Swiatsportu.pl
TT TVP SPORT

screen - twitter.com/TVP Sport

Marek Koźmiński ujawnia, co usłyszał przed wyborami w PZPN. "Dla mnie szok"

18 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Marek Koźmiński przegrał w środę wybory na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były reprezentant Polski uzyskał zdecydowanie mniejszą liczbę głosów od Cezarego Kuleszy, który wygrał wybory. Koźmiński jeszcze przed głosowaniem zdradził, co usłyszał od jednego z działaczy. Słowa wprawiły go w osłupienie.

  • Marek Koźmiński przegrał w środę wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

  • Były reprezentant Polski przegrał zdecydowanie z Cezarym Kuleszą, prezesem Jagiellonii Białystok

  • Koźmiński jeszcze przed ogłoszeniem wyników, opowiedział o szokującym zachowaniu delegatów PZPN

Marek Koźmiński nie będzie nowym prezesem PZPN. Były reprezentant Polski i wiceprezes za kadencji Zbigniewa Bońka, przegrał z Cezarym Kuleszą. Przed głosowaniem ujawnił szokujące słowa jednego z delegatów.

he

Erling Haaland wściekły po bramce Roberta Lewandowskiego. Kamery uchwyciły reakcję gwiazdora Borussii

CZYTAJ DALEJ

Marek Koźmiński przegrał wybory na prezesa PZPN

W środę poznaliśmy nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po dziewięciu latach swoje rządy zakończył Zbigniew Boniek. Teraz najważniejsze stanowisko w polskiej piłce sprawował będzie Cezary Kulesza (więcej TUTAJ).

Wieloletni prezes Jagiellonii Białystok wygrał ze zdecydowaną przewagą nad swoim jedynym rywalem, czyli Markiem Koźmińskim. Kulesza zdobył aż 92 ze 115 możliwych głosów. Koźmiński otrzymał tylko 23 głosy. 

Każdy z kandydatów jeszcze przed głosowaniem miał prawo wygłosić oficjalne przemówienie. Były reprezentant Polski przemawiał przez niemal pół godziny. W tym czasie zdradził, co usłyszał w trakcie swojej kampanii wyborczej od niektórych z delegatów. 

Koźmiński nie krył, że był zszokowany niektórymi stwierdzeniami ludzi, którzy będą decydować o stanie polskiej piłki i tym, kto będzie rządził Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Niektóre uwagi były, delikatnie mówiąc, bardzo nie na miejscu.

- Wczorajszy wieczór, miły, sympatyczny, fajne rozmowy. Pierwsza była taka: "Marek, ty jesteś fajny, ale wiesz, jakbyś tak czasami przyjechał się z nami wódeczki napić, to byłoby lepiej" - wyjawił Koźmiński.

- Ok, ale nie padło zdanie: "Marek, przyjechałbyś, pogadalibyśmy o piłce, o sporcie". Trochę dla mnie szok - dodał kandydat na prezesa PZPN.

Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN

Polskim Związkiem Piłki Nożnej w najbliższych latach pokieruje jednak Cezary Kulesza. Nowy szef polskiej piłki po ogłoszeniu wyników wyborów przemówił do zgromadzonych. Wystąpienie było krótkie, ale konkretne

- Dziękuję za ogromny kredyt zaufania, który od Was otrzymałem. Traktuję tę funkcję, jako największe wydarzenie w moim życiu. Zapraszam wszystkich do współpracy, którym leży na sercu dobro polskiej piłki. Musimy przeprowadzić szereg zmian, aby dalej się rozwijać. Wierzę, że działając wspólnie, osiągniemy sukcesy. Dziękuję wszystkim za oddane głosy. Obiecuję ciężką pracę i proszę Was o wsparcie, bo łączy nas piłka - powiedział nowy prezes PZPN. 

Źródło: TVP Sport

Co wiesz o występach Polaków w Premier League?

Pytanie 1 z 5

Kto był pierwszym Polakiem, który zagrał w Premier League?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: