Swiatsportu.pl
Christian Eriksen podczas Euro 2020

HANNAH MCKAY/AFP/East News

Christian Eriksen będzie miał wszczepiony rozrusznik serca

17 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Christian Eriksen czuje się dobrze po tym, jak doznał ataku serca w trakcie meczu reprezentacji Danii z Finlandią na Euro 2020. Pomimo tego wiele wskazuje, że pomocnik raczej nie będzie mógł kontynuować kariery. Aby Duńczyk mógł normalnie funkcjonować, konieczne jest wszczepienie mu stymulatora serca, dlatego nie należy być pewny, iż lekarze pozwolą mu wrócić na boisko.

  • Christian Eriksen będzie miał wszczepiony rozrusznik serca

  • Ta konieczność być może oznaczać koniec kariery Duńczyka

  • Nie wszystko jest jednak przesądzone, co wskazuje przykład Daley'a Blinda

Atak serca Christiana Eriksena sprawił, że stanęło nie tylko jego serce, ale także serca piłkarskich kibiców. Dramatyczne sceny, które rozegrały się 12 czerwca, już na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy obserwowali to spotkanie, lub akurat mieli włączony telewizor.

Reanimacja pomocnika ciągnęła się w nieskończoność i trwała w sumie pięć minut. Teraz piłkarz czuje się już dobrze, ale będzie musiał mieć wszczepiony rozrusznik serca. To być może wyklucza jego kontynuowanie przygody z futbolem, ale Daley Blind, czyli reprezentant Holandii jest przykładem, że wcale tak być nie musi.

Reprezentacja Polski w siatkówce

Znamy skład reprezentacji Polski na dzisiejszy mecz z Niemcami

CZYTAJ DALEJ

Christian Eriksen będzie miał wszczepiony rozrusznik serca

Reprezentant Danii aktualnie jest poddawany szczegółowym badaniom. Duński Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie na temat stanu zdrowia zawodnika i okazuje się, że lekarze stwierdzili konieczność wszczepienia Christianowi Eriksenowi stymulatora serca.

- Po tym, jak Christian przeszedł różne badania serca, zdecydowano, że powinien mieć ICD (rozrusznik serca). To urządzenie jest niezbędne po zawale serca z powodu zaburzeń rytmu. Christian zaakceptował rozwiązanie, a plan został potwierdzony przez specjalistów w kraju i za granicą, którzy zalecają to samo leczenie. Zachęcamy wszystkich, aby zapewnili Christianowi i jego rodzinie spokój i prywatność - brzmi oświadczenie duńskiego związku.

Eriksen czuje się dobrze, co również przekazuje za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zawodnik chciał pojawić się już dziś na spotkaniu reprezentacji Dani z Belgią, o czym informowaliśmy Was tutaj, ale na razie na ten temat nic nie wiadomo i prawdopodobnie do tego nie dojdzie.

Co z karierą Christiana Eriksena? Rozrusznik nie oznacza jej końca

Czy Christian Eriksen będzie musiał zakończyć karierę? Jest to prawdopodobne, ale nie należy uznawać tego za pewnik. Wszystko dzięki przykładowi jednego z uczestników Euro 2020, który gra już od kilku lat z rozrusznikiem serca.

Daley Blind jest żywym dowodem na to, że piłkarz może występować pomimo przejścia zabiegu wszczepienia stymulatora serca. W 2019 roku po meczu Ligi Mistrzów Holender doznał zawrotów głowy. Po szczegółowych badaniach stwierdzono, że ma on zapalenie mięśnia sercowego.

Medycy zadecydowali, że konieczne jest wyposażenie zawodnika w rozrusznik serca i Blind z powodzeniem od tamtego czasu kontynuuje karierę. Od wspomnianego incydentu tylko raz oraz doszło u niego do niebezpiecznego incydentu, gdy defensor zemdlał podczas meczu towarzyskiego w sierpniu ubiegłego roku.

Dlatego kariery Christiana Eriksena nie należy przekreślać, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze to życzyć Duńczykowi jak najwięcej zdrowia i spokoju.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:


Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >