Tenis ziemny

Tenis Urzula RadwańskaUrszula Radwańska awansowała do finału turnieju ITF w RosjiTenis w Polsce przeżywa fantastyczny okres. Fantastycznie w turniejach ITF prezentuje się Urszula Radwańska. Polka pod koniec lutego była najlepsza w Moskwie, a teraz awansowała do finału turnieju w Kazaniu. Radwańska nie bez problemów pokonała w półfinale Anastasię...Tenis13 Marzec 2021Iga ŚwiątekDotkliwa porażka Igi Świątek. Garbine Muguruza udzieliła Polce surowej lekcjiIga Świątek przegrała w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Dubaju z była liderką rankingu tenisistek Garbine Muguruzą. Utytułowana Hiszpanka była w środę zdecydowanie lepsza od Polki i pewnie zwyciężyła w dwóch setach 6:0, 6:4. Tym samym zakończyła się imponująca seria...Tenis10 Marzec 2021Iga Świątek WTAIga Świątek zdradziła swoje plany na ten sezonIga Świątek w sobotę wygrała turniej rangi WTA 500 w Adelajdzie. Polka po swoim sukcesie nie kryje ekscytacji. Przy okazji zdradziła, jakie ma plany na obecny sezon. 19-latka otwarcie mówi, że jej najważniejszym celem nie jest wcale ponowna wygrana w turnieju wielkoszlemowym, a bardzo...Tenis28 Luty 2021Iga ŚwiątekIga Świątek awansowała do finału turnieju w Adelajdzie. Kolejny popis PolkiIga Świątek awansowała do finału turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Polska tenisistka po raz kolejny już w australijskim turnieju nie dała szans swojej rywalce i wygrała spotkanie bez straty seta. Tym razem wyższość naszej reprezentantki musiała uznać Jil Teichmann. Szwajcarka nie była w...Tenis26 Luty 2021TenisZnamy rywalkę Igi Świątek w walce o finał WTA 500 w AdelajdzieTenis znowu przyciąga uwagę polskich kibiców za sprawą fantastycznych występów Igi Świątek. 19-latka z Raszyna w czwartek wywalczyła awans do półfinału turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Polka nie dała szans Danielle Collins, która skreczowała w drugim secie....Tenis25 Luty 2021Iga Świątek meczIga Świątek awansowała do półfinału turnieju w AdelajdzieIga Świątek idzie jak burza przez turniej WTA 500 w Adelajdzie. Polka w dwóch poprzednich meczach nie straciła seta i ten stan rzeczy nie zmienił się także w środę. 19-letnia tenisistka zaprezentowała rewelacyjny tenis i całkowicie pozbawiała gry Danielle Collins. Amerykanka nie...Tenis25 Luty 2021Iga ŚwiątekIga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Adelajdzie. Nie dała szans rywalceIga Światek kontynuuje marsz po zwycięstwo w turnieju WTA w Adelajdzie. 19-latka wygrała swój mecz w 1/8 finału z Australijką Maddison Inglis. Świątek zdominowała mecz i wygrała pewnie w dwóch setach 6:1, 6:3. Zwyciężczyni Rolanda Garrosa 2020 wie już także, z kim...Tenis24 Luty 2021Iga Świątek meczIga Świątek świetnie rozpoczęła turniej WTA w AdelajdzieIga Świątek nie odpoczywała długo po wielkoszlemowym Australian Open. 19-letnia tenisistka od wygranej rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA 500 na kortach w Adelajdzie. Polka w dwóch setach, choć nie bez problemów pokonała Madison Brengle 6:3, 6:4. Świątek zrewanżowała...Tenis23 Luty 2021Tenis ziemnyCzy tenis ziemny jest konkurencją olimpijską?Czy tenis ziemny jest konkurencją olimpijską? To może nie być takie oczywiste. W przeszłości bywało, że ta dyscyplina była włączana do programu olimpiady, ale nie należy podkreślić, iż nie zawsze tak było. Tenis ziemny i igrzyska olimpijskie to trochę skomplikowany...Tenis5 Luty 2021