Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią i pozostaje w grze na Euro 2020
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:39

Reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią i pozostaje w grze na Euro 2020

Robert Lewandowski w meczu z reprezentacją Hiszpanii
LLUIS GENE/AFP/East News

Reprezentacja Polski zmierzyła się dziś z Hiszpanią w meczu "o wszystko" na Euro 2020. Nasi piłkarze zremisowali z faworyzowaną "La Furia Roja" dzięki trafieniu Roberta Lewandowskiego. Spotkanie było stosunkowo wyrównane i wreszcie można powiedzieć, że "Biało-Czerwoni" sprostali oczekiwaniom i zostawili serce na boisku.

• Reprezentacja Polski zagrała dziś w meczu o wszystko z Hiszpanią

• Spotkanie zakończyło się remisem 1:1

• Gola na wagę punktu i pozostania w Euro 2020 dla Polaków zdobył Robert Lewandowski

Reprezentacja Polski stanęła dziś przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Aby pozostać w Euro 2020, nasi piłkarze musieli zdobyć przynajmniej punkt w meczu z Hiszpanią. Udało się, mecz zakończył się wynikiem 1:1 i nasi piłkarze wciąż mają szansę na awans do 1/8 finału mistrzostw Europy.

Hiszpanie prowadzili do przerwy, ale Polacy również stworzyli sobie dogodne sytuacje

Polacy z zaskakującym animuszem rozpoczęli to spotkanie. Hiszpanie w pierwszych minutach musieli uciekać się do fauli, bowiem nasi zawodnicy byli bardzo ruchliwi i sprawiali rywalom duże kłopoty. W 6. minucie "Biało-Czerwoni" przeprowadzili groźną akcję. Piłkę na 25. metrze do Mateusza Klicha podał Robert Lewandowski, który spróbował uderzenie zza pola karnego i niewiele zabrakło, aby padł gol, bowiem piłka wylądowała na górnej siatce.

Pierwszy strzał gospodarze na naszą bramkę oddali w 10. minucie. Szczęścia z lewego sektora boiska spróbował Dani Olmo, który znajdował się na skraju pola karnego i uderzył płasko, ale jego piłkę spokojnie złapał Wojciech Szczęsny. To był okres, w którym "La Furia Roja" dominowała i wręcz nie wypuszczała podopiecznych Paulo Sousy z własnej połowy.

W 25. minucie piłka wylądowała w naszej bramce i choć początkowo pokazano spalonego, to po interwencji VAR-u gol Alvaro Moraty został uznany. Bartosz Bereszyński był na ofsajdzie, bowiem jego stopa znalazła się na równi z głową napastnika reprezentacji Hiszpanii, który wykorzystał podanie Gerarda Moreno, pokonując bezradnego Szczęsnego z około dwóch metrów.

W 33. minucie Kamil Glik faulował jednego z napastników przeciwnika i sędzie w centralnej części bramki na około 17. metrze podyktował rzut wolny. Do stałego fragmentu gry podszedł Moreno, który na nasze szczęście uderzył tylko obok lewego słupka. Dwie minuty później "Biało-Czerwoni" przeszli do kontrataku. Akcję prawą stroną przeprowadził Robert Lewandowski, który odnalazł przy bliższym słupku Karola Świderskiego. Nasz napastnik uderzał lewą nogą piłkę i posłał ją ponad poprzeczką, ale trzeba podkreślić, że "Świder" nie miał komfortowej sytuacji.

Znakomitą okazję nasi zawodnicy mieli w 43. minucie, kiedy przed polem karnym Hiszpanów z piłką znalazł się Świderski. Nasz snajper miał przed sobą wolną przestrzeń i zdecydował się na strzał, który niestety wylądował na słupku. Do dobitki dobiegł jeszcze Lewandowski, ale trafił wprost w dobrze ustawionego Unaia Simona. Dwie minuty później groźną akcję przeprowadzili jeszcze podopieczni Luisa Enrique, ale po podaniu w pole karne z lewej flanki na piąty metr od naszej bramki Moreno na nasze szczęście uderzył tylko w boczną siatkę.

Reprezentacja Polski wywalczyła remis i nadal liczy się na Euro 2020

Początek drugiej połowy był dosyć spokojny. Polacy nie spieszyli się i nie próbowali za wszelką ceną rzucić się na Hiszpanów, ale już w 50. minucie "Biało-Czerwoni" doprowadzili do wyrównania. Akcję prawym sektorem boiska przeprowadził Kamil Jóźwiak, który dośrodkował piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Robert Lewandowski i strzałem głową pokonał bezradnego Unaia Simona.

Chwilę później nadzieje polskich kibiców mogły już spełznąć na niczym. Jakub Moder w faulował we własnym polu karnym Gerarda Moreno, bowiem nadepnął mu na nogę i sędzia musiał wskazać na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł poszkodowany i trafił w słupek! Szansę na dobitkę miał jeszcze Alvaro Morata, ale Hiszpan zupełnie przestrzelił, co pozwoliło "Biało-Czerwony" pozostać w grze.

W 80. minucie niezłą okazję mieli Hiszpanie. Stojący na szesnastym metrze od bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego Rodri, otrzymał piłkę i oddał mocny strzał, ale wprost w naszego bramkarza, który bez problemów złapał w piłkę.

Już trzy minuty później piłkarze "La Furia Roja" byli bardzo bliscy zdobycia drugiej bramki. W polu karnym po ogromnym zamieszaniu odnalazł się Alvaro Morata, który oddał strzał, ale z poświęceniem wybronił go Szczęsny, który nieco ucierpiał w tej sytuacji. Ku uciesze polskich kibiców rezultat do końca nie uległ zmianie i "Biało-Czerwoni" zdobyli pierwszy punkt na Euro 2020 i wciąż liczą się w walce o awans do 1/8 finału tego turnieju.