Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Paulo Sousa utrzyma stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:39

Paulo Sousa utrzyma stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski

Paulo Sousa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zbigniew Boniek podjął decyzję na temat przyszłości Paulo Sousy w reprezentacji Polski. Prezes PZPN wybrał nietypowy moment na taką deklarację, bowiem nasi piłkarze nie zakończyli jeszcze udziału w Euro 2020. Okazuje się, że bez względu na postawę naszej kadry w kolejnych spotkaniach turnieju, Portugalczyk pozostanie na stanowisku.

  • Zbigniew Boniek przekazał decyzję o przyszłości Paulo Sousy

  • Prezes PZPN powiedział, że Portugalczyk po Euro 2020 dalej będzie prowadził kadrę

  • "Uważam, że mamy bardzo dobrego, mądrego i fajnego trenera" stwierdził "Zibi"

Po porażce reprezentacji Polski w meczu ze Słowacją na Paulo Sousę spłynęła spora krytyka. Portugalczykowi zarzucano, że za bardzo rotuje składem i zawodnicy nie wiedzą, co mają grać, w czym można znaleźć ziarenko prawdy.

Mimo nieudanego początku Euro 2020 oraz perspektywy meczów z Hiszpanią i Szwecją, Zbigniew Boniek podjął już decyzję, że nasz selekcjoner utrzyma posadę bez względu na to, jakie wyniki osiągną "Biało-Czerwoni" w tych spotkaniach.

Zbigniew Boniek jest zadowolony z Paulo Sousy

Prezes PZPN w trakcie swojej ostatniej konferencji prasowej na Polsat Plus Arenie w Gdańsku wyraził swoje zadowolenie z warsztatu Paulo Sousy oraz jego pracy z polskimi piłkarzami.

- Uważam, że mamy bardzo mądrego, dobrego i fajnego trenera. Podkreślają to wszyscy, którzy z nim pracują – powiedział prezes PZPN.

Na razie w umiejętności Portugalczyka nie zależy zanadto wątpić. Miał on niezwykle mało czasu na to, aby poznać specyfikę polskiego futbolu, zawodników, przeprowadzić selekcję oraz wdrożyć swoją wizję. Owszem Sousa popełnił kilka błędów, ale udowodnił też, że potrafi się na nich uczyć.

Błędy zawsze pojawiają się na początku pracy trenera w nowym miejscu, to jest nieuniknione. Prawdopodobnie dlatego też Zbigniew Boniek odważył się przekazać, że bez względu na postawę naszych piłkarzy w kolejnych spotkaniach, Paulo Sousa pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski po Euro 2020 będzie miała tego samego selekcjonera

Zbigniew Boniek na tej samej konferencji zapewnił, że Paulo Sousa pozostanie w reprezentacji Polski i poprowadzi zespół w dalszej części eliminacji mistrzostw świata.

- Porażka ze Słowacją bardzo skomplikowała nam sytuację, ale nigdy nie żałowałem zmiany selekcjonera i taka myśl nigdy nie przyszła mi do głowy. Na razie to nie odpala, bo brakuje nam także szczęścia. Piłka jest taka, że na koniec wszystkich weryfikują wyniki, ale pozycja Sousy nie jest uzależniona od naszej postawy na mistrzostwach – zapewnił prezes PZPN.

Polscy piłkarze w kolejnym meczu na Euro 2020 zagrają z Hiszpanią, 19 czerwca o godzinie 21:00 na stadionie w Sewilli. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej "Biało-Czerwoni" zmierzą się ze Szwecją, a do tej potyczki dojdzie 23 czerwca o godzinie 18:00 na dobrze nam znanym Stadionie Kriestowskijm w Sankt Petersburgu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane