ME w siatkówce mężczyzn

  • Nasz kraj będzie współorganizatorem imprezy wraz z Czechami, Estonią i Finlandią

  • Na mistrzostwa Starego Kontynentu z rezerwy premiera zostało przyznanych 1,2 miliona euro

Siatkarskie Mistrzostwa Europy znów odbędą się w Polsce. Nasz kraj będzie jednym ze współorganizatorów tej imprezy. Oprócz tego mecze zostaną rozegrane w Czechach, Estonii i Finlandii.

Ważną informacją jest to, że mecze półfinałowe oraz wielki finał odbędą się w Katowicach. Zatem podobnie jak w 2014 roku przy okazji wygranych Mistrzostw Świata, tak i teraz nasi siatkarze będą mieli szansę, aby wznieść kolejne, ważne trofeum na własnej ziemi i miejmy nadzieję, że zrobią to przy obecności kibiców.

Mistrzostwa Europy w siatkówce ponownie odbędą się w Polsce

Polska po raz trzeci w ostatnich 8 latach zorganizuje Mistrzostwa Europy w siatkówce. Podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku, gdy wówczas współgospodarzem zawodów była Dania oraz w 2017 roku, kiedy nasz kraj samodzielnie gościł najlepsze reprezentacje Starego Kontynentu.

Niestety oba te turnieje nie były dla nas zbyt udane. W 2013 roku Polacy zakończyli swój udział w mistrzostwach na meczu barażowym o ćwierćfinał, w którym lepsza okazała się Bułgaria. Z kolei cztery lata później na tym samym etapie Polacy musieli uznać wyższość Słoweńców.

W tym roku Polska zorganizuje turniej wraz z Czechami, Estonią i Finlandią. W naszym kraju mecze zostaną rozegrane w Gdańsku, Katowicach i Krakowie. Mimo że krakowska Tauron Arena ma zdecydowanie większą pojemność od katowickiego Spodka, to właśnie w legendarnej hali na Górnym Śląsku, gdzie w 2014 roku Polacy zostali mistrzami świata, odbędą się mecze półfinałowe, spotkanie o brązowy medal i przede wszystkim wielki finał.

Ministerstwo potwierdza organizację turnieju. Premier przeznaczy pieniądze z rezerwy

Podczas oficjalnej konferencji Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński potwierdził organizację Mistrzostw Europy oraz poinformował, jakie koszty będą się z tym wiązały.

- Pan premier Mateusz Morawiecki przyznał z rezerwy premiera 1,2 miliona euro na licencję oraz organizację imprezy - powiedział wicepremier.

Poza wspominanymi meczami w Katowicach, w Krakowie odbędą się spotkania fazy grupowej, a 1/8 i 1/4 turnieju w Gdańsku. Łącznie w Polsce planowanych jest 25 meczów.

Mistrzostwa Europy w siatkówce zostaną rozegrane od 1 do 19 września 2021 roku. Inauguracja będzie miała miejsce w fińskim Tampere.

Źródło: sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Powiązane