Swiatsportu.pl > Tenis > Magda Linette awansowała do ćwierćfinału French Open w deblu
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:38

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału French Open w deblu

Magda Linette w trakcie French Open
Rex Features/East News

Ten dzień w French Open jest znakomity w wykonaniu Polek. Najpierw do ćwierćfinału debla awansowała Iga Świątek, choć wydawało się, że jest już poza turniejem, to wraz z partnerką zaliczyła spektakularny powrót. Nieco mniej dramaturgii miało spotkanie Magdy Linette, która w parze z Bernardą Perą wygrała swój mecz 2:0 i również zagra w kolejnej fazie zawodów na kortach Ronalda Garrosa.

• Magda Linette awansowała do ćwierćfinału Frecnh Open w deblu

• Nasza zawodniczka startuje w tej części turnieju w parze z Bernardą Perą

• Polsko-amerykański duet pokonał Lucie Hradecką i Laurę Siegemung 2:0

To był wspaniały polski dzień na paryskich kortach. Najpierw Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału French Open w deblu, o czym informowaliśmy Was tutaj, a do swojej rodaczki dołączyła Magda Linette.

Tenisistka z Poznania w turnieju gry podwójnej podobnie jak Świątek startuje z Amerykanką, a jej partnerką jest Bernarda Pera. Duet ten pokonał w dzisiejszym spotkaniu parę Lucie Hradecka - Laura Siegemung, dzięki czemu dwie Polki zagrają w ćwierćfinale turnieju Wielkiego Szlema.

Polsko-amerykański duet nie był faworytem tego meczu

Przed tym spotkaniem nietrudno było wskazać faworyta. Eksperci w zdecydowanej większości stawiali na parę Lucie Hradecka - Laura Siegemung, a nie na Magdę Linette i Bernardę Perę. Na szczęście rola pretendenta chyba tylko pomogła parze z Polką w składzie.

Pierwszy sety był bardzo zacięty i wyrównany. Najlepiej świadczy o tym liczba wygranych piłek, w której był idealny remis (44:44). Już w pierwszym gemie Czeszka i Niemka przegrały swoje podanie, a w czwartym gemie przydarzyło się to Polce i Amerykance.

Zwycięstwo w pierwszej partii rozstrzygnął tie-break. Linette i Pera prowadziły w nim już 4:1, ale straciły przewagę, gdyż świetnie dwa razy przy siatce zagrała Siegemund. Przy piłce setowej znakomicie zachowała się nasza zawodniczka, która popisała się kapitalnym, mocnym forhendem i pierwszy set Polka z Amerykanką wygrały 7:5.

Magda Linette w ćwierćfinale French Open w deblu

Drugi set był równie wyrównany, co pierwszy. Magda Linette i Bernarda Pera, co prawda jako pierwsze oddały serwis, ale to nie przeszkodziło im w odskoczeniu rywalom. W pewnym momencie polsko-amerykański duet prowadził już 5:3 i mogło się wydać, iż spotkanie zmierza ku końcowi. Rywalki nie zamierzały jednak tanio sprzedać skóry.

Linette i Pera zostały przełamane, a Lucie Hradecka i Laura Siegemung odrobiły nawet straty. O zwycięstwie w drugiej partii podobnie jak w pierwszej musiał zadecydować tie-break.

W nim znów lepsze okazały się Polka i Amerykanka. Przy trzeciej piłce meczowej Siegemund posłała piłkę w aut z bekhendu, co zakończyło spotkanie. Dzięki temu Linette jako druga Polka w tegorocznej edycji French Open w deblu zagra w ćwierćfinale.

Magda Linette/Bernarda Pera - Lucie Hradecka/Laura Siegemung 2:0 (7:5, 7:5) W kolejnej fazie turnieju Linette i Pera zagrają ze zwyciężczyniami spotkania Pawluczenkowa/Rybakina - Melichar/Schuurs. Przypomnijmy, że jeśli chodzi o singla, to poznanianka zakończyła już swój udział w tegorocznym French Open. Miejmy nadzieję, że to pozwoli jej jak najdłuższej pozostać w grze podwójnej. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: