Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Ronald Koeman trafił do szpitala. Nasiliły się jego kłopoty z sercem
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:37

Ronald Koeman trafił do szpitala. Nasiliły się jego kłopoty z sercem

Trener FC Barcelony
FRANCK FIFE/AFP/East News

FC Barcelona ma poważny problem. Ronald Koeman trafił bowiem do szpitala. Trener "Blaugrany" od jakiegoś czasu ma pewne problemy zdrowotne, ale w ostatnich dniach jego stan uległ wyraźnemu pogorszeniu. Holender odczuwa pewne dolegliwości związane z pracą serca i w czwartek poczuł się na tyle źle, że nie obyło się bez wizyty w u specjalistów.

  • Trener FC Barcelony trafił do szpitala

  • Ronald Koeman od pewnego czasu narzeka na problemy z sercem

  • Sytuacja została opanowana, ale jego stan budzi poważny niepokój

FC Barcelona zaliczyła bardzo słaby sezon. W przeciwieństwie do Realu Madryt "Duma Katalonii" co prawda wywalczyła choć jedno trofeum w postaci Pucharu Króla, ale ten sukces przyćmiły fatalne występy w Lidze Mistrzów oraz dopiero trzecia lokata w La Liga.

Dlatego wciąż niepewna pozostaje przyszłość Ronalda Koemana w "Barcie". Holendrowi z pewnością nie pomaga fakt, że boryka on się z problemami zdrowotnymi, które na tyle nasiliły się w ostatnich dniach, że trener musiał trafić do szpitala.

Ronald Koeman trafił do szpitala. Ma problemy z sercem

W trackie piątkowej konferencji prasowej dotyczącej stanu katalońskiego klubu Joan Laporta poinformował, że Ronaldo Koeman w czwartek trafił do szpitala ze względu na pogorszenie się jego stanu zdrowia.

- Wczoraj Ronald Koeman mocno nas zaniepokoił. Musiał iść do szpitala ze względu na problemy z sercem. Na szczęście wszystko już jest w porządku - skomentował sytuację Holendra prezes FC Barcelony.

To niepierwsze problemy 58-latka z sercem. Ostatnio trener "Blaugrany" z podobnego powodu znalazł się w szpitalu niemal rok temu. Wówczas o tym fakcie poinformował dziennik "De Telegraaf", według którego wtedy przeprowadzono trenerowi rutynowy zabieg cewnikowania serca.

W najbliższych tygodniach powinniśmy wiedzieć, kto będzie trenerem FC Barcelony

Niestety ta sytuacja nie pomoże Ronaldowi Koemanowi w utrzymaniu stanowiska trenera FC Barcelony. Klub może nie chcieć ryzykować przede wszystkim zdrowia swojego szkoleniowca oraz tego, że w trakcie sezonu może dojść do sytuacji, w której Holender nie będzie w stanie prowadzić zespołu.

W trakcie tej samej konferencji prasowej Joan Laporta zdradził, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się rozmowy z Koemanem o jego przyszłości. W związku z tym zdarzeniem oraz doniesieniami z Półwyspu Iberyjskiego nie można wykluczać, iż współpraca obu stron zostanie zakończona, bowiem Hiszpan ponoć nie jest zwolennikiem warsztatu 58-latka.

Te rozmowy mają zadecydować o przyszłości klubu, gdzie bez wątpienia trener odgrywa kluczową rolę. W tym roku nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa "Barcy", co było pierwszym krokiem do tego, aby przywrócić drużynie należyte miejsce.

Na to ze zniecierpliwieniem wyczekują kibice, gdyż trudno oczekiwać, aby byli oni zadowoleni z tego, co ich ulubieńcy pokazali nie tylko w ostatnim sezonie, ale również w kilku poprzednich.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane