Swiatsportu.pl
EN 01216610 0041

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Nawałka wspomina pracę z Łukaszem Fabiańskim.

9 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Łukasz Fabiański już dzisiaj rozegra ostatni mecz w reprezentacji Polski. 36-latek ogłosił w sierpniu, że kończy przygodę z kadrą i skupi się na grze w klubie. Przed meczem z San Marino głos na temat doświadczonego bramkarza zabrał Adam Nawałka. Były selekcjoner Biało-Czerwonych, który rzadko udziela się w mediach, zrobił wyjątek dla Fabiańskiego.

  • Łukasz Fabiański rozegra w sobotę ostatni mecz w reprezentacji Polski

  • Oficjalne pożegnanie doświadczonego bramkarza nastąpi w meczu eliminacji mistrzostw świata z San Marino na Stadionie Narodowym w Warszawie

  • Przed spotkaniem na temat Fabiańskiego wypowiedział się Adam Nawałka, były selekcjoner reprezentacji Polski

Łukasz Fabiański dzisiaj pożegna się z reprezentacją Polski. Przed meczem z San Marino na temat 36-latka wypowiedział się Adam Nawałka. Były selekcjoner naszej reprezentacji wrócił do czasu, gdy współpracował z Fabiańskim.

EN 01489534 0074

Potężna afera w PZPN. W gabinecie prezesa znaleziono podsłuch

CZYTAJ DALEJ

Łukasz Fabiański dzisiaj pożegna się z reprezentacją Polski

Łukasz Fabiański już dzisiaj rozegra ostatni mecz w reprezentacji Polski. 36-latek w sierpniu ogłosił, że zamierza zakończyć przygodę z kadrą i skupić się na występach w klubie. Polak i jego koledzy z West Ham United w ostatnich miesiącach stali się jedną z najlepszych ekip Premier League.

Fabiański ostatni mecz rozegra na Stadionie Narodowym w Warszawie, a rywalami Polaków będą zawodnicy z San Marino. Polski Związek Piłki Nożnej i prezes Cezary Kulesza przygotowali podobno dla doświadczonego bramkarza wzruszające pożegnanie.

Tuż przed ostatnim meczem w kadrze Fabiańskiego, na jego temat postanowił wypowiedzieć się Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji Polski rzadko udziela się w mediach, jednak jak zdradził w rozmowie z “Onetem”, dla Fabiańskiego musiał zrobić wyjątek.

- Przede wszystkim chcę powiedzieć, że jego pożegnanie to wyjątkowa sytuacja. Generalnie nie wypowiadam się w mediach, ale Łukasz jest taką postacią, że na jego temat z chęcią porozmawiam. To profesjonalista w każdym calu, który doszedł do najwyższego poziomu dzięki ciężkiej pracy, ale od początku miał też ogromny talent - stwierdził Nawałka.

- Pamiętam go jeszcze z czasów juniorskich, gdy występował w reprezentacji województwa i już wtedy robił bardzo duże wrażenie na obserwatorach. Współpraca z nim była naprawdę dużą przyjemnością, mimo że nie wszystko układało się tak, jak on pewnie by sobie życzył - dodał.

Nawałka wspomina Euro 2016 i Łukasza Fabiańskiego. "Wiem, że cierpiał"

Polscy kibice do dzisiaj wspominają fantastyczne występy Łukasza Fabiańskiego podczas Euro 2016. Bramkarz był jednym z autorów sukcesu Biało-Czerwonych, jakim był awans do ćwierćfinału. W nim nasi piłkarze minimalnie przegrali z Portugalczykami, a o wyniku zadecydowała pamiętna seria rzutów karnych.

Adam Nawałka wrócił także do tych wydarzeń. Trener początkowo pierwszym bramkarzem mianował Wojciecha Szczęsnego, jednak ten nabawił się kontuzji i przez resztę turnieju bronił Fabiański. Nawałka ma świadomość, że golkiperowi West Hamu nie było wówczas łatwo.

- Zdawałem sobie sprawę, że potwornie przeżywał, gdy słyszał, że jest rezerwowym. Wiem, że cierpiał i proszę mi uwierzyć, że mnie to boli. Trener również takie momenty przeżywa, to nie są miłe chwile, ale taki to już zawód, na koniec dnia trzeba było podjąć decyzje, również te trudne. Takie było moje zadanie - powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Małysz skomentował zamieszanie wokół transmisji skoków. Zdecydowane słowa legendy, "Jesteśmy poza polityką"

  • Potężna afera w PZPN. Dokonano wstrząsającego odkrycia. W gabinecie prezesa znaleziono podsłuch

  • Koniec ze skokami narciarskimi w TVP. Wielki rywal medialny triumfuje, wiemy kto pokaże Puchar Świata