Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Simon Kjaer pomógł uratować życie Christiana Eriksena
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Simon Kjaer pomógł uratować życie Christiana Eriksena

Simon Kjaer
WOLFGANG RATTAY/AFP/East News

Christian Eriksen na szczęście odzyskał przytomność i jest teraz pod opieką specjalistów. Piłkarz może nawet swobodnie rozmawiać, ale niewykluczone, iż nie byłoby to możliwe, gdyby nie ten bohater. Simon Kjaer, czyli kapitan reprezentacji Danii był tą osobą, która bardzo przyczyniła się do uratowania życia 29-letniego pomocnika.

  • Christian Erkisen stracił przytomność podczas meczu Euro 2020

  • Doszło do tego w trakcie starcia Dania-Finlandia

  • Simon Kjaer walnie przyczynił się do uratowania życia kolegi

Wszyscy spodziewaliśmy się dużego świętowania drugiego dnia Euro 2020. Bardzo ciekawym widowiskiem było spotkanie reprezentacji Walii i Szwajcarii, a następnie nadszedł czas na starcie Danii i Finlandii.

Niestety pod koniec pierwszej połowy tego spotkania doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem Christiana Eriksena, który upadł na murawę bez kontaktu z rywalem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Duńczyk miał atak serca. Na szczęście piłkarz czuje się już dobrze, a jest to możliwe również dzięki bohaterskiej postawie Simona Kjaera.

Christian Eriksen prawdopodobnie miał atak serca

Akcja masażu serca Christiana Eriksena ciągnęła się w nieskończoność. Działania ratowników trwały dobrych kilka minut i wywoływały u obserwatorów spotkania Dania-Finlandia ogromny niepokój. Na szczęście serce 29-latka ponownie zaczęło bić.

Eriksen szybko został przetransportowany do szpitala. Pomocnik według nieoficjalnych informacji miał atak serca. Piłkarz ponoć może swobodnie komunikować się, a jego stan jest stabilny. Reprezentant Danii ma teraz przejść szereg badań.

Wszystkie działania na murawie zostały podjęte błyskawicznie. Służby medyczne niemal natychmiast pojawiły się przy gwieździe duńskiego zespołu, ale pierwszy przy koledze z drużyny był Simone Kjaer, czyli kapitan gospodarzy.

Simone Kjaer został dziś bohaterem

Simone Kjaer zadbał o to, aby Christian Eriksen nie zadławił się własnym językiem. To on ułożył go również w bezpiecznej pozycji, zanim z pomocą przybyli lekarze. Kapitan Duńczyków uspokajał także zapłakaną żonę kolegi z zespołu, która przechodziła wielki dramat.

Trzeba jednak także podkreślić wyjątkową postawę reszty piłkarzy reprezentacji Danii. Kiedy Eriksen był reanimowany, kadra utworzyła okrąg wokół miejsca, w którym ratowano życie kolegi z kadry, aby kamery nie mogły zarejestrować tego strasznego widoku.

Ponadto do żony 29-letniego pomocnika podszedł także m.in. Kasper Schmeichel, który także próbował jak mógł wesprzeć kobietę.

Ku zdumieniu ekspertów i kibiców mecz Dania-Finlandia został wznowiony. Spotkanie ponownie ruszyło o godzinie 20:30. W wielu kręgach ta decyzja uznana została za sprzeczną z zasadami etyki.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane