Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polacy liderami w tabeli Ligi Narodów. Tylko jedna drużyna jest blisko naszych siatkarzy
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:39

Polacy liderami w tabeli Ligi Narodów. Tylko jedna drużyna jest blisko naszych siatkarzy

Mecz reprezentacji Polski i Brazylii
KAMIL KRZACZYNSKI/AFP/East News

Reprezentacja Polski w siatkówce odniosła dziś kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. "Biało-Czerwoni" po niezbyt widowiskowym i przekonującym meczu pokonali Iran 3:0. Dzięki temu podopieczni Vitala Heynena awansowali na pierwsze miejsce w Lidze Narodów, ale tuż za ich plecami znajduje się zespół Brazylia, która do samego końca będzie walczyła o zwycięstwo.

  • Polscy siatkarze znaleźli się na prowadzeniu w Lidze Narodów

  • Gra o zwycięstwo w fazie grupowej będzie jednak toczyła się samego końca.

  • Równie mocną chrapkę na pierwsze miejsce mają także Brazylijczycy

Polscy siatkarzy pokonali dziś Iran, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Mecz nie był zachwycający, ale to zapewne głównie ze względu na to, że "Biało-Czerwoni" są już pewni gry w final four Ligi Narodów.

Podobnie jak nasza kadra, tak i Brazylijczycy będą chcieli powalczyć o zwycięstwo nie tylko w fazie grupowej turnieju, ale przede wszystkim w finale rozgrywek. Na razie trwa zacięta rywalizacja o pozycję lidera w pierwszej fazie LN, gdzie Polacy mają minimalną przewagę nad "Canarinhos".

Reprezentacja Polski w siatkówce prowadzi w tabeli LN

Po zwycięstwie z Iranem reprezentacja Polski w siatkówce awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów. "Biało-Czerwoni" prowadzą z dorobkiem 36 punktów i są pewnie awansu do final four turnieju. Niestety, ale ten stan rzeczy może nie trwać długo.

Tuż za plecami podopiecznych Vitala Heynena czają się Brazylijczycy. Siatkarze z Ameryki Południowej mają o jedno "oczko" mniej od Polaków i na dodatek swoje 13. spotkanie jeszcze przed sobą. Jeśli w spotkaniu z Niemcami, którego start zaplanowano na godzinę 19:30 "Canarinhos" wywalczą trzy punkty, wówczas wyprzedzą naszych mistrzów świata.

Decydujące będą dlatego rozstrzygnięcia w ostatniej kolejce fazy grupowej. W niej dojdzie do arcyciekawych starć, bowiem reprezentacja Polski zmierzy się z Francją, a Brazylia z Rosją, co oznacza wielkie emocje i zaciętą rywalizację. W obu meczach to jednak walczący o zwycięstwo Polacy i Brazylijczycy są faworytami.

Sześć drużyn ma wciąż szansę na awans do final four Ligi Narodów

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Narodów sześć drużyn zachowało szanse na awans do Ligi Narodów. Pewne gry w final four turnieju są reprezentacje Polski i Brazylii, ale o pozostałe dwa miejsca trwa zaciekła walka.

Mistrzowie i wicemistrzowie Europy, czyli odpowiednio Słoweńcy i Serbowie także mają rozegranych 14. spotkań i po 11 oraz 10 zwycięstw na koncie. Swoich meczów w 13. kolejce rozgrywek nie rozegrały jeszcze rozegrały jeszcze Francja i Rosja, które wciąż liczą się grze o awans. Oba zespoły mają po dziewięć wygranych, ale dzięki lepszemu bilansowi na 5. miejscu plasują się "Trójkolorowi".

Jutrzejszy mecz reprezentacji Polski z Francją rozpocznie się o godzinie 15:00 i będzie można go obejrzeć na kanałach TVP 1 i Polsatu Sport, a także w serwisie sport.tvp.pl

Liga Narodów z uwzględnieniem wyłącznie sześciu z siedemnastu zespołów, które liczą się w grze o final four:

  1. Polska - 12 zwycięstw, 36 pkt, bilans setów 37:8

  2. Brazylia - 12 zwycięstw, 35 pkt, 36:9

  3. Słowenia - 10 zwycięstw, 28 pkt, 34:18

  4. Serbia - 10 zwycięstw, 27 pkt, 33:24

  5. Francja - 9 zwycięstw, 29 pkt, 35:20

  6. Rosja - 9 zwycięstw, 29 pkt, 33:19

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane