Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Iga Świątek szybko może zrewanżować się Pauli Badosie. Zmierzy się z Hiszpanką w mikście
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:42

Iga Świątek szybko może zrewanżować się Pauli Badosie. Zmierzy się z Hiszpanką w mikście

Li YiboXinhua NewsEast News
Li Yibo/Xinhua News/East News

Iga Świątek wczoraj odpadła z turnieju olimpijskiego singlistek po porażce z Paulą Badosą. Los chciał, że obie zawodniczki zmierzą się ponownie jeszcze podczas igrzysk w Tokio. Tym razem wyjdą na kort w rywalizacji mikstów. Świątek zagra w parze z Łukaszem Kubotem, natomiast Hiszpanka z Pablo Cerreno-Bustą. 

  • Iga Świątek może zrewanżować się Pauli Badosie za porażkę w II rundzie turnieju olimpijskiego singlistek w Tokio

  • Obie tenisistki spotkają się ponownie już w środę w I rundzie turnieju mikstów

  • Świątek w parze z Łukaszem Kubotem zagrają z Paulą Badosą i Paulo Cerreno-Bustą

Iga Świątek dostanie szansę rewanżu na Pauli Badosie za wczorajszą porażkę w turnieju olimpijskim singlistek. Obie zawodniczki trafiły na siebie w rywalizacji mikstów. 20-latka z Raszyna będzie mogła liczyć na pomoc Łukasza Kubota.

Iga Świątek dostanie szansę rewanżu na Pauli Badosie

Poniedziałkowy pojedynek II rundy olimpijskiego turnieju singlistek był wielkim rozczarowaniem dla Igi Świątek. Polka przegrała niespodziewanie w dwóch setach z Hiszpanką Paulą Badosą i pożegnała się z walką o medal. 20-latka ciężko przeżyła to niepowodzenie i tuż po zakończeniu spotkania nie potrafiła powstrzymać łez (więcej TUTAJ).

Iga Świątek straciła szansę na medal w rywalizacji pojedynczej, ale wciąż może zdobyć krążek olimpijski w Tokio. Nasza najlepsza tenisistka weźmie udział w rywalizacji mikstów. Jej partnerem będzie Łukasz Kubot, który także do tej pory nie miał szczęścia w Tokio i odpadł z rywalizacji deblowej (więcej TUTAJ).

We wtorek dowiedzieliśmy się, z kim zmierzy się polski duet w pierwszej rundzie turnieju mikstów. Okazuje się, że Iga Świątek będzie mogła szybko zrewanżować się Pauli Badosie. Polacy trafili na hiszpańską parę, której pogromczyni Świątek jest częścią. Jej partnerem jest Pablo Cerreno-Busta.

Polaków czeka nie lada wyzwanie. Doskonale już wiemy, w jak wyśmienitej formie jest Paula Badosa. Pablo Cerreno-Busta ma za to spore doświadczenie w deblu. Jest m.in. zwycięzcą US Open z 2016 roku. 

Polski mikst rozpoczyna rywalizację w Tokio

Mecz Igi Świątek i Łukasza Kubota z Paulą Badosą i Pablo Cerreno-Bustą odbędzie się już w środę. Pojedynek ten zaplanowano jako trzeci w kolejności od godziny 5:30 polskiego czasu. Polaków powinniśmy zobaczyć zatem na korcie nie wcześniej niż o godzinie 9:00 naszego czasu. 

Jeśli Polakom uda się pokonać Hiszpanów, w dalszych rundach turnieju olimpijskiego czeka ich trudne zadanie. Nasz duet może trafić bowiem na Kristinę Mladenović i Nicolasa Mahuta lub Jelenę Wiesninę i Asłana Karacewa. Francuzi i Rosjanie to najwyżej rozstawione pary w całym turnieju. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane