Polki po wielkich emocjach pokonały Rosjanki. Biało-Czerwone pożegnały się z Ligą Narodów

20 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarek w niedzielę zakończyła swój udział w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-Czerowne już dawno pożegnały się z awansem do półfinału, ale w swoim ostatnim meczu po wielkiej walce pokonały Rosjanki 3:2. To zaledwie piąta wygrana naszych siatkarek w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

• Reprezentacja Polski siatkarek wygrała z Rosją 3:2 w ostatnim meczu tegorocznej Ligi Narodów

• Dla podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego to dopiero piąte zwycięstwo w tych rozgrywkach

• Biało-Czerwone już dawno straciły szanse na awans do Final Four

Reprezentacja Polski siatkarek w niedzielę rozegrała swój ostatni mecz w tegorocznej Lidze Narodów. Nasze siatkarki w Rimini mierzyły się Rosjankami. Obie drużyny jeszcze przed meczem straciły szanse na awans do Final Four.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego to niedzielnego spotkania przystępowały po serii trzech porażek 0:3 kolejno z Niemkami, Amerykankami i Chinkami. Nasze rywalki do niedzielnego meczu także przystępowały w kiepskich nastrojach. Przegrały 0:3 z Chinkami i 1:3 z Amerykankami.

yt tvp sport 2

Ekspert TVP uważa, że gol Roberta Lewandowskiego nie powinien zostać uznany

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski siatkarek wygrała na zakończenie Ligi Narodów

Po chwilowych problemach nasze siatkarki złapały odpowiedni rytm. Szybko ze stanu 1:3 najpierw doprowadziły do remisu po 4, a następnie zaczęły seryjnie zdobywać punkty. W ataku Biało-Czerwonych zaczynała się rozkręcać Magdalena Stysiak, do tego jej koleżanki dołożyły dobrą grę blokiem i zrobiło się 11:5 dla naszych.

Rosjanki zaczęły się denerwować, popełniać proste błędy, ale po okresie bardzo słabej gry potrafiły nawiązać równorzędną walkę z Polkami i nasza przewaga stopniała do trzech "oczek". Polki przełamały niemoc, a sygnał do ataku dała niezawodna w tym secie Stysiak. Biało-Czerwone odzyskały pewność w grze i wyszły na prowadzenie 19:12.

Ponownie po okresie bardzo dobrej gry nastąpił nagły zastój w grze naszych zawodniczek. Rywalki zdobyły kilka punktów z rzędu, ale wciąż traciły do naszych siatkarek pięć "oczek". Znowu naszą niemoc przełamała Stysiak, a później bardzo ważne punkty zdobyła Zuzanna Górecka, skutecznym atakiem ze środka popisała się Klaudia Alagierska i Polki miały pierwszą piłkę setową. Rosjanki miały okazję obronić pierwszego setbola, ale się pogubiły i skutecznym atakiem seta wynikiem 25:17 zakończyła Górecka.

Początek drugiej partii był już dużo bardziej wyrównany, ale tym razem to Rosjanki potrafiły zdobyć kilka punków z rzędu i wyjść na prowadzenie 10:5. Polki miały wielki problem ze szczelnym blokiem rywalek, a do tego serwis naszych zawodniczek nie sprawiał tak wielkich kłopotów, jak w pierwszej części spotkania.

Trener Jacek Nawrocki próbował jeszcze reagować. Podczas przerw mobilizował swoje zawodniczki, ale te nie były w stanie zbyt wiele zrobić z dobrze grającymi rywalkami. Rosjanki ciągle utrzymywały bezpieczną czteropunktową przewagę.

Polki pod koniec seta wyglądały tak, jakby już nie wierzyły, że są w stanie wygrać tego seta. Pojawiły się nieporozumienia, niewymuszone błędy i Rosjanki skrzętnie z tego korzystały. W końcówce ożywić grę naszej drużyny starały się wprowadzone Julia Nowicka i Martyna Czyrniańska, ale to było za mało. Rosjanki wygrały 25:20 i doprowadziły do wyrównania.

Wielkie emocje w meczu Polek z Rosjankami

Początek trzeciego seta wyglądał łudząco podobnie jak ten pierwszy. Na początku byliśmy świadkami wyrównanego spotkania, ale później Polki przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie 15:9. Dobrze w ataku funkcjonowała Stysiak, do tego skuteczna była Górecka, a do tej dwójki dołączyła Martyna Łukasik.

Rosjanki próbowały się jeszcze zerwać i ruszyć w pogoń, ale nasze siatkarki skutecznie odbierały im nadzieję na dobry wynik. Szybko Biało-Czerwone wyszły na prowadzenie 20:15 i były bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Polki w końcówce zaprezentowały doskonałą grę w obronie i zdobyły cztery punkty z rzędu. Jeszcze pierwszą piłkę setową Rosjanki zdołały wybronić, ale drugą pewnym atakiem wykorzystała Górecka i nasze siatkarki wygrały 25:16 i znów wyszły na prowadzenie.

Nasze siatkarki swoją bardzo dobrą grę kontynuowały także na początku czwartej partii. Kapitalnie broniła Kąkolewska, skuteczną grę dołożyła Górecka i szybko Polki wyszły na prowadzenie 7:4. Biało-Czerwone zaczęły grać jak z nut i szybko zrobiło się 16:8 dla naszych.

Rosjanki nie składały broni i po długiej niemocy zaczęły wracać do swojego rytmu. Wykorzystały pojawiające się błędy Biało-Czerwonych i punkt po punkcie zaczęły odrabiać straty. Rywalki robiły, co chciały, a nasze siatkarki wyglądały na zupełnie pogubione i nagle zrobiło się po 18.

Nakręcone Rosjanki w końcówce nie popełniały błędów. Zdobyły trzypunktową przewagę i to one kontrolowały wydarzenia na boisku. Polki raziły nieskutecznością w ataku, a do tego nie grały już tak dobrze w obronie. Rosjanki wygrały 25:22 i doprowadziły do tie-breaka.

Ten nasze siatkarki zaczęły wręcz koncertowo. Szybko wyszły na prowadzenie 4:0 i to one miały mecz pod kontrolą. Polki grały bezbłędnie w ataku, a do tego dołożyły skuteczną obronę i było 12:6. W ostatniej akcji Biało-Czerwone miały aż trzy okazję do zakończenia meczu, ale dopiero atak Góreckiej okazał się skuteczny i nasze siatkarki wygrały 15:7, a cały mecz 3:2.

Polska - Rosja 3:2 (25:17, 20:25, 25:16, 22:25, 15:7)

Polska: Alagierska, Stysiak, Efimienko, Łukasik, Wenerska, Górecka, Stenzel (libero)
Rosja: Fedorowcewa, Starcewa, Korolewa, Lazarewa, Woronkowa, Fetisowa, Podkopajewa (libero)