Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Cristiano Ronaldo odejdzie z Juventusu? Gwiazdor ma dość plotek, wydał oświadczenie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

Cristiano Ronaldo odejdzie z Juventusu? Gwiazdor ma dość plotek, wydał oświadczenie

Cristiano Ronaldo
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Cristiano Ronaldo od wielu tygodni znajduje się w centrum spekulacji transferowych. Portugalczyka łączono m.in. z Paris Saint-Germain, Manchesterem City, czy Realem Madryt. Zawodnik długo nie reagował na plotki, jednak w końcu postanowił skomentować całe zamieszanie. Portugalczyk opublikował oficjalne oświadczenie. Zdecydowanie nie jest zadowolony, z tego, co piszą o nim media. 

  • Cristiano Ronaldo wreszcie przerwał milczenie na temat swojej przyszłości

  • Portugalczyk opublikował specjalne, obszerne oświadczenie na swoim koncie w serwisie Instagram

  • Ronaldo wyznał, że ma dość ciągłych medialnych spekulacji na swój temat

Cristiano Ronaldo mówi “dość” ciągłym plotkom na temat swojej przyszłości. Portugalczyk postanowił wydać specjalne oświadczenie na temat medialnych spekulacji. Gwiazdor Juventusu mocno przeżył całe zamieszanie.

Cristiano Ronaldo ma dość plotek na swój temat

Od wielu tygodni, a nawet miesięcy trwają ciągłe spekulacje na temat przyszłości Cristiano Ronaldo. Portugalczyk podobno już w zeszłym sezonie miał być mocno sfrustrowany brakiem sukcesów Juventusu na arenie międzynarodowej. Chodzi oczywiście o kolejne wpadki w Lidze Mistrzów. 

Na domiar złego “Stara Dama” straciła tytuł mistrzowski na rzecz Interu Mediolan, a do klubu wrócił trener Massimiliano Allegri. Obaj panowie podobno nie pałają do siebie szczególną sympatią. W ostatnich tygodniach media donosiły, że Allegri niekoniecznie zamierza opierać swoją drużynę na Cristiano Ronaldo.

To wszystko podsyciło spekulacje na temat przyszłości Portugalczyka. “CR7” łączony był tego lata z transferem do Manchesteru City, Paris Saint-Germain, Sportingu Lizbona, a także powrotem do Realu Madryt. 

Kilka dni temu Angel Di Maria stwierdził, że Ronaldo jest wściekły, gdyż chciał trafić do Paris Saint-Germain. Transfer Leo Messiego pokrzyżował mu jednak plany (więcej TUTAJ).

Cristiano Ronaldo bardzo długo nie komentował tych wszystkich doniesień na swój temat. Okazuje się jednak, że gwiazdor mocno przeżywa stałe spekulacje mediów na swój temat. 36-latek zamieścił na swoim Instagramie oficjalne oświadczenie na temat swojej przyszłości.

"Nie mogę pozwolić, aby ludzie dalej bawili się moim imieniem"

- Każdy, kto mnie zna, jest świadomy, jak bardzo skupiony jestem na pracy. Mniej gadania i więcej działania: takie było moje przewodnie motto od startu mojej kariery. Biorąc pod uwagę to, co ostatnio powiedziano i napisano, muszę jednak przedstawić swoje stanowisko. Bardziej niż brakiem szacunku dla mnie jako człowieka i zawodnika, frywolny sposób, w jaki media dyskutują o mojej przyszłości, jest brakiem szacunku dla wszystkich klubów związanych z tymi plotkami, a także dla ich zawodników i pracowników" – rozpoczął swój wpis Ronaldo.

- Moja historia w Realu Madryt została napisana. Zostało nagrane. W słowach i liczbach, w trofeach, w rekordach i nagłówkach. Jest w muzeum na Stadionie Bernabeu i znajduje się w pamięci każdego kibica klubu. Poza tym, co osiągnąłem, pamiętam, że przez te dziewięć lat łączyła mnie głęboka sympatia i szacunek, które zachowałem do dziś i które zawsze będę pielęgnować. Wiem, że prawdziwi fani Realu Madryt nadal będą mnie mieć w swoich sercach, a ja będę ich mieć w swoim – kontynuował Portugalczyk.

- Oprócz tego ostatniego odcinka w Hiszpanii, często pojawiały się wiadomości i historie związane z wieloma klubami w różnych ligach, lecz nikt nigdy nie był zainteresowany próbą poznania prawdy. Przerywam teraz milczenie, aby powiedzieć, że nie mogę pozwolić, aby ludzie dalej bawili się moim imieniem. Pozostaję skoncentrowany na karierze i pracy, zaangażowany i przygotowany na wszystkie wyzwania, z którymi muszę się zmierzyć. Wszystko inne? Wszystko inne to tylko rozmowa - dodał na zakończenie. 

Wygląda zatem na to, że Cristiano Ronaldo przynajmniej na razie nigdzie się nie wybiera. Nie padło jednak w jego oświadczeniu zdecydowane zaprzeczenie, że klubu na 100 procent nie zmieni. Pozostaje nam zatem czekać na dalszy rozwój kariery jednego z najlepszych piłkarzy XXI wieku. 

Źródło: Instagram

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane