Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:39

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

WOLFGANG RATTAYAFPEast News
WOLFGANG RATTAY/AFP/East News

Christian Eriksen dochodzi do siebie w szpitalu w Kopenhadze po ataku sera, którego doznał w trakcie meczu Euro 2020 przeciwko Finlandii. Duńska federacja zorganizowała w niedzielę konferencję prasową, podczas której lekarz reprezentacji zdradził, jak wyglądała reanimacja zawodnika. 29-latek otarł się o śmierć.

  • Christian Eriksen dochodzi do siebie w szpitalu w Kopenhadze po ataku serca

  • W niedzielę duńska federacja zorganizowała specjalną konferencję prasową 

  • W trakcie spotkania z mediami lekarz kadry Morten Bosen zdradził, jak wyglądała reanimacja zawodnika

Christian Eriksen w trakcie sobotniego meczu Danii z Finlandią miał atak serca. Na szczęście zawodnik dochodzi już do siebie w szpitalu. W niedzielę na specjalnej konferencji prasowej lekarz duńskiej kadry zdradził jednak, że piłkarz otarł się o śmierć.

Christian Eriksen dochodzi do siebie po ataku serca

Kibice piłki nożnej na całym świecie przeżyli wczoraj prawdziwy horror. W trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy Danią, a Finlandią na boisku nagle zasłabł Christian Eriksen. Później okazało się, ze 29-latek miał atak serca (więcej TUTAJ).

Lekarze natychmiast rozpoczęli reanimację zawodnika, która trwała przez kilka minut. Na twarzach piłkarzy obecnych na boisku widać było przerażenie i łzy. Na szczęście medykom udało się uratować piłkarza i został on przetransportowany do szpitala.

Dzisiaj duńska federacja opublikowała oficjalny komunikat o stanie zdrowia Christiana Eriksena. Wreszcie pojawiły się dobre wieści. Piłkarz czuje się coraz lepiej. Jest w dobrym nastroju i już kontaktował się z kolegami z zespołu, którzy wczoraj mimo wielkiego stresu, dokończyli mecz z Finlandią (więcej TUTAJ).

W niedzielę Duńczycy zorganizowali także specjalną konferencję prasową, która poświęcona była tym dramatycznym wydarzeniom. W jej trakcie lekarz duńskiej kadry opowiedział, jak wyglądała reanimacja Christiana Eriksena. Opis wydarzeń jest wstrząsający.

Lekarz duńskiej kadry zdradził, jak reanimował Eriksena

- Eriksen doznał zatrzymania akcji serca. Już go z nami nie było. Musieliśmy przeprowadzić resuscytację - powiedział wprost Morten Bosen, lekarz, który na murawie reanimował Eriksena. 

- Odzyskaliśmy go po jednym wstrząsie defibrylatorem. To bardzo szybko. Jak blisko było? Szczerze, nie wiem. Nikt z nas nie wie, dlaczego tak się stało. Wciąż próbujemy to ustalić - wyznał Boesen.

- Lekarze jeszcze nie zdecydowali, czy Eriksen będzie mógł kontynuować karierę. Kolejne wyniki badań potwierdzą, czy zawodnik wróci do gry. Wszystkie testy, które na razie przeprowadzono, dają pozytywne wyniki - dodał lekarz duńskiej kadry.

- Zorganizowaliśmy wideorozmowę Christiana z zawodnikami. Eriksen jest w dobrym nastroju. To ogromna ulga dla nas wszystkich - powiedział natomiast dyrektor duńskiej federacji piłkarskiej Peter Moeller.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane