Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Chrisitan Eriksen dowiedział się, czy będzie mógł dalej grać w Serie A
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:42

Chrisitan Eriksen dowiedział się, czy będzie mógł dalej grać w Serie A

Christian Eriksen
JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Christian Eriksen na ten moment nie może ponownie założyć koszulki Interu Mediolan i pojawić się w niej na boisku. Władze Serie A pozostają nieugięte i duński pomocnik, który podczas Euro 2020 przeżył prawdziwy dramat, będzie raczej musiał szukać sobie klubu poza Włochami. Piłkarz może jednak w przyszłości wystąpić na Półwyspie Apenińskim, ale pod jednym warunkiem.

  • Christan Eriksen nie może na razie wrócić na boiska Seria A

  • Władze ligi nie dopuszczą pomocnika do gry, póki ma wszczepiony defibrylator serca

  • Jeśli jednak Duńczyk usunąłby urządzenie, wówczas mógłby ponownie bronić barw Interu

W trakcie Euro 2020 Christian Eriksen przeżył ogromny dramat (więcej tutaj), a jego rodzina i cały piłkarski świat przeszli przez piekło. Kiedy pomocnik podczas meczu grupowego przeciwko Finlandii padł na murawę, a ratownicy przez długie minuty przeprowadzali masaż serca, obserwatorzy tego spotkania siedzieli jak na szpilkach.

Piłkarz doznał ataku serca, ale ku radości wszystkich udało mu się przeżyć. Duńczyk został przewieziony do szpitala, gdzie wszczepiono mu defibrylator serca. 29-latk ma się dobrze, ale jego powrót na boiska Seria A w tej chwili jest niemożliwy, choć też niewykluczony w przyszłości.

Christian Eriksen nie może wrócić do gry w Interze Mediolan

Christian Eriksen ma ważny kontrakt z Interem Mediolan jeszcze przez trzy lata. Na ten moment wiadomo jednak, iż nie będzie on mógł wypełnić umowy. Te informacje potwierdził Francesco Braconaro, czyli członek technicznego komitetu naukowego w Serie A.

- Christian Eriksen nie może dostać zielonego światła na grę we Włoszech - powiedział Włoch w rozmowie z "Radiem Kiss Kiss".

Na razie nie wiadomo dokładnie, czy pomocnik będzie kontynuował karierę. Przedstawiciele włoskiej ekstraklasy dopuszczają mimo wszystko możliwość powrotu Duńczyka.

Jeśli pomocnik usunie defibrylator, będzie mógł grać w Serie A

W przypadku, gdy Christian Eriksen otrzyma od lekarzy pozwolenie na kontynuowanie kariery, zawodnik z defibrylatorem mógłby grać dalej gdzie indziej. Na dodatek, gdyby nie było konieczności, aby pomocnik miał wszczepiony defibrylator, to mógłby on powrócić nawet do Serie A.

- Jeśli gracz może usunąć defibrylator i w ten sposób potwierdzić, że patologia serca może zostać rozwiązana, może wrócić i grać dla Interu Mediolan - podkreślił Francesco Braconaro w "Radiu Kiss Kiss".

Eriksen trafił do Interu Mediolan w styczniu 2020 roku za kwotę 27 milionów euro z Tottenhamu Hotspur. W koszulce "Nerazzurich" udało mu się zagrać w 60 meczach i strzelić osiem goli oraz zanotować trzy asysty. Wcześniej Duńczyk bronił barw Ajaxu Amsterdam. Na poziomie reprezentacji wystąpił w aż 109 meczach, strzelając 36 goli i miał okazję grać na mistrzostwach świata w 2010 i 2018 roku oraz Euro 2012 i 2020.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane