Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Christian Eriksen przemówił po dramacie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:39

Christian Eriksen przemówił po dramacie

HANDOUTAFPEast News
HANDOUT/AFP/East News

Christian Eriksen dochodzi do siebie po dramacie, jaki przeżył podczas sobotniego meczu Danii z Finlandią. 29-latek miał atak serca i lekarze walczyli o jego życie przez kilka minut. Na szczęście zawodnika udało się uratować i czuje się on już znacznie lepiej. Eriksen przemówił do zmartwionych kibiców.

  • Christian Eriksen dochodzi do siebie po ataku serca, którego doznał w trakcie meczu Dania-Finlandia

  • Zawodnik czuje się coraz lepiej i postanowił udzielić pierwszej wypowiedzi po dramacie, jaki przeżył na boisku

  • Eriksen zwrócił się do kibiców i wszystkich ludzi, którzy pomogli uratować jego życie

Christian Eriksen czuje się już lepiej po ataku serca, którego doznał w sobotę na boisku. Piłkarz postanowił uspokoić kibiców, którzy na całym świecie martwili się o jego stan. Piłkarz udzielił pierwszej wypowiedzi po dramacie, który rozegrał się w meczu Danii z Finlandią.

Christian Eriksen dochodzi do siebie w szpitalu i czuje się coraz lepiej

Kibice piłkarscy wciąż nie mogą dojść do siebie po dramatycznych wydarzeniach z sobotniego meczu Euro 2020 pomiędzy Danią a Finlandią. Pod koniec pierwszej połowy Christian Eriksen nagle padł na murawę i stracił przytomność. Zawodnik miał atak serca (więcej TUTAJ).

Lekarze, którzy od razu pojawili się na murawie, stoczyli walkę o życie Eriksena. Na szczęście po kilku minutach udało im się przywrócić funkcje życiowe 29-latka. Duńczyk odzyskał przytomność i został przetransportowany do szpitala, gdzie dochodzi do siebie i jest poddawany niezbędnym badaniom. 

W niedzielę duńska federacja zorganizowała specjalną konferencję prasową na temat stanu zdrowia Christiana Eriksena. Dowiedzieliśmy się, że piłkarz czuje się już znacznie lepiej. Lekarz duńskiej kadry opisał także, jak wyglądał proces reanimacji 29-latka (więcej TUTAJ).

- Eriksen doznał zatrzymania akcji serca. Już go z nami nie było. Musieliśmy przeprowadzić resuscytację. Odzyskaliśmy go po jednym wstrząsie defibrylatorem. To bardzo szybko. Jak blisko było? Szczerze, nie wiem. Nikt z nas nie wie, dlaczego tak się stało. Wciąż próbujemy to ustalić - powiedział wprost Morten Bosen.

Christian Eriksen zwrócił się do kibiców, podziękował wszystkim za pomoc

W poniedziałek o poranku do kibiców dotarła wiadomość o samego Christiana Eriksena. 29-latek przekazał swoją wypowiedź dziennikarzom “La Gazzetta dello Sport” za pośrednictwem swojego agenta. Duńczyk zwrócił się do kibiców i wszystkich ludzi, którzy pomogli go uratować i serdecznie im podziękował.

- Dziękuję, nie poddam się! Teraz czuję się lepiej, ale chcę zrozumieć, co się stało. Chcę podziękować wszystkim za to, co dla mnie zrobiliście - powiedział Eriksen, który znalazł się także na okładce włoskiego dziennika. 

Na razie nie wiadomo, czy Christian Eriksen będzie mógł wrócić do gry w piłkę na zawodowym poziomie. W najbliższym czasie piłkarz przejdzie szereg badań, które pomogą ustalić, czy gra wiązałaby się z ryzykiem kolejnego ataku. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane