Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Igrzyska olimpijskie bez jednej z największych gwiazd. Roger Federer rezygnuje
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Igrzyska olimpijskie bez jednej z największych gwiazd. Roger Federer rezygnuje

GLYN KIRKAFPEast News (2)
GLYN KIRK/AFP/East News

Roger Federer od lat jest jednym z najlepszych i najbardziej lubianych przez kibiców tenisistów świata. Niestety legendarny gracz przekazał fanom fatalną wiadomość. Szwajcar zmuszony był wycofać się z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio z powodu kontuzji.

  • Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się bez udziału jednej z największych gwiazd tenisa

  • Z udziału w turnieju zrezygnował Roger Federer. Szwajcar wydał oficjalne oświadczenie

  • Federer zmuszony jest zrezygnować z gry z powodu kontuzji, która odnowiła się w trakcie udziału w Wimbledonie

Roger Federer nie powalczy o złoty medal igrzysk olimpijskich. Szwajcar wydał oficjalne oświadczenie, w którym zdradził, że rezygnuje z udziału w imprezie. Wszystkiemu winna jest kontuzja kolana, która odnowiła się podczas startu w Wimbledonie.

Roger Federer rezygnuje z udziału w igrzyskach olimpijskich

Kibice tenisa muszą zmierzyć się z wielkim rozczarowaniem. Lista topowych zawodników, których zabraknie podczas turnieju olimpijskiego w Tokio, znowu się wydłużyła. Z udziału w igrzyskach właśnie zrezygnował Roger Federer. 

Szwajcar wydał specjalne oświadczenie za pomocą mediów społecznościowych, w których poinformował o swojej decyzji. 40-latek zdradził, że rezygnuje z gry z powodu kontuzji kolana. Uraz odnowił się podczas występu Federera w Wimbledonie.

- W trakcie okresu gry na trawie niestety znów odczułem ból kolana. Muszę zaakceptować fakt, że nie będzie mnie w Tokio. Jestem rozczarowany, bo nominacja olimpijska była dla mnie honorem i wyróżnieniem. Podobnie jak każda możliwość reprezentowania Szwajcarii - przekazał kibicom Szwajcar.

- Życzę całej reprezentacji szczęścia. Jak zawsze, Hopp Schwiz! - dodał na zakończenie wpisu, życząc powodzenia innym reprezentantom swej ojczyzny

Roger Federer na trawiastych kortach Wimbledonu dotarł do ćwierćfinału. W nim musiał uznać wyższość Huberta Hurkacza. Rewelacyjnie grający Polak wygrał w trzech setach (więcej TUTAJ).

Plejada gwiazd tenisa nie wystąpi w Tokio

Roger Federer to już kolejny z topowych tenisistów świata, który zrezygnował z udziału w igrzyskach olimpijskich. W Tokio nie zobaczymy także kilku słynnych tenisistek. Z gry wycofali się m.in. Rafael Nadal, Denis Shapovalov, Simona Halep i Serena Williams. 

Williams, podobnie jak Federer, zmuszona była zrezygnować z walki o olimpijski medal z powodu kontuzji, której doznała w trakcie Wimbledonu. Amerykanka w trakcie spotkania nagle upadła na kort z okrzykiem bólu. Kort opuszczała ze łzami w oczach (więcej TUTAJ).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane