Swiatsportu.pl > Us Open

Us Open

US Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie. Jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Nowym Jorku, od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz
19.03.2022 07:59 Iga Świątek i Hubert Hurkacz wygrywają w I rundzie US Open

Iga Świątek i Hubert Hurkacz mają już za sobą pierwsze mecze w tegorocznym US Open. Polka w I rundzie jednego z czterech turniejów zaliczających się do Wielkiego Szlema pokonała 2:0 reprezentantkę gospodarzy Jamie Loeb. Z kolei nasz tenisista uporał się bez problemów z Białorusinem Jegorem Gierasimowem 3:0. Oboje poznali już najbliższych rywali.Iga Świątek pokonała Jamie Loeb 6:3, 6:4 w I rundzie US OpenHubert Hurkacz wygrał za to z Jegorem Gierasimowem 6:3, 6:4, 6:3 Nasi zawodnicy poznali już rywali w kolejnej rundzie i szczególnie Polce tak łatwo z pewnością już nie będzieWystartowała tegoroczna edycja US Open. Turniej zaliczany obok Australian Open, French Open oraz Wimbledonu do Wielkiego Szlema rozgrywany jest w Nowym Jorku. Na starcie zawodów nie brakuje rzecz jasna reprezentantów Polski. Niestety już w I rundzie z udziałem w imprezie pożegnali się Magda Linette i Kamil Majchrzak. W grze pozostali za to nasi faworyci, czyli Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Ta dwójka wygrała dziś w nocy swoje mecze w I rundzie US Open. Oboje nie mieli większych problemów, choć rywale starali się dotrzymać im kroku. Wiadomo również z kim raszynianka i wrocławianin zagrają w kolejnym etapie.

Projekt bez tytułu - 2021-09-06T211433.168
19.03.2022 07:47 Świątek nie wytrzymała podczas meczu. Mocno krzyknęła do swojego boksu

Iga Świątek w poniedziałek przegrała z Belindą Bencić 6:7 (12:14) 3:6 i pożegnała się z tegorocznym wielkoszlemowym US Open. Po pokazie tenisa na najwyższym poziomie Polka zdecydowanie obniżyła loty w drugiej partii. Pod koniec meczu nasza zawodniczka nie potrafiła ukryć emocji.Iga Świątek jak burza szła przez tegoroczny wielkoszlemowy turniej US Open. Polka, choć nie bez problemów uporała się z Jamie Loeb, Fionę Ferro oraz Anett Kontaveit. Dopiero Szwajcarka Belinda Bencić znalazła sposób na Polkę.

Projekt bez tytułu - 2021-09-06T190746.935
19.03.2022 07:47 Horror nie dla Polki. Iga Świątek przegrała z Belindą Bencić

Iga Świątek przegrała z Belindą Bencić 6:7 (12:14), 6:3 w 1/8 finału wielkoszlemowego US Open. Obie zawodniczki w pierwszym secie urządziły prawdziwy pokaz tenisa na najwyższym światowym poziomie. Po dramatycznej końcówce Polka opadła z sił w drugim secie i nie była w stanie się podnieść. Dla Świątek to najlepszy występ na nowojorskich kortach w karierze.Iga Świątek jak burza szła przez tegoroczny wielkoszlemowy US Open. Polka bez większych problemów pokonała Jamie Loeb, Fionę Ferro oraz Anett Kontaveit. W 1/8 finału na naszą zawodniczkę czekała Szwajcarka Belinda Bencić, z którą Świątek wygrała w tym roku finał turnieju w Adelajdzie.Już początek spotkania pokazał, że dla 20-latki z Warszawy to spotkanie będzie dużo trudniejsze. Świeżo upieczona mistrzyni olimpijska już w pierwszym gemie przełamała Świątek i pewnie wyszła na prowadzenie. Chwilę później już przy własnym podaniu Szwajcarka gładko, do 15 ograła Polkę i wygrywała już 2:0.

Iga Świątek w US Open
19.03.2022 07:46 Iga Świątek awansowała do 1/8 finału US Open. Polka miała długą i trudną przeprawę

Iga Świątek osiągnęła życiowy sukces w US Open. Nasza tenisistka po raz pierwszy w karierze zagra w 1/8 finału tego turnieju. Polka w III rundzie miała jednak bardzo trudną przeprawę, bo jej mecz z Anett Kontaveit trwał ponad dwie godziny. Ostatecznie zawodniczka z Raszyna wygrała 2:1, ale podkreśliła, że zwycięstwo kosztowało ją wiele sił. Iga Świątek pokonała Anett Kontaveit 6:3, 4:6, 6:3 w III rundzie US OpenPo meczu trwającym 2 godz. i 19 minut Polka awansowała do 1/8 finału turnieju Zawodniczka podkreśliła, jak bardzo wyczerpujący był to dla niej pojedynek W kolejnym spotkaniu 20-latka zmierzy się z Belindą BencicIga Świątek (WTA 8) jako jedyna z Polaków pozostała na placu boju podczas tegorocznego US Open. W I rundzie turnieju odpadli Magda Linette i Kamil Majchrzak, a w II rundzie z zawodami pożegnał się Hubert Hurkacz, po porażce z Andreasem Seppi 6:2, 4:6, 4:6, 6:7. Za to nasza największa gwiazda awansowała właśnie po raz pierwszy karierze do 1/8 finału imprezy za oceanem. Świątek wygrała z Anett Kontaveit (WTA 28) 6:3, 4:6, 6:3, ale było to dla niej bardzo trudne starcie. Polka podkreśliła, że w jego trakcie czuła się coraz bardziej zmęczona i zestresowana, ale w odniesieniu zwycięstwa pomogło jej znakomite przygotowanie.