Swiatsportu.pl
Puchar świata skoki

Alex Nicodim via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East N

Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zaliczyli kolosalną wpadkę

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Puchar Świata w rumuńskim Rasnovie w tym roku będzie rozgrywany po raz drugi w historii. Mniejsze doświadczenie organizatorów dało o sobie znać podczas czwartkowego prologu przed piątkowym konkursem. Jak informują media, jego zwycięzca Markus Eisenbichler

  • Puchar Świata w Rasnovie jest organizowany dopiero po raz drugi w historii

  • Rumuńscy organizatorzy w czwartek zaliczyli poważną wpadkę, nie przygotowali nagrody dla zwycięzcy prologu Markusa Eisenbichlera

  • W czwartek z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy

Puchar Świata w rumuńskim Rasnovie jest organizowany dopiero po raz drugi. Pierwsze historyczne zawody na tej skoczni odbyły się w ubiegłym roku. To jedyne konkursy na skoczni normalnej przewidziane w kalendarzu cyklu.

W czwartek na skoczni Trambulina Valea Carbunarii zamiast kwalifikacji odbył się prolog piątkowego konkursu indywidualnego. W nim swoją siłę pokazali Niemcy. Wygrał Markus Eisenbichler, a w czołówce byli także Karl Geiger i Constantin Schmid.

Puchar Świata w Rasnovie zaliczył wpadkę organizatorów

Podczas czwartkowego prologu dało o sobie znać mniejsze doświadczenie rumuńskich organizatorów. Zawodnicy są dla nich wyrozumiali, ale zdarzają im się drobne wpadki. Tak było po czwartkowych zawodach.

Tradycyjnie zwycięzca kwalifikacji lub prologu w tym sezonie otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości trzech tysięcy franków szwajcarskich. Czek na taką kwotę powinien otrzymać w czwartek Markus Eisenbichler, ale organizatorzy zapomnieli przygotować dla niego nagrodę.

O całym zajściu poinformował dziennikarz skijumping.pl Dominik Formela, za pośrednictwem Twittera. - Ciekawostka - za dzisiejszy prolog w Rasnovie ponoć nie przewidziano nagrody pieniężnej - napisał.

Powody do zadowolenia po czwartkowym prologu ma także trener Biało-Czerwonych Michal Doleżal. Jego podopieczni pokazali, że bardzo dobrze czują się na skoczni normalnej i w piątek będą liczyć się w walce o zwycięstwo.

Polacy pokazali moc w czwartkowym prologu

Czwartkowy prolog na trzecim miejscu zakończył Kamil Stoch, po skoku na 93 metry. Metr dalej poleciał piąty Piotr Żyła. Na 11. miejscu czwartkowe zawody zakończył Dawid Kubacki, który skoczył 91 metrów.

W pierwszej trzydziestce znaleźli się także pozostali z Biało-Czerwonych. 17. miejsce zajął Klemens Murańka, 23. był Paweł Wąsek, Andrzej Stękała zajął 28. lokatę, a tuż za nim uplasował się Jakub Wolny. Start piątkowego konkursu zaplanowano na godzinę 14:15.

Zawody w rumuńskim Rasnovie są ostatnim przystankiem przed mistrzostwami świata. Już za tydzień skoczkowie będą rywalizować na skoczni w niemieckim Oberstdorfie o medale najważniejszej imprezy sezonu.

Złotego medalu na skoczni normalnej będzie bronił Dawid Kubacki, który w dramatycznych okolicznościach wygrał dwa lata temu w austriackim Seefeld. Srebro na tym samym obiekcie zdobył Kamil Stoch.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zaliczyli kolosalną wpadkę

  • Górnik Zabrze oburzony zachowaniem Rafała Kurzawy

  • Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

Puchar Świata w Zakopanem

PZN zmienił decyzję ws. biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

Czytaj więcej >
Kamil Stoch i Piotr Żyła

Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Piotr Żyła zwyzywany przez niemieckiego dziennikarza po zdobyciu mistrzostwa świata

Czytaj więcej >