Swiatsportu.pl
Igrzyska olimpijskie Tokio dwójka podwójna

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Polska dwójka podwójna bez medalu

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Igrzyska olimpijskie w Tokio wciąż bez polskiego medalu. Wskazywana do krążka nasza wioślarska dwójka podwójna w składzie Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zajęła dopiero szóste miejsce w swoim finale. Biało-Czerwoni mimo ambitnej walki nie byli w stanie włączyć się do walki o medale.

  • Igrzyska olimpijskie w Tokio wciąż bez medalu dla Polski

  • Wskazywana do olimpijskiego medalu była nasza męska dwójka podwójna

  • Polacy po ambitnej walce zajęli dopiero szóste miejsce w finale

Igrzyska olimpijskie w Tokio, póki co nie są szczęśliwe dla polskich sportowców. Pierwszą środową szansą medalową była nasza dwójka podwójna w składzie: Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Nasi wioślarze musieli poczekać kilka dni na rozegranie finałów.

Początkowo decydujące wyścigi miały się odbyć w poniedziałek i wtorek. Jednak pogoda na torze Sea Forest Waterway nie pozwalała na rozegranie zawodów. Silny boczny wiatr spowodował, że wyniki regat byłyby wypaczone, dlatego organizatorzy postanowili przenieść finały na środę.

Igrzyska olimpijskie: nasza dwójka podwójna bez medalu

Nasza dwójka podwójna od początku zmagań w Tokio pokazywała swoją wielką siłę. Najpierw pewnie wygrała swój bieg eliminacyjny, a w półfinale zajęli trzecie miejsce, dające miejsce w finale A. W nim jednak nie było już tak dobrze.

Od początku bardzo mocne tempo narzucili Francuzi, ale reszta stawki nie odpuszczała. Biało-Czerwoni płynęli z wiarą i przekonaniem, że mogą zdobyć olimpijski medal. Na pierwszym pomiarze czasu minimalnie prowadzili Francuzi, a czwarci Polacy tracili do nich niewiele ponad sekundę.

Polacy celowali w podium

Na kolejnych metrach przyspieszać zaczęli Chińczycy i Holendrzy, którzy zaatakowali Francuzów. Na połowie dystansu Biało-Czerwoni zajmowali piąte miejsce i tracili do prowadzących już ponad dwie sekundy.

Polacy nie odpuszczali i trzymali mocne tempo, ale zajmowali piąte miejsce po 3/4 dystansu. Strata naszej osady zrobiła się już zbyt duża i mimo ambitnej walki na ostatnich 500 metrach nie udało im się włączyć do walki medalowej. Po imponującym finiszu wygrali Francuzi przed Holendrami i Chińczykami, a Polacy ostatecznie przypłynęli na szóstym miejscu.

Nasi reprezentanci celowali w zdecydowanie lepszy rezultat. W 2017 roku Ziętarski i Biskup sięgnęli po tytuł wicemistrzów świata i wicemistrzów europy. Dwa lata później zdobyli złoto na mistrzostwach Starego Kontynentu, a także brąz mistrzostw globu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Niemiecki trener szarpał i spoliczkował zawodniczkę polskiego pochodzenia. Szokujące nagranie (WIDEO)

  • Iga Świątek szybko może zrewanżować się Pauli Badosie. Znów zmierzy się z Hiszpanką w Tokio, niesamowite losowanie

  • Ogromny kłopot Krzysztofa Piątka. Hertha sprowadziła słynnego napastnika, dla Polaka może nie być miejsca