Swiatsportu.pl
Czesław Michniewicz - trener Legii Warszawa.

Beata Zawadzka/East News

Czesław Michniewicz może odjeść z Legii Warszawa

17 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Czesław Michniewicz może odjeść z Legii Warszawa. Taki informacje podaje portal Meczyki.pl. Atmosfera w klubie wciąż ma być dosyć napięta po tym, jak szkoleniowiec wyraził publicznie swoje niezadowolenie z polityki transferowej mistrzów Polski. To nie spodobało się Dariuszowi Mioduskiemu, ale właściciel "Wojskowych" wciąż nie zapewnił drużynie odpowiednich wzmocnień.

  • Niewykluczone, że Czesław Michniewicz odejdzie z Legii Warszawa

  • Szkoleniowiec wciąż nie doczekał się odpowiednich transferów, a otrzymał ciekawą ofertę pracy

  • Mimo to Dariusz Mioduski wciąż marzy o awansie do Ligi Mistrzów

Miniony sezon w wykonaniu piłkarzy Legii Warszawa zakończył się mistrzostwem Polski. Odkąd zespół jesienią przejął Czesław Michniewicz, w grze "Wojskowych" można było dostrzec wyraźny progres. Niestety, to co wydarzyło się po zakończeniu rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, nie napawa już optymizmem.

Z drużyny odeszło wielu wartościowych zawodników, a klub aspirujący do gry w Lidze Mistrzów do tej pory nie dokonał odpowiednich wzmocnień. Niezadowolenie z takiej polityki transferowej wyraził trener Legii, co spotkało się z krytyką Dariusza Mioduskiego. Teraz według serwisu Meczyki.pl, obie strony mogą zakończyć współpracę.

Robert Lewandowski na Euro 2020

Hiszpanie szykują "operację Lewandowski". Tak La Furia Roja ma zagrać z Polską

CZYTAJ DALEJ

Legia Warszawa marzy o Lidze Mistrzów, a nie wzmacnia kadry

Dariusz Mioduski zawsze podkreśla, że miejsce Legii Warszawa jest w europejskich pucharach. Właściciel klubu z pewnością marzy o tym, aby jego zespół zagrał w Lidze Mistrzów, albo chociaż w Lidze Europy, ale będzie o to niezwykle trudno.

Drużynę po zakończeniu ostatniego sezonu opuścili ważni piłkarze. W bardzo nieprzyjemnej atmosferze z "Wojskowymi" pożegnali się Marko Vesović i Paweł Wszołek, a na dodatek odeszli m.in. Igor Lewczuk i Valeriane Gvilia. Klub długo zwlekał ze sprowadzeniem nowych graczy, co skrytykował Czesław Michniewicz.

- Sytuacja kadrowa jest bardzo słaba. Bo dziś to wygląda trochę tak, jakbyśmy nie mieli ani drużyny, ani sztabu. Potrzebujemy dużo świeżej krwi, szerokiej kadry. Jak mamy grać 15 meczów w lipcu i sierpniu, to nie pociągniemy w takim składzie - mówił szkoleniowiec na początku czerwca.

Ta wypowiedź spotkała się z dużym niezadowoleniem Dariusza Mioduskiego, który zaznaczył, że "budowanie sobie alibi nikomu nie pomoże". W międzyczasie do zespołu dołączyli Joel Abu Hanna, Mahir Emreli ora Maik Nawrocki i trzeba podkreślić, że nie są to zawodnicy, którzy mogą pochwalić się jakimś szczególnym CV, które pozwoliłoby myśleć kibicom Legii Warszawa o tym, że ich ukochana drużyna zakwalifikuje się do europejskich pucharów.

Przyszłość Czesława Michniewicza ma się wyjaśnić jeszcze dzisiaj

Według portalu Meczyki.pl dziś ma dojść do spotkania Dariusza Mioduskiego z Mariuszem Piekarskim, czyli menedżerem Czesława Michniewicza. W jego trakcie mają zostać wyjaśnione przyszłość szkoleniowca, a także atmosfera wokół drużyny.

Serwis podaje także, że Michniewicz miał otrzymać bardzo ciekawą ofertę pracy i niewykluczone, iż zdecyduje się z niej skorzystać. Wszystko ma być w rękach klubu. Dlatego zdaniem dziennikarzy tego samego portalu opcje są dwie: albo trener opuści klub i podejmie pracę nowym miejscu, albo Mioduski zaproponuje przedłużenie umowy z Michniewiczem, co miałoby "jasną deklaracją i wotum zaufania ze strony prezesa".

Napięta atmosfera z pewnością nie pomaga drużynie w przygotowaniach do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. W meczu pierwszej rundy Legia Warszawa zagra na wyjeździe 6 lub 7 lipca z norweską drużyną FK Bodo/Glmit.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Wisła Kraków szykuje transferowy hit. Błaszczykowski może ściągnąć kolegę z reprezentacji Polski

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Napoli upokorzyło Bayern Monachium. Zachwyty nad Piotrem Zielińskim

Czytaj więcej >
Luquinhas piłkarz Legii Warszawa

Piłka nożna

Trzy czerwone kartki i porażka Legii Warszawa z Radomiakiem Radom

Czytaj więcej >
nie żyje Ajax Amsterdam

Piłka nożna

Nie żyje młody piłkarz Ajaksu Amsterdam. Zginął w wypadku samochodowym

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak Lokomotiv

Piłka nożna

Media: Krychowiak odejdzie z Lokomotivu

Czytaj więcej >
Somalia, atak terrorystyczny

Piłka nożna

Atak terrorystyczny w Somalii. Nie żyje przynajmniej czterech piłkarzy

Czytaj więcej >