Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

Kapitalny comeback Igi Świątek w US Open

EN 01477589 0841
Rex Features/East News

Iga Światek jest już w trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open. Polka nie bez problemu uporała się dzisiaj z Fioną Ferro. Notowana na 74. miejscu w rankingu WTA Francuzka sprawiła naszej zawodniczce sporo problemów. Ostatecznie jednak Świątek pokazała, dlaczego jest jedną z najlepszych tenisistek świata i w pięknym stylu pokonała rywalkę.

• Iga Świątek zmierzyła się dzisiaj z Fioną Ferro w meczu II rundy wielkoszlemowego US Open

• Polka miała poważne problemy na początku meczu z francuską tenisistką i była bliska porażki

• Świątek zdołała jednak odwrócić losy meczu i pokazała, dlaczego jest jedną z najlepszych tenisistek świata

• 20-latka zdemolowała rywalkę w decydującym secie i to ona zagra w kolejnej rundzie prestiżowego turnieju

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy US Open. W czwartek Polka po zaciętym spotkaniu pokonała Fionę Ferro w trzech setach. Francuska tenisistka nie ułatwiła jednak naszej zawodniczce zadania.

Iga Świątek stoczyła zażarty bój w US Open

Iga Świątek w czwartek rozegrała mecz drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Polka po pokonaniu Jamie Loeb (więcej TUTAJ), zmierzyła się ze znacznie bardziej uznaną przeciwniczką, Fioną Ferro. Francuzka postawiła Polce trudne warunki.

Ferro od początku spotkania grała bardzo dobrze. Nie myliła się przy własnym serwisie, a do tego udało jej się przełamać podanie Igi Świątek. Choć Polka walczyła, to jeszcze raz straciła podanie na rzecz rywalki i musiała pogodzić się z porażką w tej partii 3:6.

W drugim secie obie zawodniczki stoczyły prawdziwą wojnę. Ta partia zaczęła się ponownie lepiej dla Ferro. Iga Świątek popełniała dużo niewymuszonych błędów. Zawodniczka z Francji skrzętnie je wykorzystywała i znów przełamała serwis Polki.

Ferro wyszła na prowadzenie 2:0 w drugim secie i widać było, że Iga Świątek bardzo przeżywa swoje niepowodzenia. 20-latka była w stanie jednak opanować emocje i doprowadziła do wyrównania. Ferro jednak nie rezygnowała z walki i znów przełamała podanie naszej zawodniczki.

O losach tego seta zadecydował tie-break. W nim to Świątek od początku była lepsza. Wyszła na prowadzenie 2:0 i już go nie oddała. Ostatecznie zwyciężyła 7:3 w tie-breaku i 7:6 w drugim secie. Wyrównała tym samym stan meczu na 1:1.

Światek odwróciła losy meczu i zagra w III rundzie US Open

O tym, która z zawodniczek zagra w III rundzie US Open, miał zadecydować trzeci set. Tym razem to uskrzydlona zwycięstwem w drugiej partii Iga Światek, narzuciła rywalce swoje warunki gry. Polka szybko przełamała podanie Fiony Ferro i wyszła na prowadzenie.

20-latka z Raszyna wręcz zdemolowała Ferro w trzecim secie. Świątek nie oddała rywalce ani punku i wygrała szybko 6:0. Była zupelnie odmieniona względem pierwszego i początku drugiego seta. Taką Igę Świątek uwielbiamy oglądać.

Polka wygrała i zasłużenie awansowała do kolejnej rundy. W niej zmierzy się z Anett Kontaveit.

US Open, II runda gry pojedynczej kobiet, Iga Świątek - Fiona Ferro 2:1 (3:6, 7:6, 6:0)