Wielkie widowisko w finale Ligi Mistrzów. Chelsea pokonała Manchester City!

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Udostępnij:

Liga Mistrzów w 2021 roku padła łupem Chelsea Londyn. "The Blues" po fantastycznym widowisku pokonało Manchester City 1:0. Bohaterem meczu strzelec jedynego gola Kai Havertz. Piłkarze stworzyli niezapomniane widowisko na stadionie w Porto. Dla Chelsea to drugi w historii triumf w Champions League.

• Liga Mistrzów po raz drugi w historii dla Chelsea Londyn

• "The Blues" pokonali w finale w Porto Manchester City 1:0

• Fantastyczne widowisko, bohaterem spotkania Kai Havertz

Liga Mistrzów w Porto zakończyła sezon 2020/2021. Po raz trzeci w historii kibiców czekał angielski finał. Dla Manchesteru City to pierwszy finał Champions League w historii. Bardziej doświadczona na tym etapie jest Chelsea, która w przeszłości dwa razy grała w finale, i ten w 2012 roku wygrała.

Liga Mistrzów: Chelsea pokonała Manchester City

Mocno od początku spotkania ruszyli podopieczni Pepa Guardioli. "Obywatele" grali wysoko agresywnie w obronie i przez pierwsze minuty mieli zdecydowaną przewagę. Chelsea dopiero po kilku minutach ruszyła zdecydowanie do przodu. Świetne okazje do strzelenia gola mieli z jednej strony Raheem Sterling, a z drugiej dosłownie chwilę później w dogodnej sytuacji nieczysto w piłkę nie trafił Timo Werner.

Chelsea była widocznie nastawiona na szybkie kontrataki, co przyniosło trzy bardzo groźne sytuacje. Obie drużyny pokazywały radość z gry i chęć strzelenia gola rywalowi. Widać było, że zespoły są niesione dopingiem tysięcy kibiców, którzy tłumnie zasiedli na trybunach stadionu w Porto.

Przez 30 minut gry więcej z gry mieli podopieczni Thomasa Tuchela, którzy starali się szybko przedostać pod bramkę rywali. Z kolei dłużej piłą operowali piłkarze City, ale przez długie minuty nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Jeszcze w pierwszej połowie trener Tuchel musiał dokonać zmiany. Ze łzami w oczach boisko opuścił kontuzjowany Thiago Silva, którego zastąpił Andreas Christensen.

Projekt bez tytułu - 2021-05-29T184817.660

Polacy rozbili mistrzów Europy! Pewna wygrana Biało-Czerwonych z Serbami

CZYTAJ DALEJ

Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Chelsea wyprowadziła szybki atak. Tylko trzy podania, zaczynając od bramkarza, wystarczyły, żeby Mason Mount wypuścił na wole pole Kaia Havertza, a ten sprytnie minął Edersona i otworzył wynik spotkania. Dla Niemca to pierwsze trafienie w 12 meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie.

Druga wygrana Chelsea w Lidze Mistrzów

Od początku drugiej połowy piłkarze Manchesteru City rzucili się do odrabiania strat. Grali szybko, agresywnie w obronie i próbowali wysoko zakładać pressing. Chelsea jednak nie traciła koncentracji, a do tego starała się szybko kontrować.

Plan taktyczny Guardioli na drugą połowę legły w gruzach w 55. minucie. Kevin De Bruyne boleśnie zderzył się z Antonio Rüdigerem i przez kilka minut nie podnosił się z boiska. Widać było, że belg ma opuchnięte oko i wygląda tak, jakby nie wiedział co się z nim dzieje. Zaraz po zejściu z boiska zalał się łzami.

Chelsea starała się grac spokojnie, dłużej utrzymywać się przy piłce i zmuszała "The Citizens" do podjęcia większego ryzyka. To podopieczni Guardioli musieli się spieszyć i szukać wyrównującego gola. Długo City operowało piłką po obwodzie pola karnego rywali, ale "The Blues" umiejętnie ich wypychali.

Pierwszą groźną sytuację w drugiej połowie Manchester City stworzył w 68. minucie, ale w ostatniej chwili piłkę sprzed linii bramkowej wybił Cesar Azpilicueta. Przez kolejne minuty Chelsea była zmuszona do bardzo głębokiej defensywy i tylko sporadycznie udawało jej się wydostać na połowę rywali. W 73. minucie jeden z takich wypadów mógł się zakończyć drugą bramką dla "The Blues". Sam na sam z Edersonem znalazł się Pulisic, ale minimalnie przestrzelił.

Guardiola na ostatni kwadrans rzucił wszystkie siły, by doprowadzić do wyrównania. Na boisku pojawił się Agüero, który żegna się z klubem. Piłka jak zaczarowana trzymała się piłkarzy Chelsea. W ostatnich minutach "Obywatelom" strasznie się spieszyło, starali się coś jeszcze ugrać, ale nie byli w stanie przebić się przez szczelny mur defensywy Chelsea.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze "The Blues" eksplodowali z radości. Thomas Tuchel, który przejął zespół w połowie stycznia, poprowadził go do drugiego w historii triumfu w Lidze Mistrzów. Manchester City, na pierwszy puchar Mistrzów będzie musiał jeszcze poczekać.

Manchester City - Chelsea Londyn 0:1 (0:1) 42' Havertz

Manchester City: Ederson - Walker, Ruben Dias, Stones, Zinczenko - Gundogan, de Bruyne (59' Jesus), Bernardo Silva (64' Fernandinho) - Mahrez, Foden, Sterling (76' Agüero).
Chelsea: Mendy - Azpilicueta, James, Rüdiger, Thiago Silva (39' Christiansen), Chilwell - Jorginho, Kante, Mount (80' Kovacić) - Havertz, Werner (66' Pulisic).