Swiatsportu.pl
Świeczka - nie żyje

pixabay.com/webandi

Nie żyje legendarny tenisista John Edward “Budge” Patty

9 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Nie żyje legendarny tenisista John Edward “Budge” Patty. O śmierci amerykańskiego zawodnika poinformowała Międzynarodowa Galeria Sław Tenisa. Patty na zawsze zapisał się w historii jako jeden z zaledwie trzech amerykańskich tenisistów, którzy w jednym roku wygrali wielkoszlemowe Wimbledon i Roland Garros.

  • Nie żyje legendarny tenisista John Edward “Budge” Patty

  • Amerykanin zmarł w szpitalu w Lozannie w wieku 97 lat

  • Patty to jeden z zaledwie trzech amerykańskich tenisistów, którzy w jednym roku wygrali Wimbledon i Roland Garros

Nie żyje prawdziwa legenda męskiego tenisa John Edward “Budge” Patty. Amerykanin, który był gwiazdą kortów w latach 40. i 50. ubiegłego wieku, zmarł w wieku 97 lat. Smutną informację potwierdziła jego żona.

EN 01489534 0074

Potężna afera w PZPN. W gabinecie prezesa znaleziono podsłuch

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje John Edward “Budge” Patty, legenda męskiego tenisa

Nie żyje legenda męskiego tenisa John Edward “Budge” Patty. Amerykanin odszedł w wieku 97 lat. Informację tę podała Międzynarodowa Tenisowa Galeria Sław, a potwierdziła ją także małżonka byłego tenisisty. 

Patty odnosił największe sukcesy w latach 40. i 50. ubiegłego wieku. Wśród kibiców słynął eleganckim stylem gry. Styl ten pozwolił odnieść mu spektakularne sukcesy na najważniejszych turniejach.

Patty w 1950 roku zapisał się w historii jako jeden z zaledwie trzech zawodników z USA, którzy w jednym roku wygrali Wimbledon i French Open. Sztuka ta udała się jeszcze tylko Donowi Budge’owi w 1938 roku i Tony’emu Trabertowi w 1955 roku. 

Jedynym cieniem na karierze Johna Edwarda Patty’ego kładzie się brak sukcesu na arenie krajowej. Trzy razy udało mu się awansować do ćwierćfinału mistrzostw kraju. Z upływem lat występował jednak w Ameryce coraz rzadziej.

Patty był członkiem Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław

Patty służył w wojsku w Europie w trackie II wojny światowej. Po zakończeniu konfliktu pozostał na Starym Kontynencie. Zamieszkał w Paryżu. 

W 1977 roku został włączony do International Tennis Hall of Fame, czyli Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław. Po śmierci Patty’ego na jego temat wypowiedział się aktualny prezydent Hall of Fame Stan Smith.

- Budge Patty był jednym z najwspanialszych amerykańskich tenisistów lat 40. i 50. Wygranie ponad 70 tytułów jest niezwykłe, a wygranie Wimbledonu i Rolanda Garrosa jeden po drugim jest ogromnym wyczynem. Chociaż rywalizował przed moim czasem, często słyszałem o tym, jak piękna i elegancka była jego gra. Zostanie zapamiętany jako wyróżniający się wśród największych mistrzów w historii tenisa - powiedział.

Informacja o śmierci legendy tenisa wyszła na jaw dopiero po kilku dniach. John Edward “Budge” Patty zmarł 3 października 2021 w szpitalu w Lozannie. Miał żonę i dwie córki. Źródło: WP SportoweFakty, Twitter

Kilka prostych pytań ze sportu, na które powinieneś znać odpowiedź. Sprawdź, jak sobie poradzisz.

Pytanie 1 z 10

Co ile lat odbywają się siatkarskie mistrzostwa świata?


 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Małysz skomentował zamieszanie wokół transmisji skoków. Zdecydowane słowa legendy, "Jesteśmy poza polityką"

  • Potężna afera w PZPN. Dokonano wstrząsającego odkrycia. W gabinecie prezesa znaleziono podsłuch

  • Nawałka przerwał milczenie dla Fabiańskiego. Powiedział o trudnych chwilach bramkarza. "Wiem, że cierpiał”