Swiatsportu.pl
Christian Eriksen Zdrowie

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Eriksen wraca do zdrowia. Jest pierwsze zdjęcie piłkarza po wyjściu ze szpitala (FOTO)

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Christian Eriksen dochodzi do siebie po zatrzymaniu akcji serca z meczu Finlandia - Dania podczas Euro 2020. Zawodnik wyszedł ze szpitala i rozpoczął już proces rekonwalescencji. Kibice spotkali go na spacerze po plaży. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie piłkarza po wyjściu ze szpitala.

  • Christian Eriksen jest w coraz lepszej formie po dramatycznych chwilach na początku Euro 2020.

  • Duńczyk, który przeszedł zatrzymanie akcji serca i zabieg wszczepienia kardiowertera spotkał się z fanami

  • W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie Eriksena po wyjściu ze szpitala

Christian Eriksen ma za sobą bardzo trudne dwa tygodnie. 12 Czerwca podczas meczu Finlandia - Dania u zawodnika doszło do zatrzymania akcji serca i musiał być reanimowany na boisku.

Zawodnik przeżył dzięki szybkiej reakcji kolegów z drużyny i służb medycznych. Prosto ze stadionu został przetransportowany do szpitala w Kopenhadze, gdzie spędził kilka dni. Podczas pobytu lekarze wszczepili mu kardiowerter-defibrylator serca. Wiadomo już, że z wszczepionym urządzeniem nie będzie mógł kontynuować kariery w Interze Mediolan, ponieważ nie pozwolą na to włoskie przepisy.

Giuseppe Maffia via www.imago-images.deImago Sport and NewsEas

Zaskakujące doniesienia na temat Piotra Zielińskiego. Ma zostać “poświęcony” przez Napoli

CZYTAJ DALEJ

Christian Eriksen wraca do zdrowia

Na razie jednak zawodnik skupia się na jak najszybszym powrocie do zdrowia. Od momentu wyjścia ze szpitala ani razu nie odniósł się do wydarzeń z 12 czerwca. Nie udzielił żadnego wywiadu ani nie zamieścił żadnego wpisu. Za to zgodnie z zaleceniami lekarzy Eriksen wypoczywa i chodzi na spacery.

W trakcie jednego z nich na duńskim wybrzeżu w Tisvilde Strand natknął się na grupę fanów. 29-latek chętnie przystał na chwilkę, wymienił z kibicami kilka zdań, a z najmłodszym z nich Bjoernem Bindzusem zrobił sobie zdjęcie.

- Byłem zdenerwowany, ale poszła ze mną moja mama i poprosiłem go o zdjęcie. Zgodził się. Powiedziałem mu, że jestem jego fanem. Wydawał się bardzo sympatyczny. Po zrobieniu zdjęcia życzył mi miłego dnia - wyjawił młody kibic cytowany przez duńskie media.

Dania bez Eriksena w półfinale Euro 2020

Eriksen od momentu wypadku pozostaje w cały czas w kontakcie z kolegami z reprezentacji Danii, która awansowała do półfinału Euro 2020. Po wygranym ćwierćfinale przeciwko Czechom (2:1) kapitan zespołu Simon Kjaer, wyznał, że sytuacja z Eriksenem mocno wpłynęła na cały zespół.

- To wszystko dało naszej grupie coś specjalnego. Teraz wiemy, że możemy ufać sobie nawzajem, ludziom, którzy nas otaczają. Jeśli jeden z nas ma problemy, inni stają za nim murem - powiedział w rozmowie z portalem Goal.com.

Sam Kjaer jest bardzo dobrą egzemplifikacją tych słów. To on podbiegł od razu do nieprzytomnego Eriksena w trakcie meczu i ułożył go w pozycji bezpiecznej jeszcze zanim na miejsce dotarły służby medyczne.

Dania jest największą rewelacją tego turnieju. Co prawda przegrała dwa pierwsze spotkania, ale wygrała kolejne trzy i strzeliła w nich aż 10 goli, a straciła zaledwie 2. W nagrodę już w środę zagrają w półfinale mistrzostw z Anglikami.

- Wiemy także, że to sprawia radość Christianowi. Możemy ruszać do pressingu, bo zawsze wiemy, że obok mamy kolegę, który nas wesprze. Marzyliśmy o tym, żeby zagrać na Wembley - zaznaczył Kjaer.


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Cristiano Ronaldo podjął zaskakującą decyzję. Wiemy, gdzie będzie grał, nagły zwrot akcji

  • Lukas Podolski blisko Ekstraklasy. Prowadzi zaawansowane rozmowy, znany dziennikarz zapowiada hit transferowy

  • Legenda Juventusu opuściła klub. Teraz wyznała prawdę na temat problemów z Ronaldo, można było się spodziewać