Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen ogłosił skład na mecz z Kanadą
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:39

Vital Heynen ogłosił skład na mecz z Kanadą

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERvh
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze już dzisiaj rozegrają kolejny mecz w ramach Ligi Narodów w Rimini. “Biało-Czerwoni” tym razem zmierzą się z Kanadą. Vital Heynen ogłosił już nazwiska zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na to spotkanie. Polska zagra w innym składzie, niż w przegranym meczu z Brazylią.

  • Polscy siatkarze we wtorek rozegrają kolejne spotkanie w Lidze Narodów w Rimini

  • “Biało-Czerwoni” zmierzą się z Kanadą, jedną z najsłabszych ekip turnieju

  • Trener Vital Heynen ogłosił skład, w jakim Polacy wyjdą na ten mecz. Znów dokonał kilku zmian względem ostatniego spotkania 

Polscy siatkarze wracają do gry w Lidze Narodów po trzydniowej przerwie. Trener Vital Heynen ogłosił kadrę na wtorkowy mecz z Kanadą. Po raz kolejny zdecydował się na dokonanie kilku zmian.

Polscy siatkarze wracają do gry w Lidze Narodów

We wtorek do rywalizacji w Lidze Narodów wracają polscy siatkarze. Podopieczni Vitala Heynena mieli trzy dni na odpoczynek od rozgrywania meczów po piątkowej porażce z Brazylijczykami. Popularni “Canarinhos” okazali się znacznie lepsi od naszych zawodników i zasłużenie wygrali 3:0 (więcej TUTAJ).

Dziś o godzinie 18:00 “Biało-Czerwoni” wracają jednak do gry. Ich przeciwnikami będą siatkarze z Kanady. Ekipa zza oceanu jest jedną z najsłabszych na turnieju rozgrywanym w Rimini. Kanadyjczycy do tej pory wygrali tylko dwa mecze i przegrali aż siedem razy. 

Polacy mogą pochwalić się zupełnie odwrotnym bilansem. W dziewięciu rozegranych do tej pory meczach nasi reprezentanci wygrali aż siedem razy i tylko dwukrotnie musieli przełknąć gorycz porażki. Lepsi od “Biało-Czerwonych” okazali się Słoweńcy i wspomniana drużyna Brazylii.

Polacy pokonali natomiast Włochy, Australię, USA, Bułgarię i Holandię, nie tracąc nawet seta. Wygrali także w pojedynkach z Serbią i Rosją, oddając rywalom zaledwie po jednym secie. “Biało-Czerwoni” zajmują drugie miejsce w tabeli, Kanada jest natomiast dopiero na 13. miejscu.

Vital Heynen podał skład na mecz z Kanadą

Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem wiemy już, w jakim składzie Polacy wyjdą na mecz z Kanadyjczykami. Vital Heynen ogłosił nazwiska siatkarzy, którzy znaleźli się w kadrze meczowej. Trener znów dokonał zmian względem ostatniego spotkania.

Tym razem na boisku nie zobaczymy jednego z najlepszych zawodników przegranego meczu z Brazylią, czyli Kamila Semeniuka. Mecz z trybun obejrzą także Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek. 

Szansę gry dostaną tym razem natomiast Karol Kłos, Maciej Muzaj, Tomasz Fornal i Norbert Huber. Do drużyny dołączył także Marcin Komenda. 25-latek zastąpił kontuzjowanego Marcina Janusza.

Kadra reprezentacji Polski na mecz Ligi Narodów z Kanadą:

Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Bartosz Kurek, Marcin Komenda, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Wilfredo Leon, Paweł Zatorski, Karol Kłos, Norbert Huber, Jakub Kochanowski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane