Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek i Hubert Hurkacz wygrywają w I rundzie US Open
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:59

Iga Świątek i Hubert Hurkacz wygrywają w I rundzie US Open

Iga Świątek i Hubert Hurkacz
Rex Features/East News, Rex Features/East News

Iga Świątek i Hubert Hurkacz mają już za sobą pierwsze mecze w tegorocznym US Open. Polka w I rundzie jednego z czterech turniejów zaliczających się do Wielkiego Szlema pokonała 2:0 reprezentantkę gospodarzy Jamie Loeb. Z kolei nasz tenisista uporał się bez problemów z Białorusinem Jegorem Gierasimowem 3:0. Oboje poznali już najbliższych rywali.

• Iga Świątek pokonała Jamie Loeb 6:3, 6:4 w I rundzie US Open

• Hubert Hurkacz wygrał za to z Jegorem Gierasimowem 6:3, 6:4, 6:3

• Nasi zawodnicy poznali już rywali w kolejnej rundzie i szczególnie Polce tak łatwo z pewnością już nie będzie

Wystartowała tegoroczna edycja US Open. Turniej zaliczany obok Australian Open, French Open oraz Wimbledonu do Wielkiego Szlema rozgrywany jest w Nowym Jorku. Na starcie zawodów nie brakuje rzecz jasna reprezentantów Polski. Niestety już w I rundzie z udziałem w imprezie pożegnali się Magda Linette i Kamil Majchrzak.

W grze pozostali za to nasi faworyci, czyli Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Ta dwójka wygrała dziś w nocy swoje mecze w I rundzie US Open. Oboje nie mieli większych problemów, choć rywale starali się dotrzymać im kroku. Wiadomo również z kim raszynianka i wrocławianin zagrają w kolejnym etapie.

Iga Świątek wygrała w I rundzie US Open. W kolejnej tak łatwo nie będzie

Jamie Loeb (WTA 167) do turnieju głównego awansowała, dzięki przebrnięciu kwalifikacji. W tym pojedynku zdecydowaną faworytką była Iga Świątek, która pewnie wywiązała się ze swojej roli.

Od pierwszej piłki Polka chciała pokazać, kto w tym meczu będzie rozdawał karty. Raszyniance udało się to z powodzeniem. Mimo że w pierwszym secie nasza zawodniczka tylko raz przełamała Amerykankę, to udało jej się pewnie wygrać 6:3.

W drugiej partii przeciwniczka postawiła już znacznie bardziej trudne warunki. Loeb zaczęła pewniej i silniej uderzać, co sprawiało, że dominacja Świątek nie była już tak wyraźna. Wiele czasu trwała, aż 20-latka przełamała reprezentantkę gospodarzy. Udało jej się to dopiero w siódmym gemie, co pozwoliło wygrać naszej zawodniczce tego seta 6:4.

Ostatecznie Iga Świątek wygrała to spotkanie 6:3, 6:4. W II rundzie turnieju US Open Polka zmierzy się z Fioną Ferro (WTA 74). Francuzka będzie już znacznie poważniejszą rywalką. Obie zawodniczki spotkały się do tej pory tylko raz. Było to w III rundzie Australian Open w połowie lutego tego roku. Świątek wygrała wówczas 2:0 i miejmy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Ich spotkanie zostanie rozegrane w czwartek 2 sierpnia o godz. 17:00 czasu polskiego.

Hubert Hurkacz również z wygraną i awansem do II US Open

Hubert Hurkacz (ATP 13) także zakończył zwycięstwem swój pierwszy mecz w tegorocznej edycji US Open. Rywalem Polaka był Białorusin Jegor Gierasimow (ATP 82). Nasz tenisista był rzecz jasna wyraźnym faworytem tej rywalizacji i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei.

Do czwartego gema pierwszego seta rywalizacja była bardzo wyrównana. Każdy z zawodników wygrywał swoje podanie. Wówczas przełamanie wywalczył Hurkacz i to było jedyne przełamanie w tej części spotkania, które pozwoliło wrocławianinowi na zwycięstwo w tej partii 6:3.

W drugim secie nasz reprezentant musiał trochę dłużej czekać na breaka. Udało mu się to w piątym gemie. Tym razem Białorusin postawił nieco większy opór, ale Hurkacz i tak zdołał wygrać 6:4. W ostatnim secie nie było już złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Polak podobnie jak w pierwszej partii, tak i w ostatniej zwyciężył 6:3, ale tym razem zanotował dwa przełamania.

Hubert Hurkacz w II rundzie US Open zmierzy się z Andreasem Seppim (ATP 89). Wydaje się, że Polak powinien sobie bez problemów poradzić z 37-letni Włochem. Do tego pojedynku dojdzie w czwartek 2 sierpnia o godz. 17:00 czasu polskiego.

Turniej rozpoczął się 30 sierpnia i potrwa do 12 września. Kobiecy finał zaplanowano na 11 września, a dzień później odbędzie się mecz finałowy mężczyzn. Rywalizację Polaków w trakcie zawodów za Oceanem można śledzić na kanałach Eurosportu.