Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen podał skład na igrzyska olimpijskie. Nie wiadomo jeszcze tylko, co z jedną pozycją
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:40

Vital Heynen podał skład na igrzyska olimpijskie. Nie wiadomo jeszcze tylko, co z jedną pozycją

Vital Heynen
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Już za niespełna miesiąc wystartują letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Rzecz jasna w turnieju siatkarzy weźmie udział reprezentacja Polski. Vital Heynen po dotychczasowych meczach Ligi Narodów jest już niemal pewny składu, dlatego Belg ogłosił, kto znajdzie się w składzie na olimpiadę. Selekcjoner pozostawił tylko jedną niewiadomą odnośnie pozycji libero.

  • Vital Heynen podał niemal cały skład na igrzyska olimpijskie

  • Wielkim wygranym powołań jest niewątpliwie Kamil Semeniuk

  • Nadal nie wiadomo, który z libero otrzyma bilet do Tokio

Reprezentacja Polski ma jeszcze do rozegrania dwa mecze w Lidze Narodów. Nasi siatkarze dostali się do final four turnieju, mimo porażki w ostatnim spotkaniu z reprezentacją Francji, o której szerzej pisaliśmy dla Was tutaj.

"Biało-Czerwoni" wciąż pozostają jednym z faworytów rozgrywek, choć na dobrą sprawę każdy na tym etapie ma takie same szanse na końcowy triumf. Dotychczasowe potyczki naszej kadry dały Vitalowi Heynenowi niemal wszystkie odpowiedzi, dlatego selekcjoner postanowił ogłosić skład, który pojedzie na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Vital Heynen podał skład wcześniej, niż zamierzał

Według pierwotnego planu Vital Henynen miał podać skład reprezentacji Polski w siatkówce na igrzyska olimpijskie w Tokio 28 czerwca, czyli po zakończeniu zmagań w Lidze Narodów. "Biało-Czerwoni" przebywają we włoskim Rimini od ostatnich dni maja i dotychczas rozegrali już 15 spotkań w ramach tych rozgrywek.

Tak duża ilość meczów dała naszemu selekcjonerowi jasny przegląd kadr, dzięki któremu Belg dowiedział się, którzy zawodnicy prezentują na tyle wysoką formę, aby otrzymać powołanie na olimpiadę.

Heynen niespodziewanie wcześniej postanowił podzielić się swoimi wyborami, co wywołało duże zaskoczenie w środowisku siatkarskim. Na dodatek szkoleniowiec nie ogłosił pełnej listy nazwisko, gdyż jeden fotel w samolocie do Tokio na ten moment pozostaje pusty.

Wszystko przez znak zapytania na pozycji libero. Heynen wciąż waha się pomiędzy Pawłem Zatorskim i Damianem Wojtaszkiem, a tylko jeden z nich może otrzymać miejsce w kadrze. Dlatego nasz selekcjoner dał sobie jeszcze czas i ostateczną decyzję w tej sprawie przekaże w niedzielę, po ostatnim meczu "Biało-Czerwonych" w Lidze Narodów.

Bez niespodzianek w składzie na Tokio. Semeniuk największym wygranym

Jeśli chodzi o wybory Vitala Heynena, to nie ma wśród nich zbyt wielu zaskoczeń. Z pewnością nieobecność takich zawodników jak Karol Kłos, czy Maciej Muzaj to duża strata, bowiem są oni gwarantem odpowiedniej jakości, ale selekcjoner mógł wybrać maksymalnie dwunastu graczy.

Z pewnością największym wygranym ostatnich miesięcy jest Kamil Semeniuk. Przyjmujący w trakcie sezonu klubowego błyszczał w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył wicemistrzostwo i Puchar Polski oraz przede wszystkim wygrał Ligę Mistrzów. 24-latkek był jednym z liderów zespołu, a swoje wielkie umiejętności potwierdził także w Lidze Narodów, gdzie zachwycał na parkiecie. Warto podkreślić, że to jego debiutancki sezon w narodowej reprezentacji.

Poza wspominanymi Karolem Kłosem Maciejem Muzajem ze składu, który startuje w Lidze Narodów, nasz selekcjoner postanowił nie zabierać na igrzyska Norberta Hubera, Bartosza Bednorza, Tomasza Fornala i Marcina Komendy. Do tego grona dołączy ktoś z dwójki Damian Wojteszek lub Paweł Zatorski.

Kadra reprezentacja Polski w siatkówce na igrzyska w Tokio:

  • atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek

  • środkowi: Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek

  • rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

  • przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

  • libero: Paweł Zatorski/Damian Wojtaszek

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane