Wielki problem Legii Warszawa. Bartosz Kapustka może stracić sezon

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Udostępnij:

Legia Warszawa w środę zrobiła pierwszy krok w stronę awansu do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski w końcówce meczu wyszarpali zwycięstwo z Florą Tallin 2:1. Środowa wygrana została okupiona kontuzją Bartosza Kapustki, strzelca pierwszego gola. Sytuację zdrowotną zawodnika po spotkaniu skomentował trener Czesław Michniewicz.

• Legia Warszawa w środę pokonała na własnym stadionie Florę Tallin 2:1 w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów

• Pierwszego gola w meczu strzelił Bartosz Kapustka, ale chwilę później musiał opuścić boisko z kontuzją kolana

• Po meczu trener Czesław Michniewicz wyjawił, że sytuacja polskiego pomocnika nie wygląda dobrze

Legia Warszawa w środę rozegrała pierwszy mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. "Wojskowi" na własnym stadionie podejmowali mistrzów Estonii Florę Tallin. Legia wygrała 2:1, ale goście niespodziewanie postawili piłkarzom trenera Czesława Michniewicza bardzo trudne warunki.

Początek meczu dla mistrzów Polski był wręcz wymarzony. Już w trzeciej minucie Bartosz Kapustka popisał się efektownym rajdem przez ponad pół boiska i płaskim strzałem zza pola karnego wyprowadził Legię na prowadzenie.

DARKO BANDICAFPEast News

Nagły zwrot ws. przyszłości Cristiano Ronaldo. "Mogą zszokować świat”

CZYTAJ DALEJ

Legia Warszawa ma poważny problem

Chwilę później zaczęły się kłopoty warszawskiej drużyny. Kapustka przy celebracji strzelonej bramki podskoczył i źle wylądował. Od razu złapał się za kolano i niezbędna była pomoc medyczna. Ostatecznie polski pomocnik zszedł z boiska już w 8 minucie, a resztę meczu przesiedział na ławce rezerwowych z opatrunkiem na nodze.

Zaraz po meczu trener Michniewicz powiedział na antenie TVP Sport, że dokładne badania zostaną przeprowadzone w czwartek, ale może to być poważny uraz. Może się okazać, że polskiego pomocnika czeka dłuższa przerwa.

- Cała sytuacja nie wygląda dobrze. Rozmawiałem z Bartkiem i lekarzem, który poinformował nas, że powinniśmy liczyć się z poważnym urazem - wyjawił trener Legii. Szkoleniowiec wyjawił, że przy lądowaniu kolano zawodnika "uciekło" do boku.

Kapustka może stracić sezon

Najczarniejszy scenariusz zakłada, że Kapustka zerwał więzadła krzyżowe. - Niestety, podejrzewamy, że jest to związane właśnie z tym - przekazał Michniewicz. - Lekarz badał to kolano "manualnie", bez żadnej aparatury. Liczymy się z tym, że Bartka przez jakiś czas zabraknie - dodał.

W przeszłości Kapustka miał już problemy z więzadłami krzyżowymi. Polak zerwał je w kwietniu 2019 roku, kiedy był zawodnikiem belgijskiego Oud–Heverlee Leuven. Z tego powodu nie znalazł się w kadrze młodzieżowej reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-21, prowadzonej wtedy przez Michniewicza.

Tym razem jednak chodzi o prawą nogę. Jeżeli potwierdzi się najczarniejszy scenariusz, to pomocnika czeka długa i żmudna rehabilitacja. Może się nawet okazać, że Kapustka w tym sezonie nie pojawi się już na boisku.

Choć to Legia była faworytem meczu z Florą, to po zejściu Kapustki w szeregach mistrzów Polski zaczął pojawiać się chaos. Goście zaczęli przeważać w środku pola i to oni mieli więcej do powiedzenia. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Rauno Sappinen, ale w doliczonym czasie gry gola dla Legii na wagę zwycięstwa strzelił Rafa Lopes.

Rewanż odbędzie się za tydzień w stolicy Estonii.