Swiatsportu.pl > Tenis > Dramat Sereny Williams. Nagle upadła w trakcie meczu (WIDEO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Dramat Sereny Williams. Nagle upadła w trakcie meczu (WIDEO)

yt wimbledon
youtube.com/Wimbledon

Serena Williams może mówić o ogromnym pechu. Jedna z najbardziej utytułowanych tenisistek wszech czasów musiała zakończyć udział w wielkoszlemowym Wimbledonie już w pierwszej rundzie. Williams w trakcie meczu z Białorusinką Aleksandrą Sasnowicz nagle upadła na kort. Sytuacja wyglądała dramatycznie.

  • Serena Williams nie wygra Wimbledonu 2021. Amerykanka zmuszona była wycofać się z turnieju

  • Legenda kobiecego tenisa przeżyła dramat w meczu pierwszej rundy przeciwko Aleksandrze Sasowicz z Białorusi

  • Williams w pewnym momencie upadła na murawę, z której podniosła się po chwili ze łzami w oczach

Serena Williams nie włączy się do walki o zwycięstwo w Wimbledonie. Amerykanka zmuszona była wycofać się z turnieju z powodu kontuzji. Williams urazu doznała w trakcie meczu pierwszej rundy z Aleksandrą Sasnowicz z Białorusi. 

Serena Williams wycofała się z Wimbledonu. Dramat na korcie

Nie tak wyobrażała sobie udział w tegorocznym Wimbledonie Serena Williams. Legenda kobiecego tenisa chciała włączyć się do walki o triumf na londyńskich kortach. Williams wciąż walczy o wyrównanie rekordu Margaret Court w liczbie tytułów wielkoszlemowych.

Court ma na koncie aż 24 zwycięstwa w najbardziej prestiżowych turniejach. Serena Williams do tej pory triumfowała 23 razy! Niestety nie uda jej się powiększyć swojego dorobku na trawiastych kortach Wimbledonu. Amerykanka zmuszona była wycofać się z gry.

Williams we wtorek zmierzyła się w meczu pierwszej rundy z Białorusinką Aleksandrą Sasnowicz. W siódmym gemie pierwszego seta, przy stanie 3:3 doszło do dramatycznego dla Amerykanki zdarzenia. 

Williams poślizgnęła się i upadła na kort. Z ust Amerykanki wydobył się przeraźliwy krzyk. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Widać było, że Williams zwija się z bólu.

Do zawodniczki podszedł zaniepokojony sędzia. Williams po chwili podniosła się, ale zrobiła to z wyraźnym trudem. Na twarzy legendy kobiecego tenisa pojawiły się łzy. Wiedziała już, że nie będzie w stanie kontynuować gry.

Williams zmuszona była zejść do szatni. Kibice, którzy przyszli na kort centralny, by podziwiać Serenę w akcji, zgotowali jej owację na stojąco. Mecz zakończył się zwycięstwem Sasnowicz po kreczu Williams.

Williams skomentowała dramatyczne zajście na korcie

Amerykanka nie przyszła na pomeczową konferencję prasową. Nie wiemy zatem na razie, jak poważny jest jej uraz. Serena Williams wystosowała natomiast specjalne oświadczenie przy pomocy swojego sztabu. 

- Miałam złamane serce, że musiałam się dziś wycofać z powodu kontuzji prawej nogi. Moją miłość i wdzięczność kieruję do fanów i zespołu, dzięki któremu bycie na korcie centralnym jest tak znaczące. Uczucie niezwykłego ciepła i wsparcia publiczności, kiedy wchodziłam i schodziłam z kortu, oznaczało dla mnie cały świat - przekazała Williams.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane