Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Piękne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Wysłał wiadomość Christianowi Eriksenowi
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:39

Piękne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Wysłał wiadomość Christianowi Eriksenowi

Jakub KaminskiEast News
Jakub Kaminski/East News

Robert Lewandowski, tak jak i cały piłkarski świat, nie pozostał obojętny na dramat Christiana Eriksena, który rozegrał się w trakcie sobotniego meczu Dania-Finlandia. Kapitan reprezentacji Polski zamieścił w mediach społecznościowych specjalny wpis, w którym zwrócił się do duńskiego piłkarza. “Lewy” był niezwykle poruszony całą sytuacją.

  • Piłkarski świat zamarł, gdy Christian Eriksen padł na murawę w meczu Danii z Finladnią

  • 29-latek musiał być reanimowany, gdyż prawdopodobnie doszło u niego do ataku serca

  • Na dramatyczne wydarzenia zareagował Robert Lewandowski

  • Kapitan reprezentacji Polski skierował piękne słowa do Eriksena

Robert Lewandowski zwrócił się do Christiana Eriksena, który zasłabł w trakcie meczu Dania-Fanlandia. Kapitan “Biało-Czerwonych” przesłał Duńczykowi życzenia powrotu do zdrowia. Przyznał także, że był wstrząśnięty tym, co spotkało 29-latka.

Robert Lewandowski wysłał wiadomość Christianowi Eriksenowi

Cały świat nadal żyje tym, co wydarzyło się w trakcie sobotniego meczu Dania-Finlandia na Euro 2020. Christian Eriksen pod koniec pierwszej połowy nagle upadł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem i stracił przytomność. Niezbędna była interwencja służb medycznych, które musiały stoczyć walkę o życie zawodnika (więcej TUTAJ).

Eriksen był reanimowany, a cała sytuacja wyglądała dramatycznie. Miliony widzów na całym świecie oglądały, jak Duńczyk walczy o życie. Akcja reanimacyjna trwała kilka minut, jednak na szczęście zakończyła się sukcesem (więcej TUTAJ).

Mecz przerwano i wszyscy z niecierpliwością i strachem czekali na wiadomości dotyczące stanu zdrowia Christiana Eriksena. Piłkarz został przetransportowany do szpitala. Na szczęście odzyskał przytomność i poprosił nawet podobno kolegów, by dokończyli mecz. Ostatecznie Duńczycy przegrali z Finami 0:1, wynik tego dnia był jednak sprawą drugorzędną.

Cały piłkarski świat wstrzymał oddech, gdy Christian Eriksen leżał na murawie stadionu Parken w Kopenhadze. Na dramatyczne sceny zareagował także Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski użył mocy mediów społecznościowych, by zwrócić się do Duńczyka.

Piękne zachowanie Lewandowskiego w dramatycznej chwili

- Oglądanie scen z meczu Dania - Finlandia było dla nas wszystkich niepokojące. Dobrze słyszeć, że Eriksen jest w stabilnym stanie. Szybkiego powrotu do zdrowia, Christian - napisał Lewandowski, a do wpisu dołączył emotikon złożonych w geście modlitwy dłoni. 

Polak zachował się z wielką klasą w zaistniałej sytuacji i pokazał, że modli się za kolegę po fachu. Na szczęście jego modlitwy, jak i wszystkich innych ludzi kochających piłkę nożną, zostały wysłuchane. 

- Stan Christiana Eriksena jest stabilny. Pozostaje hospitalizowany w Rigshospitalet do dalszych badań - przekazała w komunikacie duńska federacja piłkarska. O stanie zdrowia piłkarza będziemy informować na bieżąco. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane