Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Tymoteusz Puchacz trafił do szpitala
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Tymoteusz Puchacz trafił do szpitala

DMITRI LOVETSKYAFPEast News
DMITRI LOVETSKY/AFP/East News

Tymoteusz Puchacz nie najlepiej zaczyna swoją przygodę z Unionem Berlin. Reprezentant Polski ma za sobą niezbyt udany debiut w barwach niemieckiego zespołu, a teraz dopadły go problemy zdrowotne. 22-latek spędził dwie noce w szpitalu z powodu problemów z układem pokarmowym.

  • Tymoteusz Puchacz trafił do szpitala prosto z obozu treningowego Unionu Berlin

  • Reprezentant Polski miał problemy z układem pokarmowym i musiał spędzić w szpitalu dwie noce

  • Możliwe, że piłkarz opuści ostatnie mecze towarzyskie niemieckiego zespołu przed startem nowego sezonu

Tymoteusz Puchacz trafił do szpitala prosto ze zgrupowania Unionu Berlin. Reprezentant Polski spędził pod opieką lekarzy dwie noce. To mocno komplikuje przygotowania 22-latka do nowego sezonu w barwach niemieckiego klubu.

Tymoteusz Puchacz trafił do szpitala

Niepokojące informacje na temat reprezentanta Polski dotarły do nas w czwartek. Tymoteusz Puchacz zmuszony był opuścić zgrupowanie Unionu Berlin z powodu problemów zdrowotnych. 22-latek trafił do szpitala, gdzie spędził pod okiem lekarzy dwie noce.

W poniedziałek Union Berlin rozpoczął zgrupowanie w Tyrolu. Jak podaje niemiecki “Kicker” tuż po przylocie do Austrii Tymoteusz Puchacz zgłosił, że źle się czuje. Zawodnik został przewieziony do szpitala.

Lekarze stwierdzili, że reprezentant Polski tuż przed podróżą do Austrii musiał nabawić się rozstroju żołądka. Puchacz spędził pod okiem specjalistów dwie noce, po czym wrócił do hotelu, w którym zatrzymała się drużyna Unionu Berlin. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie zdolny do gry.

Możliwe, że 22-latek opuści trzy ostatnie mecze kontrolne Unionu przed startem nowego sezonu. Niemiecki klub w najbliższych dniach zagra z Dynamem Kijów, OGC Nice i Athletikiem Bilbao. Spotkania te odbędą się kolejno 23, 24 i 31 lipca. 

Już 8 sierpnia piłkarze Unionu Berlin zaczną natomiast grę o stawkę. W pierwszej rundzie Pucharu Niemiec 2021/2022 zmierzą się z zespołem Turkgucu Monachium. 14 sierpnia natomiast rozpoczną zmagania w Bundeslidze od meczu na własnym boisku z Bayerem Leverkusen.

Trudne początki Puchacza w Unionie Berlin

Tymoteusz Puchacz na razie ma trudne początki w ekipie z Berlina. Pierwszy mecz w barwach Unionu po transferze z Lecha Poznań nie był zbyt udany dla reprezentanta Polski. Puchacz zawinił przy straconej przez jego zespół bramce w meczu towarzyskim z Viktorią Koeln (Union wygrał ostatecznie 5:2). 

- Ważne jest, że naprawdę chciał wystąpić w starciu z Viktorią. Był trochę zdenerwowany. Dołączył do nas i wciąż mamy trochę do zrobienia - powiedział po meczy Urs Fischer, trener Unionu w rozmowie z portalem bz-berlin.de.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane