Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot odpadli z turnieju olimpijskiego deblistów
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot odpadli z turnieju olimpijskiego deblistów

Rex FeaturesEast News (7)
Rex Features/East News

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot nie najlepiej rozpoczęli swoją przygodę z igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Polski duet przegrał już w pierwszej rundzie rywalizacji deblistów z Niemcami Alexandrem Zverevem i Jeanem-Lennardem Struffem. Hurkacz i Kubot przegrali w dwóch setach i zakończyli zmagania w turnieju deblowym.

• Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot w sobotę stanęli do walki w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju deblistów

• Polacy zmierzyli się z niemiecką parą Alexander Zverev- Jean-Lennard Struff

• Niestety nasi reprezentanci okazali się gorsi w tym pojedynku i odpadli już z rywalizacji deblistów w Tokio

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot nie zdołali pokonać pierwszej rundy olimpijskiego turnieju tenisowego. Polscy tenisiści musieli uznać wyższość niemieckiego duetu Alexander Zverev-Jean-Lennard Struff.

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot stanęli do walki w deblu

Olimpijski turniej tenisowy rozpoczął się udanie dla Polski. Nasza najlepsza tenisistka, Iga Świątek, poradziła sobie bez problemów w meczu I rundy kobiet przeciwko Monie Barthel z Niemiec. Polka wygrała szybko w dwóch setach (więcej TUTAJ).

Nie był to jedyny polsko-niemiecki pojedynek, który zaplanowano dzisiaj na kortach w Tokio. W pierwszej rundzie rywalizacji deblistów para Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot, zmierzyła się z Niemcami Alexandrem Zverevem i Jeanem-Lennardem Struffem. Niestety ten mecz nie zakończył się pomyślnie dla reprezentantów Polski.

Hurkacz i Kubot mieli już okazję grać w parze w przeszłości. Nie osiągnęli jednak jak dotąd sukcesów, a ich najlepszym rezultatem we wspólnej grze, był awans do ćwierćfinału turnieju ATP Cup w Stuttgarcie w czerwcu tego roku. Przed turniejem olimpijskim Polacy byli jednak optymistami.

Hubert Hurkacz do Tokio przyjechał świeżo po sukcesie w Wimbledonie, gdzie dotarł do półfinału (więcej TUTAJ). Nasz gwiazdor i jego partner, nie mieli jednak wiele do powiedzenia w parze z niemieckim duetem. Świetnie czujący się w grze podwójnej Struff i Alex Zverev pokonali Polaków.

Niemcy za mocni dla polskiego debla

Już w pierwszym secie widać było, że Jean-Lennard Struff tego dnia będzie dyktował warunki na korcie. To on nadawał rytm akcjom Niemców. Duetowi naszych zachodnich sąsiadów udało się aż dwa razy przełamać serwis Łukasza Kubota. W efekcie zwyciężyli w tej partii 6:2.

Bardziej zaciętą walkę obserwowaliśmy w drugim secie. Polacy dotrzymywali kroku swoim rywalom i losy tej partii rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. Ostatecznie górą okazali się Niemcy, którzy zwyciężyli 7:6 i w całym meczu 2:0.

Na Jeana-Lennarda Struffa i Alexandra Zvereva czekać będą teraz Francuzi Gael Monfils i Jeremy Chardy lub Kazachowie Aleksander Bublik i Andriej Gołubiew. Jeśli chodzi o Huberta Hurkacza, czekamy na jego występ w turnieju singla. Łukasz Kubot natomiast wspólnie z Igą Świątek wystartuje w mikście.

Igrzyska olimpijskie, Tokio, I runda gry podwójnej mężczyzn:

Jan-Lennard Struff / Alexander Zverev - Hubert Hurkacz / Łukasz Kubot 6:2, 7:6(5)