Swiatsportu.pl > Piłka nożna > David Trezeguet wyznał prawdę na temat Cristiano Ronaldo: miał problemy z kolegami
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:40

David Trezeguet wyznał prawdę na temat Cristiano Ronaldo: miał problemy z kolegami

Cristiano Ronaldo w barwach Juventusu
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

David Trezeguet to wielka legenda Juventusu, a do niedawna również ambasador tego klubu. Po zakończeniu sprawowania tej funkcji niegdyś znakomity francuski napastnik wyznał prawdę na temat Cristiano Ronaldo. - Ronaldo miał problemy z kolegami z drużyny, co było widać - zdradził były mistrz świata i Europy oraz wicemistrz globu z "Les Bleus".

  • David Trezeguet wypowiedział się na temat Cristiano Ronaldo

  • Były napastnik zdradził, jak pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki wpływa na szatnię

  • Francuz przyznał, że Portugalczyk miał problemy z kolegami

Cristiano Ronaldo jest tytanem pracy, o czym wiadomo od zawsze. Nie trudno sobie wyobrazić, że wymaga również maksymalnego zaangażowania od innych. Dlatego jego relacje z kolegami z drużyny nie zawsze mogą wyglądać najlepiej.

Być może to w połączeniu z dużym ego Portugalczyka wpływało na jego kontakt z innymi piłkarzami Juventusu. Do pewnych zgrzytów na pewno dochodziło, a może i dochodzi, co przyznał w jednym z ostatnich wywiadów David Trezeguet.

Legenda Juventusu mówi o relacjach piłkarzy z Cristiano Ronaldo

David Trezeguet to były znakomity francuski napastnik. Wraz z reprezentacją w 1998 roku wygrał mundial na własnej ziemi, a dwa lata później zdobył mistrzostwo Europy na boiskach w Belgii i Holandii. Do dwóch tytułów udało mu się dorzucić jeszcze wicemistrzostwo globu z MŚ w Niemczech.

Trezguet to także legendarny gracz Juventusu, z którym zdobył m.in. dwa mistrzostwa Włoch. Kilka lat po zakończeniu kariery Francuz powrócił do klubu i został jego ambasadorem. Tę funkcję przestał pełnić kilka dni temu, dlatego nic nie stanęło na przeszkodzie, aby wypowiedzieć na temat Cristiano Ronaldo.

- To był najlepszy transfer, którego nikt się nie spodziewał. Ronaldo miał problemy z kolegami z drużyny, co było widać. Ale w końcu strzelił 100 bramek. Nikt jednak nie był w stanie nim zarządzać tak jak Zinedine Zidane. Być może w pewnym momencie zabrakło w drużynie dialogu - zauważył Trezeguet w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".

Portugalczyk ma zostać w Juventusie do końca kontraktu

Wiele spekulacji pojawiało się na temat tego, czy Cristiano Ronaldo pozostanie w Juventusie. Jeden ze współwłaścicieli klubu nalegał, aby Portugalczyk odszedł. Piłkarz również miał rozważać, powrót do Manchesteru United, a pisano nawet o jego powrocie do Sportingu Lizbona.

Prawdopodobnie wiele mogło zmienić przyjście Massimiliano Allegriego, ale również klubowi działacze wyraźnie podkreślili, że Cristiano zostaje. To samo podaje ostatnio "La gazzetta dello Sport".

Dziennikarze gazety twierdzą, że Ronaldo wypełni kontrakt z "Juve", który jest ważny do końca czerwca 2022 roku. Ponadto tamtejsze media donoszą, iż 36-latek myśli nawet o przedłużeniu umowy i jest nawet gotowy na obniżkę pensji, aby móc kontynuować swoją przygodę w Turynie.

Euro 2020 pokazało, że Cristiano Ronaldo nadal jest w wielkiej formie i lepiej jest go mieć po swojej stronie. Kapitan reprezentacji Portugalii zdobył na mistrzostwa Europy pięć bramek i wiele wskazuje na to, że wraz z Patrikiem Schikiem zostanie królem strzelców tego turnieju. No, chyba że Raheem Sterling, Harry Kane i Kasper Dolberg, którzy mają po trzy trafienia na koncie, będą w stanie dorównać temu wynikowi, lub go poprawić, co może być trudne.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane