Swiatsportu.pl
Igrzyska olimpijskie Dominika Baćmaga

facebook.com/ Dominika Baćmaga

Była na igrzyskach, teraz chce zakończyć karierę. Dramatyczny wpis "Aniołka"

19 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Igrzyska olimpijskie w Tokio były niezwykle udane dla naszych "Aniołków", które przywiozły dwa medale. Powodów do zadowolenia nie miała jednak Dominika Baćmaga, która do Japonii poleciała jako rezerwowa. Zawodniczka w mediach społecznościowych poinformowała, że jest blisko zakończenia kariery.

  • "Aniołki" Matusińskiego na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobyły dwa medale

  • W żadnym z biegów nie wystąpiła Dominika Baćmaga, która zamieściła w mediach społecznościowych emocjonalny wpis

  • 25-latka poinformowała, że rozważa zakończenie kariery, a decyzja ma zapaść w najbliższych tygodniach

Igrzyska olimpijskie w Tokio, które zakończyły się dwa tygodnie temu były niezwykle udane w wykonaniu polskich lekkoatletów. Biało-Czerwoni ze Stadionu Olimpijskiego wywieźli aż dziewięć medali w tym cztery złote.

Projekt bez tytułu - 2021-08-19T112214.041

Media: Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium

CZYTAJ DALEJ

Igrzyska olimpijskie: Jeden z "Aniołków" chce zakończyć karierę

Po raz kolejny swoją klasę na arenach międzynarodowej arenie pokazały nasze "Aniołki" Matusieńskiego, czyli nasze zawodniczki w biegach na 400 metrów. Polki sięgnęły po złoty medal w sztafecie mieszanej i dołożyły do tego srebro w sztafecie żeńskiej.

Okazji do pokazania swoich umiejętności nie dostała Dominika Baćmaga, która do Tokio pojechała jako rezerwowa. 25-latka nie pobiegła w żadnym z wyścigów i nie sięgnęła po żaden z wywalczonych krążków. W sztafecie mieszanej złoto zdobyły Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Iga Baumgart-Witan. W sztafecie żeńskiej do grona medalistek dołączyła Anna Kiełbasińska.

W czwartek 25-latka zamieściła emocjonalny wpis, w którym podsumowała swoją drogę do Tokio i występ na igrzyskach. Zawodniczka napisała, że występy w Japonii "odkryły ją w sporcie na nowo" a w ostatnim czasie była w życiowej formie.

Dramatyczny wpis Polki

- Jednakże muszę sobie postawić bardzo ważne pytanie: CO TERAZ? - napisała Baćmaga na swoim profilu na Facebooku. Zawodniczka wyjawiła, że na sprawdzianie przed eliminacjami do sztafety pobiegła w czasie poniżej 52 sekund.

- Polki w tym roku są tak mocne, że niestety mój wynik nie wystarczył, aby reprezentować Polskę, chociaż w eliminacjach - napisała Polka. Jednocześnie zaznaczyła, że choć igrzyska była spełnieniem jej marzeń, to nie jest szczęśliwa.

- Sprawa w tej chwili wygląda następująco i czuję jakby serce rozrywało mi się na milion kawałków na samą myśl o tym - przekazała Baćmaga. Polka zaznaczyła, że rozważa zakończenie kariery sportowej.

- Dlaczego? Kolejny rok zostanę między innymi bez stypendium. Sport wyczynowy generuje ogromne koszty. Moje środki nie są wystarczające do utrzymania się w taki sposób, by rywalizować na najwyższym poziomie - wyjawiła 25-latka.

Zawodniczka napisała, że lekkoatletyka jest jej miłością, a w ostatnim czasie udowodniła, że jest w stanie biegać bardzo szybko, ale być może nadzszedł czas zakończyć karierę. Sprawa ma wyjaśnić się w najbliższych miesiącach.

Co wiesz o występach Polaków w Premier League?

Pytanie 1 z 5

Kto był pierwszym Polakiem, który zagrał w Premier League?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: