Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kacper Kozłowski może trafić do słynnego klubu Eredivisie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Kacper Kozłowski może trafić do słynnego klubu Eredivisie

Kacper Kozłowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kacper Kozłowski przebojem wdziera się do seniorskiej piłki. Pomocnik w krótkim czasie stał się filarem Pogoni Szczecin i oczarował Paulo Sousę, który zabrał go na Euro 2020. Zaledwie 17-letni zawodnik wzbudził przez to zainteresowanie wielu czołowych klubów Europy. Najnowsze doniesienia z zagranicy wskazują, że Polak może niebawem trafić do Feyenoordu Rotterdam.

  • Kacper Kozłowski znajduje się w kręgu zainteresowania wielkich klubów Europy

  • Polaka na celowniku mają Bologna, Borussia Dortmund, FC Barcelona i Juventus

  • Holenderskie media donoszą, że poważne plany wobec 17-latka ma Feynoord Rotterdam

Kacper Kozłowski stał się nadzieją polskiej piłki. Młodziutki pomocnik w krótkim czasie od debiutu w PKO BP Ekstraklasie otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Zawodnik Pogoni Szczecin już w marcowym występie w kadrze zrobił dobre wrażenie, tak samo jak tuż przed samym Euro.

Kozłowski emanuje na boisku dużym spokojem oraz dobrymi wyborami, czym zyskuje sobie przychylność kibiców, a także wzbudza zainteresowanie największych klubów Europy. Do tego grona miał dołączyć Feynoord Rotterdam, o którego zainteresowaniu Polakiem piszą holenderscy dziennikarze.

Kacper Kozłowski - najmłodszy piłkarz w historii Euro

Co prawda Kacper Kozłowski pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie dzięki występowi przeciwko Andorze w meczu eliminacji mistrzostw świata, ale mało kto spodziewał się, że Paulo Sousa zaprosi go na Euro 2020. 17-latek otrzymał jednak szansę.

W meczach towarzyskich reprezentacji Polski z Rosją, a w szczególności z Islandią, pomocnik wypadł naprawdę dobrze. Nastolatek jeszcze nie zadebiutował na Euro 2020, bowiem portugalski selekcjoner nie skorzystał z jego usług w spotkaniu ze Słowacją, ale nie wszystko stracone.

Przed "Biało-Czerwonymi" jeszcze dwie potyczki i być może Kozłowski pojawi się na boisku. Jeśli do tego dojdzie, to stanie się on najmłodszym debiutantem w historii mistrzostw Europy, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Nie to będzie jednak dla niego najistotniejsze. Jeśli gracz Pogoni Szczecin zaprezentuje odpowiedni poziom, to z pewnością jeszcze bardziej ściągnie na siebie uwagę największych klubów Starego Kontynentu.

Feynoord Rotterdam może sprowadzić reprezentanta Polski

Holenderska telewizja publiczna NOS donosi, że Feynoord Rotterdam jest bardzo poważnie zainteresowany sprowadzeniem Kacpra Kozłowskiego. Dziennikarze stacji podkreślili, że włodarze klubu bardzo chętnie widzieliby Polaka u siebie, ale na przeszkodzie mogą stanąć pieniądze.

Kluby Eredivisie, może za wyjątkiem Ajaxu Amsterdam, nie dysponują takimi budżetami, jak przykładowo hiszpańskie, czy włoskie zespołu, o angielskich nawet nie wspominając. Portal Transfermarkt wycenia 17-letniego pomocnika na 5 milionów euro i nie wiadomo, czy Feynoord będzie w stanie tyle zapłacić Pogoni Szczecin.

Osoby zarządzające "Portowcami" już kilkukrotnie podkreślały, że nie będą spieszyć się ze sprzedażą swojej "perełki". Zapewne mają oni na uwadze, iż po Euro i kolejnym udanym sezonie w Szczecinie, jego cena będzie tylko rosnąć. Sam zainteresowany również wielokrotnie mówił o tym, że także nie będzie naciskał na rychły transfer.

Kacper Kozłowski rozegrał w minionym sezonie 20 spotkań w ekstraklasie. Strzelił w nich jednego gola i trzykrotnie asystował. Poza Feynoordem, 17-latka już wcześniej zaczęły obserwować Bologna, Borussia Dortmund, FC Barcelona i Juventus. Jeśli jego talent będzie nadal rozwiał się w dobrym kierunku, to możemy być pewni, iż pomocnik w przyszłości zagra w jednym z najlepszych klubów w Europie. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane