Swiatsportu.pl > Tenis > Hubert Hurkacz rozegra dziś pierwszy mecz w French Open
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:38

Hubert Hurkacz rozegra dziś pierwszy mecz w French Open

Hubert Hurkacz
Rex Features/East News

Hubert Hurkacz rozegra dziś swój mecz w tegorocznej edycji French Open. Nasz tenisista, który w niedawnym turnieju w Miami pokazał się ze znakomitej strony, z pewnością liczy na dobry występ także na kortach Rolanda Garrosa. Polak w pierwszej rundzie zmierzy się z Boticem van de Zandschulpem, który może być dla niego niewygodnym przeciwnikiem.

  • Dziś ruszyła tegoroczne edycja French Open

  • Jako pierwszy z naszych reprezentantów na kortach Rolanda Garrosa pokaże się Hubert Hurkacz

  • Polak zmierzy się Boticem van de Zandschulpem i z pewnością nie będzie to dla niego łatwa przeprawa

French Open od zeszłego roku jest turniejem, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród Polaków. Rzecz jasna wszystko za sprawą zeszłorocznego zwycięstwa Igi Świątek w tym turnieju. Z tegorocznym występem naszej tenisistki wiążemy wielkie nadzieje, ale kibice liczą także na dobry występ Huberta Hurkacza (ATP 20).

Polak triumfował na początku kwietnia w turnieju Miami i dla męskiego tenisa w naszym kraju był to historyczny wynik. Teraz 24-letni wrocławianin staje przed szansą na osiągnięcie równie wyjątkowego wyniku na kortach Rolanda Garrosa. Już dziś Hurkacz zagra z Boticem van de Zandschulpem (ATP 154) i oby to spotkanie było dobrym początkiem turnieju w Paryżu dla naszych tenisistów i tenisistek.

Historyczne zwycięstwo Huberta Hurkacza daje na nadzieję na dobry wynik w French Open

Wiosna w wykonaniu naszych tenisistek i tenisistów jest wyjątkowo udana. To bardzo dobra wiadomość dla polskich kibiców, gdyż teraz sezon wkracza w najważniejszą fazę, gdzie na zawodniczki i zawodników czekają starty w French Open, Wimbledonie, igrzyskach Olimpijskich, a pod koniec sierpnia w US Open.

Iga Świątek na początku maja zwyciężyła w turnieju WTA 1000 na kortach w Rzymie, o czym dokładnie pisaliśmy dla Was tutaj. Z kolei miesiąc wcześniej Hubert Hurkacz dokonał rzeczy absolutnie wyjątkowej dla męskiego tenisa w Polsce.

Wrocławianin 4 kwietnia został pierwszym polskim triumfatorem turnieju ATP Tour Masters 1000 w Miami. Warto podkreślić, że jego zwycięstwo było o tyle wyjątkowe, że za Oceanem panowały wówczas bardzo trudne warunki. Słońce mocno ogrzewało zawodników, a do tego pojawiały się niespodziewane podmuchy wiatru.

Po tym sukcesie Hurkacza spotkały niestety niemałe problemy. W trakcie zawodów w Monte Carlo udało się wygrać tylko jeden pojedynek. Następnie 24-latkowi przydarzyła się porażka podczas turnieju w Madrycie oraz krecz w Rzymie. Jak przyznał nasz reprezentant, jego organizm był osłabiony i potrzebował przerwy na regenerację. Oby dwudziestodniowa przerwa od startów wystarczyła, aby nasz najlepszy tenisista był dziś pełni gotowy do pojedynku w ramach French Open.

Rywalem Polaka będzie wymagający Botic van de Zandschulp

Z pewnością dzisiejsze spotkanie nie będzie łatwe dla Huberta Hurkacza. Oczywiście Polak jest zdecydowanie wyżej notowany w rankingu ATP, bo na 20. miejscu, a Botic van de Zandschulp na 154., ale to nie oznacza, iż należy do lekceważyć.

Holender na początku 2021 roku po raz pierwszy zakwalifikował się do fazy głównej Australian Open, gdzie przez kwalifikacje przeszedł jak burza. Podczas swojego debiutanckiego startu dotarł aż do ćwierćfinału, co tylko pokazuje skalę jego umiejętności.

25-latek poradził sobie równie znakomicie w eliminacjach do French Open, choć o mały włos w turnieju głównym mogło zabraknąć, ale podczas spotkania z Leonardo Mayerem van de Zandschlupo potrafił wybrnąć nawet ze stanu meczu 2:6, 2:5 i ostatecznie wygrać. Dlatego Hubert Hurkacz przez cały mecz będzie musiał mieć się na baczności.

Pojedynek Huberta Hurkacza z Boticem van de Zandschulpem powinien rozpocząć się około godziny 17:00. Ich rywalizację będzie można obejrzeć na żywo na kanale Eurosportu oraz w Eurosport Playerze.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane