Swiatsportu.pl > Tenis > Wielkie zwycięstwo Magdy Linette w Paryżu. Ograła liderkę rankingu
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Wielkie zwycięstwo Magdy Linette w Paryżu. Ograła liderkę rankingu

FILIPPO MONTEFORTEAFPEast News
FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News

Magda Linette odniosła wielkie zwycięstwo w drugiej rundzie rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa. Polka pokonała liderkę światowego rankingu WTA Ashleigh Barty z Australii. Linette zdemolowała utytułowaną rywalkę w pierwszym secie. W drugiej partii Barty zrezygnowała z dalszej gry z powodu kontuzji.

• Magda Linette odniosła fantastyczne zwycięstwo na kortach Rolanda Garrosa

• Polka w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju pokonała liderkę rankingu tenisistek Ashleigh Barty

• Linette wygrała pierwszego seta 6:1, a w kolejnej partii jej rywalka poddała się z powodu problemów zdrowotnych

Magda Linette sprawiła wielką sensację w Paryżu. Polska tenisistka pokonała liderkę rankingu WTA i główną faworytkę do triumfu na kortach Rolanda Garrosa Ashleigh Barty. Słynna Australijka sromotnie przegrała pierwszego seta, a następnie skreczowała z powodu urazu.

Magda Linette pokonała liderkę rankingu tenisistek

Czwartek na kortach Rolanda Garrosa rozpoczął się wyśmienicie dla naszych tenisistek. Magda Linette odniosła wielkie zwycięstwo nad liderką rankingu WTA Ashleigh Barty. Utytułowana Australijka sensacyjnie uległa naszej zawodniczce.

Barty była zdecydowaną faworytką starcia z Magdą Linette. W tym sezonie liderka światowego rankingu bardzo dobrze radzi sobie na kortach ziemnych. Wygrała już turniej w Stuttgarcie, a także awansowała do finału rywalizacji w Madrycie. Również w Paryżu była jedną z głównych kandydatek do tytułu.

Ashleigh Barty wygrała Roland Garros w 2019 roku. W 2020 roku nie stanęła do obrony tytułu, gdyż z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowała ze startów. Triumf w ubiegłym roku zaliczyła oczywiście Iga Świątek.

Nikt jednak nie zakładał, że w czwartkowym meczu liderka rankingu tenisistek potknie się w meczu ze znacznie niżej notowaną Polką. Jednak już w pierwszym secie Magda Linette udowodniła, że tego dnia to ona jest lepsza. Polka zdeklasowała rywalkę w pierwszym secie.

Ashleigh Barty nie dała rady Polce i kontuzji

Magda Linette zagrała od początku bardzo agresywnie. Dobrze wykorzystywała geometrię kortu i posyłała sprytne skróty. Zdecydowana gra Polski sprawiła, że Ashleigh Barty popełniała dużo błędów. Linette dwukrotnie przełamała jej serwis i ani razu nie straciła własnego podania.

Pierwszy set przebiegł błyskawicznie. Polka zdeklasowała faworytkę i wygrała 6:1. W przerwie Ashleigh Barty zeszła z kortu i poprosiła o pomoc fizjoterapeutę. Wyglądało na to, że może już nie wyjść na kort na drugiego seta. Australijka jednak wróciła do gry.

Barty była w stanie wygrać dwa gemy przy własnym serwisie, ale na więcej już nie miała siły. Tenisistka skreczowała przy stanie 2:2 i zwycięstwo Magdy Linette stało się faktem. Ashleigh Barty w ostatnim czasie zmagała się z urazami prawego ramienia oraz lewego biodra.

Magda Linette może natomiast cieszyć się z awansu do trzeciej rundy Rolanda Garrosa. W niej nasza tenisistka zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur. Mecz ten odbędzie się już w sobotę.