Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Sofia Ennaoui nie jedzie na igrzyska. Polkę spotkał prawdziwy dramat
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Sofia Ennaoui nie jedzie na igrzyska. Polkę spotkał prawdziwy dramat

Sofia Ennaoui
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Igrzyska olimpijskie wystartują już 23 lipca, czyli za niespełna miesiąc. Na równo 30 dni przed tą imprezę i w dodatku w dzień "Dnia olimpijskiego", czyli 23 czerwca, Sofia Ennaoui poinformowała, że uraz wyklucza ją z udziału w najważniejszych zawodach czterolecia. Polka gdy wstała z łóżka, nie mogła normalnie się poruszać.

  • Sofia Ennaoui nie pojedzie na igrzyska olimpijskie w Tokio

  • Nasza znakomita biegaczka po przebudzeniu się stwierdziła, że nie może normalnie chodzić

  • Dla Polki jest to wielki dramat, ponieważ w trakcie ostatnich testów osiągnęła życiowe wyniki

Sofia Ennaoui była być może jedną z naszych nadziei medalowych na igrzyska olimpijskie w Tokio, których inauguracja będzie miała miejsce 23 lipca. Nasza biegaczka, która jest specjalistką na dystansie na 1500 metrów, mimo kapitalnej formy na olimpiadę jednak nie pojedzie.

Na kilka miesięcy do startu na igrzyskach nasza zawodniczka doznała urazu. Co gorsza, stało to się zaraz po przebudzeniu i wstaniu z łóżka, kiedy 26-latka zdała sobie sprawę, że nie może się normalnie poruszać. Okazało się, iż Ennaoui nie dała rady uporać się z problemami zdrowotnymi.

Igrzyska olimpijskie nie dla Sofii Ennaoui

Nasza biegaczka poinformowała na swoich mediach społecznościowych, iż ze względu na problemy ze zdrowiem podjęła bardzo trudną decyzję, że nie pojedzie na igrzyska olimpijskie w Tokio.

- W połowie maja tego roku znalazła się w sytuacji, która jest bardzo trudna dla każdego sportowca, a mianowicie… Będąc w życiowej formie, dzień po wykonaniu wartościowych dwóch treningów obudziłam się z bólem, który uniemożliwiał mi normalne poruszanie się, nie mówiąc o możności wykonania dwóch jednostek treningowych, które zwykłam robić każdego dnia przez ostatnie wiele miesięcy… - rozpoczęła swój wpis Sofia Ennaoui.

Polka podkreśliła, że robiła wszystko, aby wrócić do pełni zdrowia, ale jej wysiłki oraz osób, które pomagały jej w realizacji tego celu, poszły na marne, gdyż ból, jaki odczuwa 26-latka, jest zbyt duży, aby myśleć o startach.

"Startowanie z orzełkiem na piersi jest dla mnie zaszczytem"

Sofia Ennaoui podkreśliła, że jej decyzja była podyktowana nie tylko względami zdrowotnymi, ale także przyszłością i rozwojem jej kariery. Zawodniczka przekazała, iż ostatnie tygodnie były dla niej bardzo wyczerpujące pod względem zarówno fizycznym, jak i psychicznym, a z psychiką w najbliższych dniach nadal może być ciężko.

- Zdaję sobie sprawę również z faktu, że jeszcze przez najbliższy czas będę musiała się z nią w domowym zaciszu pogodzić, ale przez wzgląd na moją dalszą karierę, zdrowie, komfort psychiczny i chęć dalszego rozwoju musiałam podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w mojej karierze napisała Ennaoui.

Nasza biegaczka przyznała, że reprezentowanie Polski od zawsze było dla niej wielkim zaszczytem (choć mogła reprezentować także Maroko, gdyż ojciec jest Marokańczykiem, a mama Polką) i podziękowała kibicom za wszystkie wyrazy wsparcia.

- Odkąd pamiętam bycie sportowcem oraz startowanie z orzełkiem na piersi było dla mnie zaszczytem i wielką dumą, dlatego z tego miejsca dziękuję przede wszystkim kibicom, którzy od zawsze napędzali mnie do przekraczania granic, pokonywania swoich słabości i spełniania swoich dziecięcych marzeń – zakończyła swój wpis reprezentantka Polski.

Igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną zainaugurowane 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Skład polskiej kadry na najważniejszą imprezę czterolecia poznamy za dwa dni, czyli 26 czerwca. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane