Swiatsportu.pl > French Open

French Open

French Open – jeden z czterech turniejów tenisowych zaliczanych do Wielkiego Szlema rozgrywany w Paryżu na kortach imienia Rolanda Garrosa na przełomie maja i czerwca.

Iga Świątek
19.03.2022 08:00 Iga Świątek faworytką French Open. Polka może zarobić miliony

Iga Świątek już pod koniec maja weźmie udział w tegorocznej edycji French Open. Polka na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu będzie broniła tytułu sprzed roku. Biorąc pod uwagę jej formę w ostatnich tygodniach, eksperci nie mają wątpliwości, że warszawianka będzie faworytką do zwycięstwa w turnieju. Jeśli tak się stanie, 19-latka zarobi miliony. Kapitalna dyspozycja Igi Świątek sprawia, że eksperci uznają ją za faworytkę od wygranej w French Open Polka na przełomie maja i czerwca będzie broniła tytułu sprzed roku Nasza tenisistka w przypadku zwycięstwa zarobi ponad 6 milionówIga Świątek w ostatnich tygodnia pokazała wielką formę. Polka wygrała turniej WTA 1000 na kortach w Rzymie i to w spektakularnym stylu. Nasza zawodniczka po prostu przeszła przez zawody jak burza, a w finale zmiażdżyła Karolinę Pliskovą, zwyciężając 6:0, 6:0. To znakomity prognostyk przed rozpoczynającym się 30 maja French Open. Świątek na kortach Rolanda Garrosa będzie broniła zwycięstwa sprzed roku, które również zostało odniesione w wyjątkowych sposób, bowiem Polka w drodze do finału i samym finale nie straciła nawet seta. Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz warszawianka może się poważnie wzbogacić.

FILIPPO MONTEFORTEAFPEast News
19.03.2022 08:00 Wielkie zwycięstwo Magdy Linette w Paryżu. Ograła liderkę rankingu

Magda Linette odniosła wielkie zwycięstwo w drugiej rundzie rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa. Polka pokonała liderkę światowego rankingu WTA Ashleigh Barty z Australii. Linette zdemolowała utytułowaną rywalkę w pierwszym secie. W drugiej partii Barty zrezygnowała z dalszej gry z powodu kontuzji.Magda Linette odniosła fantastyczne zwycięstwo na kortach Rolanda GarrosaPolka w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju pokonała liderkę rankingu tenisistek Ashleigh BartyLinette wygrała pierwszego seta 6:1, a w kolejnej partii jej rywalka poddała się z powodu problemów zdrowotnychMagda Linette sprawiła wielką sensację w Paryżu. Polska tenisistka pokonała liderkę rankingu WTA i główną faworytkę do triumfu na kortach Rolanda Garrosa Ashleigh Barty. Słynna Australijka sromotnie przegrała pierwszego seta, a następnie skreczowała z powodu urazu.

Projekt bez tytułu - 2021-06-13T130742.318
19.03.2022 07:39 French Open nie dla Igi Świątek. Porażka Polki w finale turnieju deblowego

Iga Świątek w parze z Bethanie Mattek-Sands przegrała finał turniej deblowy wielkoszlemowego French Open. Polsko-amerykańska para musiała uznać wyższość Czeszek Barbory Krejcikovej i Kateriny Siniakovej, które wygrały 4:6, 2:6. Krejcikova w sobotę wygrała turniej singlowy pań.Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands przegrały w finale turnieju deblowego French Open6:4, wygrały Czeszki Barbora Krejcikova i Katerina SiniakovaKrejcikova w sobotę wygrała żeński turniej singlowyIga Świątek i Amerykanka Bethanie Mattek-Sands jak burza szły przez turniej deblowy wielkoszlemowego French Open. W niedzielnym finale mierzyły się czeską parą: Barbora Krejcikova Katerina Siniakova.Przed meczem bukmacherzy wskazywali, że faworytkami deblowego finału były Czeszki. Do tego Krejcikowva miała szansę na drugi triumf na kortach Rolanda Garrosa w ciągu dwóch dni. W sobotę 25-latka triumfowała w turnieju singlowym.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands
19.03.2022 07:39 Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sand zagrają w finale deblowego French Open

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zagrają w finale deblowego French Open. Polka i Amerykanka po bardzo trudnym boju, szczególnie w drugim secie, pokonały duet Irina Begu i Nadia Podoroska. Nasza tenisistka została drugą po Jadwidze Jędrzejowskiej polską zawodniczką, która powalczy o zwycięstwo w turnieju gry podwójnej na kortach Rolanda Garrosa.Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do finału French Open w deblu Polka i Amerykanka pokonały 2:0 duet Irina Begu i Nadia PodoroskaDrugi set był prawdziwą ucztą dla fanów tenisaIga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zmierzyły się dziś w półfinale deblowego French Open z duetem Irina Begu i Nadia Podoroska. Polsko-amerykańska para była faworytem tego spotkania i z tej roli udało jej się wywiązać. To był bardzo trudno mecz, zwłaszcza w drugim secie, kiedy niemal każdy gem trwał dobrych kilka minut. Na szczęście Świątek i Mattek-Sands znów pokazały, że znakomicie uzupełniają się na korcie. Polka wybornie atakowała z głębi kortu, a Amerykanka prezentowała wyjątkowe zagrania przy siatce. To złożyło się na awans pary do finału.

Magda Linette
19.03.2022 07:38 Finał debla French Open nie dla Magdy Linette. Skandaliczna decyzja sędzi w trakcie meczu

Niestety, nie będzie "polskiego" finału French Open w deblu. Magda Linette w duecie z Bernardą Perą odpadły po półfinałowym meczu przeciwko Barborze Krejcikovej i Katerinie Siniakovej. W trakcie spotkania doszło do kuriozalnej sytuacji i niestety sędzia prowadząca to starcie podjęła skandaliczną i na dodatek niekorzystną decyzję dla Polki. Magda Linette odpadła w półfinale French Open w deblu Polka w duecie z Bernardą Perą musiała uznać wyższość czeskiej paryW trakcie spotkania została podjęta skandaliczna decyzja nie niekorzyść polsko-amerykańskiego duetuMagda Linette i Bernardo Pera musiały uznać wyższość Barbory Krejcikovej i Kateriny Siniakovej. Na przestrzeni całego meczu Czeszki faktycznie były lepsze, ale pojawił się moment, w którym Polka i Amerykanka miały szansę na nawiązanie walki. Do kuriozalnej sytuacji doszło w pierwszym secie, kiedy Linette i Pera mogły doprowadzić do stanu 2:3. Niestety fatalny błąd sędzi sprawił, że zmagania w piątym gemie pierwszej partii spotkania zostały wznowione, a ostatecznie Czeszki powiększyły prowadzenie na 1:4.

MARTIN BUREAUAFPEast News
19.03.2022 07:38 Novak Djoković oszalał na korcie. Skandaliczne zachowanie

Novak Djoković w środę wywalczył awans do półfinału wielkoszlemowego Roland Garros. Po spotkaniu z Matteo Berrettinim więcej niż o wyniku mówi się o skandalicznym zachowaniu lidera rankingu ATP. Djoković w pewnym momencie doznał czegoś w rodzaju ataku szału. Novak Djoković pokonał Matteo Berrettiniego w ćwierćfinale Rolanda GarrosaPo spotkaniu więcej mówi się jednak o skandalicznym zachowaniu lidera ATPDjoković w pewnym momencie zaczął strasznie krzyczeć i zachowywać się agresywnieNovak Djoković kolejny raz wzbudza kontrowersje swoim zachowaniem. Serb w trakcie ćwierćfinałowego meczu Roland Garros zaczął dosłownie szaleć na korcie. Zachowanie lidera ATP wywołało oburzenie kibiców i ekspertów.

honor uratowany w ostatnich minutach (2)
19.03.2022 07:38 Iga Świątek zabrała głos po porażce. Wyjawiła co było przyczyną porażki

Iga Świątek w tym roku nie wygra French Open. Polka w ćwierćfinale przegrała z Greczynką Marią Sakkari 4:6, 4:6. Nasza tenisistka zabrała głos po meczu. Wskazała główne przyczyny swojej porażki, a także zdradziła swój następny cel. Jak się okazuje, wcale nie będzie nim zbliżający się wielkimi krokami Wimbledon.Iga Świątek zabrała głos po porażce w ćwierćfinale French OpenPolka wyjawiła, co było główną przyczyną porażki z Marią Sakkari 4:6, 4:6Przy okazji nasza tenisistka wyjawiła swoje cele na najbliższe miesiąceIga Świątek przed startem tegorocznego French Open była stawiana w roli faworytki do wygrania całego turnieju. Polka udowadniała, to idąc jak burza przez kolejne rundy, aż w środę zatrzymała się na ćwierćfinale.W nim 20-letnia tenisistka z Warszawy zmierzyła się z jedną z rewelacji tego sezonu Marią Sakkari. Polka jeszcze na początku spotkania imponowała skutecznością, którą pokazywała w poprzednich spotkaniach.

honor uratowany w ostatnich minutach
19.03.2022 07:38 Iga Świątek nie obroni tytułu French Open. Polka odpadła w ćwierćfinale

Iga Świątek nie obroni wywalczonego przed rokiem tytułu w wielkoszlemowym French Open. Polka po zaciętym meczu przegrała w ćwierćfinale z Marią Sakkari 4:6, 4:6. Nasza zawodniczka dzielnie walczyła z rywalką oraz z urazem uda, ale nie była w stanie pokonać dobrze grającej Greczynki. Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale wielkoszlemowego French OpenPolka po zaciętym meczu przegrała z Greczynką Marią Sakkari 4:6, 4:620-letnia tenisistka nie obroni wywalczonego przed rokiem tytułuIga Świątek nie obroni tytułu wielkoszlemowego na paryskich kortach Rolanda Garrosa. Polka w ćwierćfinale nie dała rady rozstawionej z numerem "17" Greczynce Marii Sakkari, z którą przegrała 4:6, 4:6.Początek meczu nie zwiastował problemów Świątek. Obie zawodniczki długo wchodziły w mecz. Grały nerwowo, nie do końca miały kontrolę nad piłką, ale to Polka była skuteczniejsza i wyszła na prowadzenie 2:0.

CHRISTOPHE ARCHAMBAULTAFPEast News
19.03.2022 07:38 Iga Świątek w ćwierćfinale Roland Garros

Iga Świątek w poniedziałkowy wieczór stanęła do walki o awans do ćwierćfinału wielkoszlemowego Roland Garros. Polka, która broni tytułu wywalczonego przed rokiem, zmierzyła się z rewelacyjną Martą Kostiuk. Nasza tenisistka mimo oporu utalentowanej rywalki zdołała wygrać w dwóch setach i awansowała do najlepszej ósemki turnieju.W poniedziałek o godzinie 21:00 Iga Światek stanęła do walki o awans do ćwierćfinału Rolanda GarrosaPolka zmierzyła się z rewelacyjną 18-latką Martą Kostiuk z UkrainyŚwiątek nie miała łatwego zadania, ale wygrała w dwóch setach i awansowała do najlepszej ósemki turniejuIga Świątek w poniedziałek o godzinie 21:00 stanęła do walki o awans do ćwierćfinału Rolanda Garrosa. Rywalką Polki była rewelacja tegorocznej rywalizacji na paryskich kortach Marta Kostiuk. Nasza zawodniczka nie pozostawiła wątpliwości, kto jest lepszy.

Magda Linette w trakcie French Open
19.03.2022 07:38 Magda Linette awansowała do ćwierćfinału French Open w deblu

Ten dzień w French Open jest znakomity w wykonaniu Polek. Najpierw do ćwierćfinału debla awansowała Iga Świątek, choć wydawało się, że jest już poza turniejem, to wraz z partnerką zaliczyła spektakularny powrót. Nieco mniej dramaturgii miało spotkanie Magdy Linette, która w parze z Bernardą Perą wygrała swój mecz 2:0 i również zagra w kolejnej fazie zawodów na kortach Ronalda Garrosa. Magda Linette awansowała do ćwierćfinału Frecnh Open w deblu Nasza zawodniczka startuje w tej części turnieju w parze z Bernardą Perą Polsko-amerykański duet pokonał Lucie Hradecką i Laurę Siegemung 2:0To był wspaniały polski dzień na paryskich kortach. Najpierw Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału French Open w deblu, o czym informowaliśmy Was tutaj, a do swojej rodaczki dołączyła Magda Linette. Tenisistka z Poznania w turnieju gry podwójnej podobnie jak Świątek startuje z Amerykanką, a jej partnerką jest Bernarda Pera. Duet ten pokonał w dzisiejszym spotkaniu parę Lucie Hradecka - Laura Siegemung, dzięki czemu dwie Polki zagrają w ćwierćfinale turnieju Wielkiego Szlema.

Iga Świątek
19.03.2022 07:38 Iga Świątek i Behthanie Mattek-Sands z awansem do ćwierćfinału debla na French Open

Iga Świątek wraz Bethanie Mattek-Sands zagrały dziś w 1/8 finału French Open w grze podwójnej. Polka w duecie Amerykanką w spektakularnym stylu pokonały Su-Wei Hsieh i Elise Mertens i awansowały do ćwierćfinału turnieju. Ten mecz dla polskich kibiców był prawdziwą huśtawką nastrojów.Iga Świątek i Behthanie Mattek-Sands zagrały dziś w 1/8 finału French Open w debluZawodniczki zmierzyły się z duetem Su-Wei Hsieh i Elise MertensPolka i Amerykanka po zaciętym spotkaniu odniosły zwycięstwoIga Świątek kontynuuje swoją przygodę z French Open w deblu. Polka w tegorocznej edycji turnieju startuje w parze z Bethanie Mattek-Sand. Obie zawodniczki zagrały dziś z duetem Su-Wei Hsieh i Elise Mertens.Już pierwszy set pokazał, że o awans do ćwierćfinału będzie trudno, ale w drugiej partii to warszawianka wraz z Amerykanką okazały się lepsze. Trzecia część spotkania to był prawdziwy rollercoaster dla obserwatorów tego starcia. Ostatecznie Świątek i Bethanie Mattek-Sand wygrały z tajsko-belgijską parą 2:1.

Iga Świątek w trakcie French Open
19.03.2022 07:38 French Open: Iga Świątek w IV rundzie, a Magda Linette poza burtą

Iga Świątek awansowała do IV rundy French Open. Nasz tenisistka miała dosyć trudną przeprawę z Anett Kontaveit, ale Polce udało się wyjść z opresji w pierwszym secie, a dalej mecz układał się już wyłącznie po myśli naszej zawodniczki. Tyle szczęścia nie miała Magda Linette, która pożegnała się z turniejem na kortach Rolanda Garrosa. Iga Świątek awansowała do IV rundy French OpenPolka wygrała z Anett Kontaveit 2:0Niestety z turniejem w Paryżu pożegnała się Magda LinetteNasze tenisistki znacznie lepiej prezentują się podczas French Open 2021, niż tenisiści. Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak dosyć szybko zakończyli swoje starty na kortach Ronalda Garrosa w przeciwieństwie do pań. Magda Linette (WTA 45) i Iga Świątek (WTA 9) awansowały do III rundy turnieju i liczyliśmy na to, że obie zaprezentują się w kolejnym etapie. Ta sztuka udała się tylko naszej najjaśniejszej gwieździe, czyli Idze Świątek. Warszawianka musiała się trochę natrudzić, aby pokonać Anett Kontaveit (WTA 31), która szczególnie w pierwszym secie dyktowała Polce bardzo trudne warunki. Tyle szczęścia nie miała Magda Linette, gdyż zawodniczka mimo znakomitego początku spotkania z Ons Jabeur (WTA 26), poległa z kretesem.

Logo French Open
19.03.2022 07:38 Wielki skandal na French Open. Jana Sizikowa została zatrzymana przez policję

French Open trwa w najlepsze, a na kortach sukcesy odnoszą nasze tenisistki. To z pewnością ogromnie cieszy polskich kibiców, ale rosyjscy fani nie mają aż tyle powodów do radości. Otóż ich zawodniczka Jana Sizikowa została zatrzymana przez policję. Powód? Podejrzanie o ustawianie meczów podczas poprzedniej edycji turnieju w Paryżu.Jana Sizikowa została zatrzymana przez francuską policję Uczestniczka tegorocznego French Open miała ustawiać mecze poprzedniej edycji zawodówZatrzymanie określono jako "burzliwie", gdyż ochrona próbowała przeszkodzić policjiNa razie tegoroczna edycja French Open jest dla nas dosyć udana. W III rundzie singla kobiet zameldowały się Magda Linette oraz Iga Świątek. Dużo gorzej zaprezentowali się za to Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, którzy bardzo szybko pożegnali się z turniejem. I tak dużo gorzej od nich pobyt w Paryżu będzie wspominała Jana Sizikowa. Rosyjska tenisistka specjalizująca się w grze podwójnej, została zatrzymana przez miejscową policję, ze względu na podejrzenia ustawianie przez nią meczów. "Les Parisien" donosi, iż zatrzymanie było "bardzo burzliwe".

Projekt bez tytułu - 2021-06-03T202920.312
19.03.2022 07:38 Ekspresowy mecz Igi Świątek i pewny awans do kolejnej rundy

Iga Świątek w wielkim stylu awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open. Obrończyni tytułu nie dała żadnych szans Szwedce Rebecce Peterson, którą z łatwością ograła 6:1, 6:1. Kolejne ekspresowe zwycięstwo 20-letniej tenisistki i pewny awans do trzeciej rundy.Iga Świątek zameldowała się w kolejnej rudzie wielkoszlemowego French OpenPolka w wielkim stylu rozprawiła się z Rebeccą Peterson, którą pokonałaNasza tenisistka potrzebowała do zwycięstwa zaledwie godzinyIga Światek w bardzo dobrym stylu rozpoczęła swój występ na tegorocznym French Open. Obrończyni tytułu w pierwszej rundzie pewnie, choć z problemami wygrała z Kają Juvan 6:0, 7:5 i rozpoczęła swój marsz po kolejny triumf na kortach Rolanda Garrosa.W drugiej rundzie Polka musiała się mierzyć z reprezentantką Szwecji Rebeccą Peterson. 25-letnia zawodniczka ze Skandynawii w pierwszym swoim meczu French Open Shelby Rogers 6:7, 7:6, 6:2 i już trafiła na Polkę.

Iga Świątek
19.03.2022 07:38 Iga Świątek w II rundzie French Open. Polka wygrała w swoje urodziny z Kają Juvan

Iga Świątek pewnie pokonała w dniu swoich dwudziestych urodzin Kaję Juvan i awansowała do II rundy tegorocznej edycji French Open. Nasza tenisistka nie miała dużych problemów podczas spotkania ze swoją przyjaciółką. Polka prezentowała się tak znakomicie, jakby to była poprzednia odsłona zawodów na kortach Rolanda Garrosa, który wygrała w wielkim stylu, nie tracąc żadnego seta. Iga Świątek pokonała Kaję Juvan i awansowała do II rundy French OpenNasza tenisistka wygrała ze swoją przyjaciółką ze Słowenii 2:0Polka pokazała swój najlepszy tenis i tylko w drugim secie musiała mierzyć się z oporem rywalkiIga Świątek (WTA 9) rozpoczęła swój marsz po obronę tytułu zwyciężczyni French Open. Na jego samym początku warszawianka spotkała swoją przyjaciółkę, czyli Kaję Juvan (WTA 101). Na korcie nie było jednak żadnych sentymentów, gdyż Polka zdecydowanie zdominowała Słowenkę. Nasza zawodniczka znów wygrała bez straty seta i dzięki temu nie tylko kontynuuje swoją wspaniałą serię z poprzedniej edycji turnieju na kortach Ronalda Garrosa, ale ma dodatkowo szansę na powtórzenie swojego wielkiego wyczynu. Po tym spotkaniu jednego możemy być pewni, Iga jest dobrze przygotowana do tych zawodów.

Hubert Hurkacz
19.03.2022 07:38 Hubert Hurkacz kończy przygodę w French Open już po I rundzie

Niestety, tegoroczna przygoda Huberta Hurkacza z French Open okazała się bliźniaczo podobna do poprzednich. Polak ponownie odpadł w I rudzie turnieju, choć wydawało się po dwóch setach, że awans do kolejnego etapu jest na wyciągnięcie ręki. Stało się jednak inaczej, bowiem rywal odwrócił wynik spotkania, a wrocławianin po raz kolejny przekonał się, że zawody na kortach Rolanda Garrosa wybitnie mu nie leżą. Hubert Hurkacz odpadł w I rundzie French OpenPolak przegrał z Botikem Van De Zandschulpem 2:3To kolejna edycja turnieju na kortach Rolanda Garrosa, gdzie 24-latek kończy w nim udział po pierwszym meczuHubert Hurkacz (ATP 20) dał nam wiele nadziei na ten sezon, dzięki swojemu zwycięstwu na początku kwietnia w turnieju na kortach w Miami. Niestety w kolejnych tygodniach Polak miał problemy z przemęczeniem organizmu, czego apogeum miało miejsce podczas zawodów w Rzymie, gdzie wrocławianin skreczował. Okazało się, że dwudziestodniowa przerwa nie wystarczyła, aby wrócić do pełni formy. Nasz tenisista prawdopodobnie odzyskał świeżość, ale nie był w stanie pokonać w długim, bo aż pięciosetowym spotkaniu Botica van de Zandschlupa (ATP 154). Dlatego Hurkacz zakończył grę w tegorocznym French Open już na pierwszej rundzie, mimo że był bliski zwycięstwa.

BRENTON EDWARDSAFPEast News
19.03.2022 07:38 Iga Świątek spełniła swoje wielkie marzenie. Zagrała z Rafaelem Nadalem (WIDEO)

Iga Świątek jest już w Paryżu, gdzie w poniedziałek rozpocznie rywalizację w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros. Przed startem imprezy 19-latka zdążyła zrealizować jedno ze swoich wielkich marzeń. Świątek odbyła wspólny trening ze swoim wielkim idolem i żywą legendą męskiego tenisa, Rafaelem Nadalem.Iga Świątek już w poniedziałek rozpocznie udział w turnieju Roland GarrosPolka broni tytułu wywalczonego na paryskich kortach w zeszłym rokuPrzed rozpoczęciem rywalizacji 19-latka spełniła jedno ze swoich wielkich marzeńŚwiątek odbyła wspólny trening ze swoim idolem, gwiazdą męskiego tenisa Rafaelem NadalemIga Świątek w sobotę spełniła swoje wielkie marzenie. Polka wzięła udział we wspólnym treningu z Rafalem Nadalem. Hiszpan jest idolem naszej utalentowanej tenisistki, co podkreślała ona już wiele razy.

19.03.2022 07:38 Hubert Hurkacz rozegra dziś pierwszy mecz w French Open

Hubert Hurkacz rozegra dziś swój mecz w tegorocznej edycji French Open. Nasz tenisista, który w niedawnym turnieju w Miami pokazał się ze znakomitej strony, z pewnością liczy na dobry występ także na kortach Rolanda Garrosa. Polak w pierwszej rundzie zmierzy się z Boticem van de Zandschulpem, który może być dla niego niewygodnym przeciwnikiem.Dziś ruszyła tegoroczne edycja French OpenJako pierwszy z naszych reprezentantów na kortach Rolanda Garrosa pokaże się Hubert HurkaczPolak zmierzy się Boticem van de Zandschulpem i z pewnością nie będzie to dla niego łatwa przeprawaFrench Open od zeszłego roku jest turniejem, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród Polaków. Rzecz jasna wszystko za sprawą zeszłorocznego zwycięstwa Igi Świątek w tym turnieju. Z tegorocznym występem naszej tenisistki wiążemy wielkie nadzieje, ale kibice liczą także na dobry występ Huberta Hurkacza (ATP 20). Polak triumfował na początku kwietnia w turnieju Miami i dla męskiego tenisa w naszym kraju był to historyczny wynik. Teraz 24-letni wrocławianin staje przed szansą na osiągnięcie równie wyjątkowego wyniku na kortach Rolanda Garrosa. Już dziś Hurkacz zagra z Boticem van de Zandschulpem (ATP 154) i oby to spotkanie było dobrym początkiem turnieju w Paryżu dla naszych tenisistów i tenisistek.

Projekt bez tytułu - 2021-05-26T194847.308
19.03.2022 07:37 Była gwiazda tenisa: Świątek wygra French Open

Iga Świątek już w niedzielę rozpocznie walkę o obronę tytułu French Open. Polka niedawno wygrała turniej w Rzymie i stała się jedną z faworytek turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Legenda żeńskiego tenisa Barbara Schett była siódma rakieta świata, twierdzi, że to właśnie 19-latka wygra turniej.Iga Świątek jest już w Paryżu, gdzie szykuje się do wielkoszlemowego French OpenPolka będzie broniła tytułu wywalczonego przed rokiemByła gwiazda Barbara Schett uważa, że 19-latka ponownie wygra turniejIga Świątek w niedzielę rozpocznie walkę na wieloszlemowym French Open. Tym razem jednak będzie przystępowała do turnieju jako jedna z faworytek, a co najważniejsze jako obrończyni tytułu.To właśnie dzięki znakomitej grze w Paryżu rok temu cały świat usłyszał o Idze Świątek. 19-latka z Warszawy jak burza przeszła przez cały turniej. Polka po drodze pokonała bardziej doświadczone rywalki jak Eugenie Bouchard czy Simonę Halep. W finale rozprawiła się z Sofią Kenin 6:4, 6:1, a w całym turnieju nie straciła nawet jednego seta.

Iga Świątek i Simona Halep
19.03.2022 07:37 Simona Halep nie wystąpi w French Open po raz pierwszy od 13 lat

Iga Świątek w przedostatni dzień maja rozpocznie walkę o obronę tytułu triumfatorki French Open sprzed roku. Polka otrzymała dziś dobrą wiadomość. Simona Halep, czyli jedna z najlepszych tenisistek ostatnich lat, nie pojawi się na starcie tegorocznej edycji turnieju. Niestety jej nieobecność jest spowodowana kontuzją i Rumunka po raz pierwszy od ponad dekady nie zagra na kortach Rolanda Garrosa. Iga Świątek nie będzie miała szansy spotkać się z wielką rywalką Simona Halep nie wystąpi podczas tegorocznego French Open Rumunka wciąż nie jest w pełnie zdrowia po ostatnim urazie Iga Świątek (WTA 9) z pewnością podobnie jak i kibice, nie może doczekać się startu w tegorocznym French Open. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak Polka poradzi sobie na kortach w Paryżu po zeszłorocznym spektakularnym triumfie i równie zachwycającym zwycięstwie podczas turnieju WTA 1000 w Rzymie zakończonym w minionym tygodniu. Już teraz wiadomo, że z gry wypadła jedna z największych konkurentek naszej tenisistki do końcowego zwycięstwa. Simoana Halep (WTA 3) po raz pierwszy od 13 lat nie pojawi się na kortach Rolanda Garrosa, a wszystko przez nękającą ją kontuzję.