Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Bayern Monachium wprowadza nowy system płacowy. Robert Lewandowski dostaje najwięcej
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:42

Bayern Monachium wprowadza nowy system płacowy. Robert Lewandowski dostaje najwięcej

Robert Lewandowski
Peter Schatz/Imago Sport and News/East News

Bayern Monachium zdecydował się wprowadzić nowy system płacowy dla swoich piłkarzy. Zdaniem tygodnika “Sport Bild” Niemcy ustalili, że żaden zawodnik nie będzie zarabiał więcej niż 20 milionów euro brutto za sezon gry. Właśnie taką kwotę z klubowej kasy pobiera Robert Lewandowski, który nadal pozostanie najlepiej opłacanym piłkarzem niemieckiej ekipy.

  • Bayern Monachium zdecydował się wprowadzić nowy system płacowy wśród zawodników

  • Niemcy podjęli decyzję, że żaden piłkarz nie będzie mógł zarabiać więcej niż 20 milionów euro brutto za sezon gry

  • Właśnie taką pensję pobiera z klubowej kasy Robert Lewandowski, który jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w Bayernie

Bayern Monachium wprowadza nowy system wynagrodzeń. Tym samym nikt w niemieckim klubie nie będzie zarabiał więcej niż 20 milionów euro za sezon. Zawodnicy zostali podzieleni na specjalne grupy.

Bayern Monachium wprowadza limity wynagrodzeń dla piłkarzy

Bayern Monachium zdecydował się na istotną zmianę, jeśli chodzi o negocjowanie kontraktów indywidualnych z piłkarzami. “Sport Bild” podaje, że niemiecki klub przyjął zasadę, że nikt nie będzie zarabiał więcej niż 20 milionów euro brutto za sezon gry. Właśnie taką kwotę otrzymuje za swoją grę Robert Lewandowski.

Polak jest najlepiej opłacanym zawodnikiem Bayernu Monachium. Tylko trzech zawodników otrzymuje wypłatę zbliżoną do Lewandowskiego. Są to Manuel Neuer, Thomas Mueller i Leroy Sane. Właśnie ci piłkarze znaleźli się w grupie pierwszej, jeśli chodzi o nową strukturę płacową Bayernu.

Dziennikarze “Sport Bild” donoszą, że mistrzowie Niemiec podzielili swoich zawodników na cztery grupy. Wspomniana czwórka znalazła się w grupie pierwszej. Ci piłkarze otrzymują wynagrodzenia w przedziale 15-20 milionów euro za sezon.

Grupa druga inkasuje od 10 do 15 milionów euro. W niej znaleźli się Joshua Kimmich, Kingsley Coman i Serge Gnabry. Kimmich i Koman mogą wkrótce przeskoczyć do grupy pierwszej. Niemiec domaga się podwyżki i chce zarabiać nawet na poziomie Roberta Lewandowskiego! Coman natomiast prawdopodobnie otrzyma podwyżkę przy podpisie pod nową umową.

W grupie trzeciej, która zarabia od 5 do 10 milionów euro za sezon gry, znaleźli się Leon Goretzka i Niklas Suele. Goretzka również prowadzi z Bayernem rozmowy w sprawie nowego kontraktu i może wkrótce otrzymać znaczną podwyżkę. Grupa czwarta to pozostali piłkarze “Die Roten”, którzy zarabiają poniżej 5 milionów euro.

Robert Lewandowski odejdzie przez decyzję Bayernu?

Niemieccy dziennikarze zwracają uwagę na fakt, że nowy system płacowy Bayernu może okazać się problematyczny dla Roberta Lewandowskiego. Polak jest cały czas kuszony przez inne europejskie potęgi, a Bayern właśnie wytrącił sobie z ręki atut w postaci ewentualnej podwyżki. “Lewy” już zarabia 20 milionów euro i więcej w Monachium nie dostanie.

Manchester City, Real Madryt czy Chelsea raczej nie będą mieli obiekcji, by zapłacić Polakowi ponad 20 milionów euro za rok gry. Lewandowski może skusić się zatem na transfer, by podpisać ostatni wielki kontrakt w karierze. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane