Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Paulo Sousa po Euro 2020 może opuścić reprezentację Polski
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:38

Paulo Sousa po Euro 2020 może opuścić reprezentację Polski

Projekt bez tytułu - 2021-06-02T184844.405
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Paulo Sousa w styczniu objął reprezentację Polski w piłce nożnej, ale na stanowisku selekcjonera naszej kadry może długo nie wytrwać. Media podają, że Portugalczyk ma być jednym z głównych faworytów do objęcia Fenerbahce Stambuł. Jego jedynym rywalem ma być Abel Ferreira, obecny trener Palmeiras.

  • Paulo Sousa po zaledwie pół roku może pożegnać się z reprezentacją Polski

  • Tureckie media informują, że portugalski szkoleniowiec znalazł się na celowniku Fenerbahce Stambuł

  • Legendarny klub ma wybierać między selekcjonerem reprezentacji Polski a trenerem Palmeiras Abelem Ferreirą

Paulo Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w styczniu tego roku, po tym, jak Zbigniew Boniek zwolnił Jerzego Brzęczka. Obecnie Portugalczyk przebywa w Opalenicy, gdzie przygotowuje Biało-Czerwonych do występu na Euro 2020.

Docelowo 50-latek ma poprowadzić Polaków przez eliminacje mistrzostw świata, które zakończą się na jesieni. Jednak jego umowa jest tak skonstruowana, że w przypadku niepowodzenia na euro może zostać zwolniony.

Paulo Sousa na celowniku legendarnego klubu

Najgorszy scenariusz zakłada, że Polacy odpadną z mistrzostw Europy już po fazie grupowej. W takim przypadku Sousa najprawdopodobniej rozstanie się z reprezentacją Polski, ale najpewniej i tak zapewni sobie miękkie lądowanie.

Tureckie media informują, że selekcjoner reprezentacji Polski znalazł się na celowniku Fenerbahce Stambuł. Klub znad Bosforu poszukuje szkoleniowca po tym, jak zwolniony został tymczasowy trener zespołu Emre Belözoglu.

Redakcja "sporsun.com" informuje, że we wtorek odbyło się zebranie władz klubu w sprawie zatrudnienia nowego szkoleniowca. Zdaniem redakcji Fenerbahce rozpatruje tylko dwóch kandydatów: Sousę oraz Abela Ferreirę.

Rodak selekcjonera polskiej kadry od listopada ubiegłego roku prowadzi brazylijski Palmeiras. W zaledwie kilka miesięcy poprowadził ten zespół do triumfu w Pucharze Brazylii, a także Copa Libertadores.

Dwóch kandydatów do objęcia Fenerbahce

Zdaniem redakcji Ferreira jest faworytem do objęcia Fenerbahce. Szkoleniowiec chciałby opuścić Brazylię, która jest bardzo mocno dotknięta przez pandemię koronawirusa, do tego chciałby wrócić do pracy w Europie.

Portugalczyk swoją samodzielną karierę trenerską rozpoczynał w rodzimej Bradze w 2016 roku. Klub pod jego wodzą rozegrał 102 mecze, z których 62 wygrał, 14 zremisował i 26 przegrał. Później przez ponad rok prowadził PAOK Saloniki.

Jeżeli nie uda się dogadać z 42-latekiem, władze Fenerbahce zwrócą się do Sousy. - Ustalono, że jeśli strony dojdą do porozumienia, 50-letni szkoleniowiec może po mistrzostwach Europy stanąć na czele żółto-granatowej drużyny - napisała redakcja.

Fenerbahce w poprzednim sezonie zajęło trzecie miejsce w SuperLidze. Zespół stracił dwa punkty do mistrza kraju Besiktasu i wicemistrza Galatasaray. Zespół od lipca do marca prowadził Erol Bulut, a od marca wspomniany Belözoglu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane