Swiatsportu.pl > Tenis > Druzgocąca porażka Igi Świątek, odpadła z turnieju w Eastbourne
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:40

Druzgocąca porażka Igi Świątek, odpadła z turnieju w Eastbourne

Rex FeaturesEast News (2)
Rex Features/East News

Iga Świątek nie najlepiej będzie wspominać przygodę w turnieju WTA 500 w Eastbourne. Polka odpadła już w drugiej rundzie zawodów na trawiastych kortach. Niestety nasza utalentowana tenisistka zaliczyła najgorszy występ od wielu miesięcy i została zupełnie zdeklasowana przez Darię Kasatkinę.

• Iga Świątek odpadała z turnieju WTA 500 w Eastbourne już w drugiej rundzie

• Polka przegrała z Rosjanką Darią Kasatkiną po wyjątkowo słabej grze

• Świątek zdołała wygrać pierwszego seta, jednak w kolejnych dwóch partiach jej gra zupełnie się posypała

Iga Świątek odpadała z turnieju WTA 500 w Eastbourne. Polka przegrała z Darią Kasatkiną w trzech setach. Niestety najbardziej martwi styl, w jakim Świątek przegrała spotkanie.

Iga Świątek zanotowała druzgozącą porażkę

W środowe popołudnie oczy kibiców sportu w Polsce skierowane były na Petersburg i pojedynek Polaków ze Szwedami w Euro 2020, który niestety nasi piłkarze przegrali 2:3 i pożegnali się z turniejem (więcej TUTAJ). Wiele działo się jednak także na innych arenach, gdzie startowali reprezentanci Polski. Iga Świątek stanęła do walki w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Eastbourne.

Polka nie będzie jednak dobrze wspominać tego występu. Zwyciężczyni Rolanda Garrosa z 2020 roku przegrała bowiem swój mecz. Pogromczynią Polki została Rosjanka Daria Kasatkina.

Przed spotkaniem to Iga Świątek była faworytką, jeśli spojrzymy na notowania w rankingu tenisistek. Nasza reprezentantka plasuje się na 9. miejscu, natomiast Kasatkina sklasyfikowana jest na 34. lokacie. Na korcie jednak lepsza okazała się Rosjanka.

Świątek wygrała pierwszego seta 6:4. Polka kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i wydawało się, że pomaszeruje do kolejnej rundy brytyjskiego turnieju. Niestety gra naszej zawodniczki zupełnie się załamała w kolejnych dwóch partiach.

Świątek przegrywa zdecydowanie z Kasatkiną

W drugim secie na kort wyszła jakby inna zawodniczka. W grze Świątek zapanował zupełny chaos. Bardzo słabo funkcjonował jej serwis, nie potrafiła poradzić sobie także w wymianach. Doszło do tego sporo niewymuszonych błędów i partia zakończyła się szybkim zwycięstwem Kasatkiny 6:0!

Kolejny set to niestety dalszy ciąg błędów Polki. W całym meczu Iga Świątek popełniła aż 37 niewymuszonych błędów! Daria Kasatkina znacznie poprawiła swoją grę i kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Tego dnia grała znacznie równiej niż Polka. Trzeci set zakończył się jej zwycięstwem 6:1.

Tak złego występu Iga Świątek nie zanotowała już dawno. Ostatni raz przegrała seta bez choćby jednego zdobytego gema w marcu. Wówczas w Dubaju musiała uznać wyższość Garbine Muguruzy (0:6, 4:6).